Jak stworzyć dobry system dedykowany?

Jak stworzyć dobry system dedykowany?

Zacząłeś od Excela. Jak większość firm. Minął już jakiś czas, kiedy wybrałeś aplikację SaaS aby wspierała procesy biznesowe w Twojej firmie. Teraz stoisz przed wyborem systemu dedykowanego. Jak stworzyć dobry system dedykowany? Kilka punktów, które powinny pomóc Tobie przygotować właściwy opis Twojego nowego dobrego sytemu dedykowanego.

Cel systemu dedykowanego  

 • Musisz wiedzieć po co potrzebujesz system dedykowany. Elementami składowymi celu są:
  wielkość, którą możesz zmierzyć,
  data, czyli kiedy chcesz posiadać system dedykowany
  Cel musi być również możliwy do osiągniecia zarówno pod względem technicznym, organizacyjnym jak i finansowym.

KPI systemu dedykowanego

 • Kluczowe czynniki sukcesu [ang. Key Performance Indicators] są ściśle związane z celem. To różnego rodzaju mierniki, które potrzebujesz aby wiedzieć jak daleko albo jak blisko ich osiągniecia jesteś. Co jest istotne, nie musisz osiągnąć wszystkich założonych KPI. Musisz osiągnąć te, które są dla Ciebie i Twoich klientów najbardziej istotne.

Procesy systemu dedykowanego

 • Procesy biznesowe są źródłem przewagi konkurencyjnej Twojej firmy. Określ procesy w firmie. system dedykowany służy przede wszystkim do tego aby zautomatyzować procesy. Proces w rozumieniu systemu dedykowanego, to zdarzenie, które ma miejsce w firmie, a którego skutki są odczuwalne przez innych interesantów [nie tylko pracowników, ale również klientów, współpracowników, dostawców], albo inne systemy informatyczne. Aby móc zarządzać procesami biznesowymi w systemie dedykowanym musisz je zidentyfikować. Jest kilka metod aby wykonać dobrze mapę procesów biznesowych. Warto przed stworzeniem opisu systemu dedykowanego poświęcić czas i środki aby mapę procesów przygotować rzetelnie.

Zmiany systemu dedykowanego

 • Decydując się na system dedykowany przygotuj się na zmiany. Zmiany w sposobie komunikacji wśród pracowników. Zmiany w zakresie rodzaju i sposobu wykonywania czynności. Zmian polegających na fakcie, że bardzo dużo powtarzalnych, automatycznych czynności, które teraz zajmują Tobie i Twoim koleżankom i kolegom czas będzie wykonana przez inne osoby. Zmiany polegającej że będzie posiadał dużo więcej ‘wolnego’ czasu. Czasu, które możesz poświęcić na zajęcia bardziej twórcze, kreatywne.

Skala systemu dedykowanego

 • Tworząc system dedykowany patrzysz na niego z obecnej perspektywy. Może jest to perspektywa kilkunastu osób siedzących w jednym pokoju. Osób, które się znają osób, które długo ze sobą pracują. Zespołu, w którym każdy bardzo dobrze zna kompetencje każdego, mocne i słabe strony. Jak inaczej może wyglądać Twoja firma, w sytuacji, w której będzie osób kilkadziesiąt. Będę one zlokalizowane w dwóch, różnych oddalonych od siebie budynkach. Miej taką perspektywę tworząc system dedykowany. Postaraj się zobaczyć to co niewidzialne.

Wzór systemu dedykowanego

 • Szukaj wzorców. Nie oczekuję od Ciebie abyś szukał dokładnie takiego systemu dedykowanego jaki zamierzasz posiadać. Proponuję zupełnie coś innego. Szukaj wzorców we fragmentach systemu. Znajdź aplikację, która Ci odpowiada w wąskim zakresie całego systemu dedykowanego. Znajdź aplikację, która odpowiada Ci w zakresie:
  układu,
  grafik,
  czcionek,
  ikon,
  kolorystyki,
  raportowania,
  komunikacji,
  współpracy z podwykonawcami
  współpracy z klientami.
  Pozwól firmie tworzącej systemy dedykowane stworzyć całość. Tak aby powstał system spełniający Twoje oczekiwania.

Jak stworzyć dobry system dedykowany? Trudno w kilku słowach jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Trudno pokazać dokładną procedurę . piszę o kilku, istotnych punktach. Wszystko zależy od dwóch elementów Ciebie, Twoich potrzeb i firmy tworzącej systemy dedykowane. Jeżeli zabrakło Ci istotnego elementu. Proszę napisz do nas. Uzupełnimy tekst.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.