Optymalizacja sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego to tytuł artykułu, w którym dowiesz się:

 • Co to jest rich snippets?
 • Co to jest optymalizacja sklepu internetowego?
 • Dlaczego warto optymalizować sklep internetowy?
 • Co wpływa na optymalizację sklepu internetowego?
 • Jakie są działania mające na celu optymalizację sklepu internetowego?
 • Jaka jest różnica pomiędzy optymalizacją a pozycjonowaniem sklepu internetowego?

Artykuł optymalizacja sklepu internetowego skierowany jest do właścicieli sklepów internetowych. Zarówno do tych, którzy samemu optymalizują swój sklep jak i tych, którzy korzystają z usług firm zajmujących się optymalizacją. Pozycjonowanie sklepu internetowego, jest tematem oddzielnego artykułu.

Co to jest optymalizacja sklepu internetowego?

Zacznę od wyjaśnienia naszego rozumienia frazy, tytułu artykułu. Co to jest optymalizacja sklepu internetowego? Optymalizacja sklepu internetowego, to wszystkie działania wykonywane tylko i wyłącznie na samej stronie sklepu internetowego zarówno w:

 • Systemie CMS sklepu internetowego, jak i
 • Treści ukazujących nie dla klientów sklepu.

Działania, które mają na celu poprawę pozycji sklepu internetowego w wynikach wyszukiwarki www. Istotne w tej definicji jest na stronie sklepu internetowego. Tym, miejscem prowadzenia działań różnią się one od pozycjonowania sklepu.

Optymalizacja sklepu internetowego, unikalne treści

Klienci szukając produktów w internecie w wyszukiwarce www wpisują tekst. Frazy, które szukają. Stąd właśnie tekst na stronie sklepu internetowego jest najbardziej istotny. Wartościowe, przydatne dla klientów artykuły i opisy produktów są najbardziej istotne. Wartościowe treści, to znaczy unikalne, nigdzie dotąd niepublikowane opisy. Opisy, które są przydatne i użyteczne dla klientów.

Artykułami na stronie sklepu internetowego są nie tylko opisy produktów, ale również porady, jak używać produkty, opisy użytkowników, w jakich sytuacjach, jakie produkty się najlepiej sprawdzają. Opisy produktów, które zostały wykorzystanie w np. filach. Różnego rodzaju artykuły informacyjne, niezwiązane wprost ze sprzedażą produktów. Wszystko to, co może być interesujące, ciekawe dla klientów, a jest jednocześnie związane nawet w luźny sposób z produktami, które sprzedajesz.

Tworząc treści do sklepu internetowego, szczególnie opisy produktów, bardzo trudno jest za każdym razem tworzyć unikalny opis. Tworzenie unikalnych opisów, różniących się od siebie jest czasochłonne i kosztowne, ale jest niezbędne, aby uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwarki.

Zawsze unikaj powielania opisów (duplicated content). Wyszukiwarki internetowe albo:

 • Nie indeksują stron internetowych, które są kopią innych stron internetowych na tej samej stronie klepu, albo .
 • Zmniejszają w istotny sposób wartość dla klientów takich stron internetowych.

Zarówno w jednej jak i w drugiej sytuacji tracisz. Czas i pieniądze przeznaczone na tworzenie powielonych treści nie zwrócą się. Można nawet powiedzieć, że są przeciw skuteczne. Wyszukiwarka www, oznaczy twój sklep internetowy, jako zawierający treści o niskiej wartości. W związku, z czym link do niego pojawi się na odległy miejscu.

 • Nigdy nie kopiuj tych samych opisów produktów na różnych stronach, różnych produktów.
 • Nigdy nie kopiuj i wykorzystuj w swoim sklepie internetowym opisów produktów, ze stron internetowych producenta, twoich konkurentów.

