Pozycjonowanie stron www

Czynniki wpływające na pozycję strony www, architektura strony

Czynniki wpływające na pozycję strony www, architektura strony

Pozycja strony www, architektura strony www

  • Architektura – czytelny, przejrzysty układ folderów, tekstów na stronie www. Użycie na stronie www układu tekstów stosowanego w książkach, z podziałem na rozdziały, artykuły, paragrafy.
  • Długość linku - im krótszy jest link do artykułu na stronie www, tym lepiej. Długość dotyczy tytułów artykułów, nie samej domeny. Liczba znaków w nazwie domeny nie ma wpływu na pozycję strony www.
  • Miejsce podstrony w strukturze strony www – im bliżej strony głównej znajduje się dana podstrona, tym lepiej. Umieszczenie strony www w kolejnym katalogu i podkatalogu powoduje obniżenie jej wartości. Stąd najwyższą wartość i pozycję w całej stronie www ma strona główna.
  • Nawigacja – ułatwia użytkownikowi poruszanie się na stronie www. Pokazuje, w którym miejscu strony www się on znajduje. Popularnie nawigację nazywa się „okruszkami” (ang. breadcrumb).
  • Responsywność – obecnie bardzo mocno związana z użytecznością. Można zadać sobie pytanie, na ile użyteczna jest strona www, która nie jest responsywna, a którą użytkownik przegląda na telefonie komórkowym. Odpowiedź nasuwa się sama. Google promuje strony użyteczne, czyli w tym wypadku responsywne.
  • Tytuł strony zgodny z zawartością – bardzo istotna waga wpływająca na pozycję strony www. Istotne jest (szczególnie w małych serwisach, stronach do 500 podstron) posiadanie tylko jednego artykułu ze słowami kluczowymi w formie, w której używają ich użytkownicy. Pozostałe artykuły, wspierające artykuł główny, mogą zawierać tytuły ze słowami kluczowymi w innej formie gramatycznej.
  • W3C – poprawność kodowania strony www, jej zgodność ze standardem W3C. Promowane są strony, które spełniają ten standard. Niestety, nie jest to łatwe.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.