sklepy internetowe PrestaShop

Sklepy internetowe PrestaShop

sklepy internetowe PrestaShop są najbardziej popularne w Polsce. Ten system do zarządzania sklepami internetowymi wykorzystuje najwięcej firm działających w e-biznesie. Popularność PrestaShop wynika z kilku powodów:

 • Prosta instalacja.
 • Duża liczba funkcji.
 • Duża liczba gotowych szablonów.
 • Intuicyjny panel administracyjny.
 • Niewygórowane wymagania odnośnie serwera.
 • Duża liczba firm świadczących usługi wsparcia, rozbudowy PrestaShop.
 • Duża, aktywna społeczność chętnie udzielająca wsparcia, również w języku polskim.
 • Duża liczba modułów rozszerzających funkcje PrestaShop. Zarówno darmowych jak i płatnych.

Możliwości, jakie oferują sklepy internetowe PrestaShop

Funkcje sklepów PrestaShop są bardzo duże. z naszych doświadczeń wynika, że tylko nieliczni użytkownicy korzystają z kilkunastu procent możliwości platformy. Większość użytkowników zadawala się podstawową konfiguracją, która w zupełności spełnia ich oczekiwania.

W podstawowej konfiguracji sklepy internetowe PrestaShop nie dorównują możliwości, jakie oferuje Magento. Pytanie jest takie, czy użytkownicy potrzebują funkcje i moduły, które w PrestaShop muszą być dodane, a w Magento są konfiguracji podstawowej?

Brakujące funkcje i moduły możesz doinstalować poprzez pobranie za darmo lub zakup dodatków. Możesz też samemu, lub przy użyciu firmy tworzącej sklepy internetowe PrestaShop wykonać własny moduł.

sklepy internetowe PrestaShop pozwalają wydajnie i sprawnie zarządzać katalogiem produktów. Poprzez jedno kliknięcie możesz aktualizować każdy z nich. Możesz szybko wykonać eksport lub import produktów. W masowy sposób wprowadzić i aktywować promocje.

sklepy internetowe PrestaShop

PrestaShop jest wydajnym środowiskiem dla ecommerce. Możesz go zainstalować na serwerze wirtualnym. Nie wymaga tak dużych zasobów serwera jak Magento. Oczywiście oferuje dużo mniej funkcji i ma mniej możliwości. Nie sprawdza się tak dobrze w dużych sklepach internetowych.

Z naszych doświadczeń wynika, że dla zdecydowanej większości sklepów internetowych, PrestaShop jest wystarczającą platformą. Sprawdza się zarówno w zarządzaniu sklepem internetowym małego producenta, jak również firm handlowej posiadającej setki tysięcy produktów pogrupowanych w kilkudziesięciu kategoriach. Produktów, które posiadają dziesiątki, różnych cech.

PrestaShop pozwala w prosty sposób zarządzać rozliczeniami. Na jednej stronie klienci widzą koszyk, w raz z produktami oraz ich opcjami jak np. kolorem, liczbą sztuk, sposobem dostawy. PrestaShop umożliwia wprowadzenie opłat za różne rodzaje dostaw do różnych lokalizacji. PrestaShop pozwala sprzedawać produkty uwzględniając różne waluty i ich kursy.

Na popularność sklepów internetowych PrestaShop wpływa prosty sposób administracji. Zarzadzanie produktami, dodawanie i usuwanie, zarzadzanie kategoriami, wyróżnianie. Każdy może szybko opanować, wszystkie te funkcje.

Klienci sklepów internetowych PrestaShop

System sklepu internetowego w postaci sklepu dedykowanego nie jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego. To ty razem z firmą informatyczną projektujecie, jakie moduły, jaką funkcjonalność ma posiadać dedykowany sklep internetowy.

To ty jesteś twórcą całego rozwiązania. Musisz zadbać o wszystkie elementy m. in. takie jak połączenia z systemami płatności online, z systemami logistycznymi, połączenia z systemami aukcyjnymi, z inni platformami.

Pozycjonowanie sklepów internetowych PrestaShop

PrestaShop możesz w prosty sposób zoptymailozować uwzględniając najnowsze wytyczne i zalecenia SEO. Do każdego produktu możesz stworzyć opis, który wyróżni go na tle innych. Każdy produkt możesz oznaczyć tagami. Używając ich klienci mogą szybko odnaleźć produkty, które spełniają ich określone cechy. Opisy oraz tagi mają również wpływ na pozycjonowanie poszczególnych produktów.

Pozycjonowanie sklepów internetowych PrestaShop to bardzo interesujący temat. To właśnie w pozycjonowaniu tkwi przewaga PrestaShop na sklepami internetowymi SaaS. Rozbudowane możliwości tworzenia indywidualnych, unikalnych opisów pozwalają wyróżnić sklepy internetowe handlujące produktami innych producentów.

sklep internetowy PrestaShop, cena

sklep internetowy PrestaShop to koszt od 4 500 netto.

Decydując się na wybór systemu dedykowanego, jako sklepu internetowego musisz liczyć się z kosztami zaczynającymi się od kilkunastu, niekiedy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy, jaką musi posiadać funkcjonalność. Cena zawiera wszystkie elementy od projektu po uruchomienie oraz utrzymanie przez okres pierwszych 12 miesięcy.

W porównaniu z konfiguracją i wdrożeniem PrestaShop koszt systemu dedykowanego jest kilkukrotnie, a niekiedy kilkunastokrotnie wyższy.

sklepy internetowe PrestaShop, czas ich realizacji   

sklepy internetowe PrestaShop tworzymy zwykle w ciągu 6 tygodni. Czas w dużej mierze zależy od szybkości odpowiedzi na nasze pytania.