Optymalizacja sklepu internetowego, nowe treści

Twój sklep internetowy musi żyć. I musisz przekonać, o tym, że on żyje również wyszukiwarki internetowe. Co to znaczy, że sklep internetowy żyje dla wyszukiwarki internetowej? To znaczy, że pojawiają się na nim nowe treści. Ważne, abyś dbał o rozwój sklepu internetowego poprzez dodawanie nowych produktów, nowych artykułów na blogu w bazie wiedzy. Istotne jest również, aby nowe treści pojawiały się na stronie regularnie. Oczywiście, mi częściej, tym lepiej. Ale regularność jest bardziej i istotna niż częstotliwość. Praca z harmonogramem ukazywania się treści jest przydatna i motywująca. Pozwala pilnować dat ukazywania się nowych, unikalnych, wartościowych treści.

 

Zostaw kontakt

Optymalizacja sklepu internetowego, blog, baza artykułów

sklep internetowy, to obecnie, nie tylko zbiór produktów pogrupowanych w katalogi. To również strona internetowa, na której publikujesz artykuły. Jeżeli robisz to regularnie, możesz zamieszczać wpisy w formie bloga. Jeżeli piszesz nieregularnie, możesz stworzyć dział wiedza lub porady.

Jeżeli sprzedajesz, tak jak inni, te same produkty znanych producentów. Jesteś jednym z wielu sprzedawców, resellerów. Posiadanie i prowadzenie bloga, porad jest bardzo użytecznym i skutecznym sposobem, aby się wyróżnić wśród konkurencji. Sprzedaje te same produkty, ale opakowujesz je w indywidualne, unikalne, własne treści. Samymi produktami się nie wyróżnisz. Własnymi opisami, jak najbardziej.

Optymalizacja sklepu internetowego, tagi tytułów artykułów

Tworząc sklep internetowy zadbaj o tagi zawarte w tytułach produktów stron internetowych. Zadbaj o to, aby tytuły zawierały wyrazy, które używają klienci w wyszukiwarkach www. Tak samo, jak dbasz o tytuły stron produktów, dbaj o tytuły kategorii.

Tytuł możesz określić sam wpisując tekst ręcznie w polu title. Jest to bardzo czasochłonne. Musisz pamiętać o wszystkich tytułach, tak, aby nie tworzyć stron o tych samych linkach. Możesz również stworzyć wzór tworzenia tytułów artykułów automatycznie. System zarządzania treścią sklepu internetowego w oparciu ozór tworzy tytuły samodzielnie.

Tworząc wzór tworzenia tytułów artykułów, zadbaj o stworzenia odpowiedniej struktury. Struktury umieszczania produktów w sklepie internetowym. Struktura sklepu internetowego jest istotna dla klientów, którzy mają określony sposób poruszania się po sklepie. Pragną kupować artykuły z tych samych kategorii. Kategorii, które znają. Kategorii, w których spodziewają się określonych produktów.

Optymalizacja sklepu internetowego, rich snippets

Sam opis produktu w wynikach wyszukiwarki to już za mało. Zadbaj o rozszerzony opis. Zadbaj o rich snippets. Rich snippets w sklepie internetowym, to rozszerzony opis produktu. Przedstawia poza standardowymi elementami również dostępność, liczbę sztuk w magazynie, ocenę użytkowników, liczbę ocen, stan produktu, zdjęcie. Rich snippets tworzone jest na podstawie informacji, które stworzyłeś na stronie produktu w formacie: mikrodane, mikroformat, rdf lub json-ld.

Wyszukiwarka www rozpoznaje opis rich snippets. Udostępnia te informacje innym klientom w wynikach wyszukań.

Optymalizacja sklepu internetowego, mapa XML

Roboty wyszukiwarek sprawdzając zawartość stron internetowych szukają na nich również informacji o ich strukturze. Tworząc sklep internetowy zadbaj o stworzenie mapy XML. Mapa XML sklepu internetowego ułatwia robotowi zapoznanie się z jego strukturą. Szczególnie jest ona istotna w sklepach, które posiadają tysiące i dziesiątki tysięcy produktów. Dokonując zamian w strukturze sklepu internetowego, dodając kategorie, zmieniając je, zadbaj o aktualizację mapy XML sklepu.

