FAQ systemów dedykowanych

FAQ systemów dedykowanych

FAQ systemów dedykowanych to zbiór najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów. Od momentu, kiedy firma Conor została założona tworzymy systemy dedykowane. Chcąc zapewnić przejrzystość w ich realizacji publikujemy często informacje, co się z nimi dzieje. Klienci posiadają dostęp do repozytorium. Mogą w każdej chwili sprawdzić aktualną wersję systemu dedykowanego. Do zarządzania projektami wykorzystujemy Redmine lub Jira. W tych systemach klienci zgłaszają swoje uwagi i poprzez nie komunikujemy się z nimi.

Na przestrzeni lat tworzenia systemów dedykowanych, klienci zadawali wiele, różnych pytań. Ten zbiór pytań i odpowiedzi zawiera te, które się najczęściej powtarzały w obszarze systemów dedykowanych. Mam nadzieję, że Ty również znajdziesz tutaj odpowiedzi na Twoje często zadawane pytania.

Lista FAQ systemów dedykowanych

Dlaczego tworzenie systemów dedykowanych jest dużo droższe niż aplikacja z półki?

Tworzenie systemów dedykowanych to bardzo czasochłonna praca. Poznanie sposobu działania Twojego biznesu, potrzeb, procesów zajmuje bardzo dużo czasu. Głównym czynnikiem kosztotwórczym w procesie tworzenia systemów dedykowanych jest pensja pracowników. Stąd pojawia się istotny koszt.

system dedykowany gwarantuje pełne odzwierciedlenie procesów biznesowych zachodzących w Twojej firmie. Pozwala uzyskać istotną, niepowtarzalną przewagę konkurencyjną. Aplikacja z półki, to w jakimś stopniu zawsze pójście na kompromis.

Co firma zyskuje poprzez wdrożenie systemów dedykowanych?

system dedykowany to tylko narzędzie pracy, takie samo jak długopis. To czy firma uzyska korzyści poprzez korzystanie z niego zależy od bardzo wielu czynników. Głównym czynnikiem, jest kultura organizacyjna firmy. system dedykowany zwiększa wydajność pracowników, którzy go wykorzystują. W istotny sposób mają oni więcej czasu na wykonywanie działań twórczych, niepowtarzalnych. Nie muszą poświęcać swojego czasu i uwagi, zaangażowania na procesy, które zostały zinformatyzowane poprzez wdrożenie systemu dedykowanego.

Wykorzystując aplikacje z półki, to Ty musisz dostosować swoje procesy, sposób działania firmy do nich. Każdy system pudełkowy ma skończoną elastyczność. Możliwości, które w pewnym momencie zablokują Twoją firmę. Nie pozwolą jej działać w sposób, w jaki Ty byś chciał.

Przewaga konkurencyjna jest kolejnym istotnym elementem wykorzystania systemów dedykowanych. Poprzez wdrożenie systemu dedykowanego jesteś w stanie uzyskać istotną przewagę konkurencyjną. Szczególnie jest ona istotna w sytuacji, w której działasz na rynku B2B. Możesz w prosty, bezpieczny sposób dostarczyć klientom, partnerom biznesowym istotne korzyści. Korzyści pozafinansowe, które są bardzo trudne i bardzo czasochłonne do skopiowania przez Twoją konkurencję.

Bardziej zadowoleni pracownicy. Na rynku pracy raz jest rynek pracownika raz rynek pracodawcy. Zawsze warto dbać o pracowników, szczególnie Tych, którzy są najbardziej wartościowi dla firmy. system dedykowany jest narzędziem, które pozwala lepiej zaangażować pracowników firmy. Pozwala stworzyć bardziej przyjazne środowisko pracy. Zastosowanie sytemu dedykowanego poprawia kulturę organizacyjną firmy.

Jakie są główne przyczyny przekroczenia terminu i budżetu realizacji systemów dedykowanych?

Każdy system dedykowany jest dostosowany do indywidualnych, Twoich potrzeb. Każdy system jest jedyny w swoim rodzaju. Szczególnie w obszarze nowym, nieznanym. Każdy wymaga indywidualnej analizy, zrozumienia wszystkich kolejnych etapów związanych z tworzeniem systemów dedykowanych. Zanim przedstawimy ofertę. Dużo czasu poświęcamy na poznanie procesów biznesowych, potrzeb różnych użytkowników.

Zmiany czasu oczywiście zdarzają się. Zmiana wyceny również. Takie jest życie. Staramy się za każdym razem zrozumieć potrzeby, możliwości i oczekiwania klienta.