Aby stworzyć dedykowany sklep internetowy potrzebujemy od ok. 6 miesięcy. Jest to minimalny okres czasu,. Maksymalny czas zależy od specyfikacji.

Główny czas, jaki jest potrzebny na wdrożenie dedykowanego sklepu internetowego, to czas na testy i sprawdzenie poprawności działania całego środowiska.

sklepy internetowe PrestaShop, zalety

Dedykowane sklepy internetowe, wybierając taką usługę otrzymasz dokładnie, czego oczekujesz. sklep internetowy dostosowany do twoich potrzeb. Wszystkie elementy, przyciski, funkcje, widoki, raporty wyglądają tak jak ty sobie je zaprojektowałeś. Pytanie jest takie, czy ty tego właśnie potrzebujesz? Czy twoi klienci potrzebują dedykowany sklep internetowy?

Klienci sklepów internetowych, oczekują znajomego układu i wyglądu sklepu. Szablonu sklepu, który znają, będąc klientami innych sklepów internetowych. Jedynym obszarem, gdzie możesz poszaleć z wyobraźnią jest zaplecze. Czy dla zaplecza sklepu internetowego, widoków, raportów warto wydawać dziesiątki tysięcy złotych?

Szybsze zmiany. Ekosystem ecommerce zmienia się bardzo szybko. Nad rozwojem PrestaShop pracuje kilkuset deweloperów. Uzyskaj odpowiedź, jak duży jest zespół deweloperów w firmie oferującej dedykowane sklepy internetowe?

 

Zostaw kontakt

sklepy internetowe PrestaShop, wady

Główną wadą sklepów internetowych PrestaShop jest sprawdzanie aktualizacji. PrestaShop to projekt open source. To znaczy, że możesz korzystać z niego całkowicie za darmo. sklepy internetowe PrestaShop są rozwijane przez społeczność międzynarodową, która od wielu lat dba o bezpieczeństwo i aktualizację platformy sklepowej.

Jednak PrestaShop przez cały czas posiada wile luk w obszarze bezpieczeństwa. Są one na bieżąco naprawiane. Aktualizacje wymagają wiedzy, którą nie każdy posiada. Dlatego tak popularną usługą jest tworzenie sklepów internetowych. Wiele, bardzo różnych firm świadczy usługi wsparcia. Z pewnością znajdziesz firmę zajmującą się tworzeniem sklepów.

Wiele, niekiedy bardzo przydatnych funkcji, które w Magento są za darmo i są wbudowane w sklep internetowy, w przypadku PrestaShop są dodatkowo płatne. Obsługa bardzo dużych sklepów internetowych nie jest mocną stroną PrestaShop. Ale, zanim urośniesz do wielkości przez wiele kolejnych lat PrestaShop może być twoim dedykowanym sklepem internetowym.

Dedykowane sklepy internetowe łatwiej skomunikujesz z innymi aplikacjami. Firma tworząca sklepy internetowe posiada pełną kontrolę nad całą aplikacją. To firma informatyczna projektuje strukturę bazy danych. Jest w stanie tak ją oprogramować, aby mogła w łatwy sposób połączyć się z innymi aplikacjami i czerpać lub wysyłać do nich dane.

sklepy internetowe PrestaShop, podsumowanie

Dedykowany sklep internetowy PrestaShop. Zyskowny sklep internetowy. O tym marzy wiele osób. Może jesteś jedną z nich. Zastanawiasz się, jaką aplikację wybrać, która będzie obsługiwała Twój sklep internetowy. Jaki wybrać sklep internetowy, aby szybko przyniósł oczekiwane zyski. Masz wiele, różnych możliwości, możesz wybrać:

 • System sklepu internetowego oferowany przez wielkie firmy hostingowe.
 • System sklepu internetowego oferowany, jako usługa abonamentowa, model SaaS, są one stworzone zarówno przez polskie jak i światowe firmy informatyczne.
 • PrestaShop, najbardziej popularny w polskim internecie system open source, czyli darmowy e zarządzania sklepem internetowym obok jest jeszcze Magento, Quick.Cart i OpenCart. Wszystkie są darmowe. Każdy z nich ma swoje mocne strony. W oddzielnych artykułach poświęciłem im więcej miejsca.
 • Dedykowany sklep internetowy, czyli oprogramowanie specjalnie stworzone dla Ciebie przez firmę informatyczną. O systemach dedykowanych znajdziesz na stronie więcej artykułów.

Zastanawiasz się co wybrać? Które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Jaki sklep internetowy spełni Twoje oczekiwania i potrzeby dzisiaj i w przyszłości?

Dla firmy, która posiada doświadczenie tworzenie sklepów internetowych nie stanowi dużej trudności. Główne zadanie polega na ustaleniu wymagań użytkowników.

sklepy internetowe PrestaShop, na koniec

Ciekawą informacją jest fakt, że dyrektorem światowym PrestaShop w latach 2012-2015 był Polak, Benjamin Teszner. Centrala PrestaShop mieści się we Francji.

Obecnie, 2017 rok, dostępna jest wersja PrestaShop 1.7

Jaki sklep internetowy wybrać? Zastanawiasz się. Sprawdź co na ten temat napisaliśmy w innym artykule.

Artykuł sklepy internetowe PrestaShop powstał 23.01.2018

Ostatnia aktualizacja 16.09.2018

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.