Optymalizacja sklepu internetowego, linki wewnętrze

Linki wewnętrzne posiadają wpływ na pozycję stron produktów i kategorii sklep internetowego. Linki wewnętrze pokazują, które strony internetowe są bardziej istotne na poszczególne frazy. Linki wewnętrzne są istotne dla robotów wyszukiwarek internetowych.

Linki wewnętrze pokazują robotom frazy, na których ci zależy. Frazy, które z jakiegoś powodu są istotne dla twojego sklepu internetowego.

Klienci sami wiedzą, czego szukają. W logicznie zaprojektowanym sklepie internetowym sami znajdą potrzeby produkt. Miejsce, gdzie linki wewnętrze szczególnie mogą być użyteczne to dział porad, blog na sklepie internetowym. To w treściach w nim zawartych dobrze jest zamieścić linki do produktów, które są w nich promowane.

Optymalizacja sklepu internetowego, adresy URL

Zadbaj o czytelne, zawierające tekst adresy produktów i kategorii sklepu internetowego. Postaraj się tak stworzyć wzorzec tworzenia adresów url, aby odzwierciedlał on sposób szukania produktów przez klientów.

Postaraj się, aby adres url był krótki. Zawierał w sobie informacje, o strukturze sklepu internetowego. Aby klient czytając adres mógł zobaczyć miejsce, w którym znajduje się opisywany produkt.

Z adresem url związana jest strona 404. Zadbaj o to, aby była właściwie sformatowana. Nie martw się, większość dużych stron internetowych ma miejsca, choć nie powinno tak być, które nie działają. Postaraj się, aby strona błędu strony sklepu internetowego również budowała pozytywny wizerunek twojej firmy.

Optymalizacja sklepu internetowego, użyteczność

Użyteczność sklepu internetowego to temat na oddzielny artykuł. W tym miejscu tylko wspomnimy o niej, jako istotnym czynniku mającym wpływ na pozycję sklepu internetowego. Przeglądarki www sprawdzają układ menu oraz linkowanie wewnątrz sklepu internetowego.

Google Analytics, jeżeli masz podłączone do sklepu internetowego, jest w stanie na podstawie zachowań klientów ocenić sposób ich korzystania ze sklepu. Czy ma to wpływ na pozycję sklepu w wynikach wyszukiwarki? Brak jednakowych danych. Warto, jednak zadbać o użyteczność.

Optymalizacja sklepu internetowego, szybkość

Z punktu użytkownika szybkość sklepu internetowego ma znaczenie. Czy wyszukiwarki internetowe są również w stanie uzależniać wynik od szybkości? Na ten temat zdania są podzielone. Z pewnością wyszukiwarki są w stanie pozyskać i analizować takie dane.

Posiadasz sklepy internetowe PrestaShop lub WooCommerce. Właściwie nie musisz się martwić. Większość hostingów dostępnych na rynku jest w stanie spełnić oczekiwania tych sklepów internetowych. Jeżeli posiadasz sklep internetowy Magento, zadbaj o dedykowany serwer.

Dlaczego warto optymalizować sklep internetowy?

Z naszych obserwacji wynika, że optymalizacja sklepu internetowego, nie wymaga bardzo istotnych zmian w stosunku do działań, które nie są nastawione na optymalizację. Małym nakładem dodatkowej pracy możesz uzyskać znacząco lepsze rezultaty. Warto abyś, na co dzień stosował wszystkie elementy razem. Wykorzystaj ten artykuł, aby więcej sprzedawać.

Czynniki wpływające na optymalizację sklepu internetowego?

To wszystkie, wyżej wymienione działania prowadzone razem. Skoordynowane i połączone z działaniami w obszarze pozycjonowania sklepu internetowego.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.