Pozycjonowanie stron www

Elementy strategii SEO

Elementy strategii SEO

SEO ma na celu poprawę widoczności strony www poprzez wprowadzenie zmiany na niej. Działania SEO odnoszą się do wszystkich technik stosowanych tylko i wyłącznie na Twojej stronie www. Celem działań SEO jest poprawienie, podwyższenie pozycji strony www w wynikach wyszukiwarek www.

Kilka punktów, które warto wziąć pod uwagę realizując strategię SEO

 • Treść strony www – treść zamieszczona na stronie www jest najbardziej istotnym elementem mającym wpływ na jej pozycję. Artykuł zawiera około 500 – 700 słów. Im tekst jest dłuższy tym lepiej. Artykuł jest podzielony na akapity, których tytuły oznaczone są H2. Artykuł zawiera tylko jeden, tytuł oznaczony H1. Artykuł powinien zawierać również słowo lub frazy kluczowe, na które pozycjonujesz stronę www. Treść strony www jest unikalna i wartościowa dla użytkowników. Treść strony www składa się z kilku części: akapitu, w którym opisujesz czego dowie się użytkownik, który go czyta, wstęp, rozwinięcie i podsumowanie. Na końcu artykułu umieść zachęcenie użytkowników do podzielenia się komentarzami, uwagami.
 • Tytuł strony www - meta title – maksymalnie 60 znaków. Tytuł strony, zawiera jedną z fraz, na którą pozycjonujesz stronę www. Tytuł strony jest atrakcyjny dla użytkowników. Od niego zależy liczba wejść na stronę www. tytuł odpowiada na potrzeby użytkowników. Tytuł wyświetla się w wynikach wyszukiwania.
 • Opis strony www - meta description – maksymalnie 156 znaków, dłuższy zostanie ucięty. To tekst, który wyświetla się pod tytułem strony www na liście wyników. Zamieść tam najbardziej istotne zdanie artykułu. Główną korzyść, którą uzyska czytelnik poprzez przeczytanie Twojej treści.
 • Nagłówki – jeden artykuł powinien zawierać jeden nagłówek H1. Treść artykułu podzielona na bloki, których tytuły są oznaczone H2. Artykuł, tylko w wyjątkowych wypadkach może zawierać nagłówki H3.
 • Słowa kluczowe –frazy, które uważasz, że użytkownicy używają, aby znaleźć produkty, które sprzedajesz. Frazy są zawarte w treści artykułu, w jego tytule, śródtytułach. Nie umieszcza zbyt dużej liczby fraz kluczowy w jednym artykule.
 • Przyciski – używaj tekstu a nie grafiki. Grafika przycisków nie jest czytana, czytaj rozpoznawana, przez Google.
 • Grafika – opisana tekstem alternatywnym atrybut ‘alt’. Każde zdjęcie zamieszone na stronie www posiada opis. To poprzez opis Google jest w stanie przyporządkować zdjęcie do tekstu, który szukają użytkownicy.
 • Nazwy plików – używaj myślnika ‘-‘ a nie dolnego podkreślenia ‘_’. Google nie widzi dolnego podkreślenia. Jak nie widzi, łączy poszczególne wyrazy tworząc ciągi literowe, których nikt nie szuka.
 • Linki wewnętrzne – połączenia pomiędzy różnymi artykułami na Twojej stronie www. Obecnie są już WordPress plugin’s lub Joomla! extensin’s, które automatycznie tworzą linki pomiędzy tekstami na stronie www. Twórz linki do artykułów, które są napisane według zasady AIDA. Z linków wewnętrznych korzystają również roboty wyszukiwarek.
 • Funkcjonalność – Google na razie nie sprawdza poziomu lub stopnia funkcjonalności strony www. Funkcjonalność jest istotna dla użytkowników. Prosta nawigacja, czytelny, stały układ tekstów na stronie www, tego oczekują użytkownicy.
 • Dostęp dla robotów – stwórz odpowiednie miejsca na stronie www, w których zamieścisz informację o strukturze strony www. Utwórz pliki robots.txt i sitemap.xml. to dwa pliki, najbardziej istotne dla wyszukiwarek www. Plik robots.txt – informuje, jaki obszar strony www ma skanować robot wyszukiwarek. Plik sitemap.xml zawiera mapę strony www.
 • Responsywność, RWD – strona musi dobrze wyświetlać się na urządzeniach mobilnych. Google promuje strony, które prawidłowo wyświetlają się na urządzeniach mobilnych.
 • Szybkość strony www – czas ładowania się strony www na urządzeniu użytkownika. Szybkość wyświetlania się strony www. Ponad 50% użytkowników internetu korzysta z urządzeń przenośnych. Zadbaj o ich komfort korzystania z Twojej strony www.

Powyższe wszystkie pozycje możesz wykonać sam. Możesz sam zadbać o podwyższenie pozycji strony www wynikach wyszukiwarki. Poświęć na to czas, na pewno Ci się to opłaca. Jeżeli potrzebujesz pomocy. Zadzwoń.

 

Zostaw kontakt

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.