Głównymi przyczynami zmiany terminu realizacji systemów dedykowanych jest czas, jaki, nasi klienci potrzebują na udzielenie odpowiedzi na nasze pytania. Podjęcie decyzji w kluczowych, istotnych zagadnieniach. Niekiedy musimy czekać tygodnie, w czasie, których nie możemy nic zrobić, na decyzję klienta.

 

Zostaw kontakt

Kto jest właścicielem IP systemu dedykowanego?

IP, czyli Intellectual Property systemu dedykowanego. W sytuacji, w której zamawiasz usługę, która jest tworzona indywidualnie dla Twojej firmy. W każdej sytuacji spotykasz się i musisz brać pod uwagę prawo autorskie i własność intelektualną. Tworzenie systemów dedykowanych ma z tym ścisły związek.

IP systemu dedykowanego ma ścisły związek z pytaniem kupić system pudełkowy czy kupić system dedykowany. W sytuacji, w której znalazłeś system, który w 100% spełnia Twoje oczekiwania obecnie i w przyszłości, nie czekaj na nic kup ten system. W takiej sytuacji posiadasz licencję na korzystanie z aplikacji, ale nie jesteś jej właścicielem jedynym. W sytuacji, w której Conor tworzy dla Ciebie system dedykowany rozmowa o IP jest jak najbardziej zasadna i podlega negocjacjom za każdym razem.

W jaki sposób zarządzamy tworzeniem systemów dedykowanych?

W firmie wykorzystujemy dwie metodologie tworzenia systemów dedykowanych. Są to Agile oraz Waterfall. Wybór metodologii zarządzania tworzeniem aplikacji zależy od klienta. Jego wiedzy, doświadczenia sposobu, w jaki lubi pracować z firmą tworzącą systemy dedykowane. W wielu wypadkach używamy łącznie obu metodologii.

Ty możesz się o tym przekonać poprzez aplikację do zarządzani projektami, z której korzystamy w firmie. Jest to Jira lub Redmine. Zależnie od Twoich oczekiwań.

Jak wygląda standardowa umowa na tworzenie systemów dedykowanych?

W firmie wykorzystujemy dwa, główne typy umów.

  • Umowa na realizację projektu.
  • Umowa na stawkę za godzinę pracy informatyka.

W sytuacji, w której przedstawisz nam dokładny opis systemu dedykowanego, wymagania biznesowe, wymagania funkcjonalne, wymagania niefunkcjonalne, przypadki użycia, UML, zaproponujemy Ci umowę na realizację projektu. W każdym innym przypadku przedstawimy Ci umowę na liczbę godzin wraz ze stawką za godzinę pracy.

Na co zwrócić uwagę we współpracy z software house?

W sytuacji, w której nie możesz się często spotykać z twórcą systemów dedykowanych musisz polegać na komunikacji. Precyzyjnych opisach Twoich oczekiwań. Dlatego poruszyłem w innym punkcie wymagania systemu dedykowanego. Wymagania biznesowe, wymagania funkcjonalne, wymagania niefunkcjonalne, przypadki użycia, UML. Wszystkie te opisy są bardzo istotne dla firmy programistycznej. Nie mogąc często kontaktować się z Tobą wymagania opisują Twoje oczekiwania.

Z punktu widzenia zarządzania procesem tworzenie systemu dedykowanego wewnątrz firmy. Proces taki wymaga sporych nakładów organizacyjnych. Zwykle w Conor w proces tworzenia systemu dedykowanego zaangażowane są przynajmniej trzy osoby. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem, developer front –endu oraz developer back-endu. To minimalny zespół, który realizuje projekt.

Zbudowanie podobnego zespołu wewnątrz firmy jest czasochłonne. Niekiedy może wymagać zmiany sposobu działania firmy w tym, wybranym dziale. Istotnym zagadnieniem jest stawianie wyzwań informatykom oraz sposób zarządzania fluktuacją członków zespołu.

Co się dzieje, w sytuacji, w której wszystko idzie źle?

My stawiamy na komunikację i otwartość. Komunikacja to aplikacja do zarządzania projektami Redmine lub Jira. Otwartość do fakt, że każdy z naszych klientów ma dostęp do repozytorium systemu dedykowanego. Może sprawdzić jak wygląda system dedykowany, który tworzymy dla niego. Repozytorium jest wersjonowane i odpowiednio zabezpieczone.

Umiemy rozmawiać nawet o trudnych sprawach. W związku, z czym, trudne sytuacje we współpracy z nami się zdarzają bardzo rzadko.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.