Projektowanie stron www

Projektowanie
stron www

Projektowanie stron www

Buduj wizerunek firmy.
Pozyskuj nowych klientów.
Wspieraj partnerów biznesowych.

Projektowanie stron www

Pokaż klientom, gdzie mogą znaleźć więcej informacji na poszczególne tematy. Stwórz efektowną i ciekawą, interesującą stronę www.

Klienci

Pozyskuj nowych klientów. Obecnie tylko strona www pozwala w pełni zarządzać Twoim wizerunkiem. Strona www może przynieść Ci i dużo więcej korzyści niż dobre papierowe wizytówki.

Zaufanie

Buduj zaufanie klientów i partnerów biznesowych. Stwórz stronę www z prostym, przejrzystym menu. Informacjami kontaktowymi. Miejscem w internecie, którym w pełni zarządzasz.

Relacje

Buduj i utrzymuj pozytywne doświadczenie klientów z Twoją marką. Stwórz stronę www do wymiany informacji. Miejsce, w którym klienci znajdą bieżące informacje o firmie i jej produktach.

Zostaw kontakt

Strona internetowa to nie tylko wizytówka firmy, ale źródło pozyskiwania klientów. Dla coraz większego grona naszych klientów, strona internetowa stanowi stały, istotny element strategii marketingowej. Strategii pozyskiwania klientów, obsługi już istniejących, budowania tożsamości pracowników. Projektowanie tron internetowych to proces, efektem którego jest uzyskanie poprzez stronę www, przewagi konkurencyjnej. Tani i prosty sposób przedstawienia kompetencji firmy, oferowanych produktów, wartości, którymi jest wierna.

Proces tworzenia stron internetowych

Etap 1. Projektowanie koncepcji strony

Na tym etapie nikt nic nie koduje. Raczej potrzebne są duże umiejętności graficzne, z zakresu tworzenia doświadczenia klientów. Na tym etapie bardzo przydatne są samoprzylepne żółte karteczki, flamastry, ołówek, gumka oraz duża ściana. Jeżeli Twoja nowa strona WordPress ma być wykonana w oparciu o szablon. Nie potrzebujemy wykonywać tych wszystkich działań. wystarczy, że wskażesz nam, który szablon mamy wybrać.

Etap 2. Projektowanie grafiki strony

Na podstawie opracowanego modelu strony www graficy tworzą obrazy, które będą wykorzystane na stronie www WordPress. Powstają ikony, piktogramy, tworzone lub kupowane są obrazy. Wszystkie elementy graficzne muszą razem współgrać. Elementy graficzne muszą być wykonane w tej samej tonacji, nawiązywać do logotypu, charakteru strony www oraz użytkowników. W czasie prac powstaje kilka kolejnych wersji, które posiadają coraz więcej elementów, stanowią coraz bardziej spójną całość. Czynności są wykonywane tak długo aż powstanie całość, która zaspokoi Twoje oczekiwania i potrzeby.

Etap 3. Kodowanie strony www

Stworzona grafika jest wykorzystywana na stronie www WordPress. Jest to jej opakowanie wizualne. Zapleczem strony www jest baza danych, najczęściej jest to MySQL oraz system zarządzania treścią WordPress. Podpowiemy Ci, jaki system CMS jest lepszy dla Ciebie.

Etap 4. Testowanie strony www

Na tym etapie Ty już widzisz tworzona stronę WordPress. Nie widzą jej jeszcze internauci. Na tym etapie każda osoba z Twojego zespołu oraz my sprawdzamy wszystkie mechanizmy oraz funkcje, które posiada Twoja nowa strona www WordPress. Szukamy i naprawiamy błędy.

Etap 5. Upublicznienie strony www

Zgłaszamy stronę www do zindeksowania przez różne powszechnie znane przeglądarki Google, Bing, Yahoo. Prosimy je, aby zindeksowały stronę www. Od tej chwili wszyscy są w stanie zobaczyć Twoją nową stronę w internecie. W taki sposób tworzymy strony wordpress.

Projektowanie stron www, jak się wyróżnić

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie stwarza firmom najpopularniejszy na świecie CMS, warto znaleźć agencję lub firmę IT specjalizującą się w tego typu projektach. U nas istnieje cały osobny dział usług pod hasłem projektowanie stron WordPress Warszawa. Stworzyliśmy go, aby oddzielić strony www, które powinny bazować na wspomnianej technologii, od serwisów, do których ta platforma się nie nadaje. Kluczem do wyboru jakichkolwiek metod pracy, platform czy też CMS-ów powinna być bowiem użyteczność w realizacji określonego celu i zdolność do spełnienia oczekiwań przyszłych użytkowników. Skoro wiele firm decyduje się obecnie na projektowanie stron w Warszawie to znaczy, że przedsiębiorcy docenili walory tej technologii i mają świadomość, w jaki sposób może ona wspierać ich działania.

Projektowanie stron internetowych WordPress. Obecnie wdrażane szablony dostosowane są do urządzeń mobilnych i w pełni responsywne, czyli rozpoznawanie rozdzielczości i dostosowanie do wielkości konkretnego samartfona lub tabletu – Responsive Web Design, w skrócie RWD.

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie stwarza firmom najpopularniejszy na świecie CMS, warto znaleźć agencję lub firmę IT specjalizującą się w tego typu projektach. U nas istnieje cały osobny dział usług pod hasłem projektowanie stron WordPress Warszawa. Stworzyliśmy go, aby oddzielić strony www, które powinny bazować na technologii WordPress, od innych usług.

Kluczem do wyboru jakichkolwiek metod pracy, platform czy też CMS-ów powinna być użyteczność w realizacji określonego celu i zdolność do spełnienia oczekiwań przyszłych użytkowników. Skoro wiele firm decyduje się obecnie na projektowanie stron internetowych w Warszawie to znaczy, że przedsiębiorcy docenili walory tej technologii i mają świadomość, w jaki sposób może ona wspierać ich działania.

Nasz bezpośredni obszar działalności to głównie Piaseczno i Warszawa. W większości przypadków staramy się spotkać z Klientem osobiście, w sytuacjach wyjątkowych, wdrożenie odbywa się w całości zdalnie.

Sytuacja z jaką się spotykamy. Większość firm w Polsce posiada własną stronę www. Większość z tych stron www po wykonaniu i publikacji nigdy nie była aktualizowana. Nikt, nigdy nie tworzył na tych stronach www nowych treści. W wielu wypadkach już pierwsza wizyta na stronie www mówi wszystko. Większość stron www została stworzona przy wykorzystaniu szablonu darmowego, co w cale nie jest złe. Problem polega na tym, że nikt nigdy nie dokonywał zmian w wyglądzie strony www.

 • Jak możesz to sprawdzić. W bardzo prosty sposób: proszę bardzo:
 • Wpisz w wyszukiwarkę mniej popularne słowo kluczowe.
 • Sprawdź, jak wyglądają strony www, które są na pozycji powyżej 30.
 • Sprawdź, ile jest porzuconych projektów stron www.

Okaże się, że poza bardzo ograniczoną liczbą głównych, najbardziej popularnych fraz, w internecie jest sporo miejsc również dla Ciebie. Miejsca na Twoją stronę internetową.

Jak wiesz wszystko się zmienia. Popatrz na strony www, które odwiedzasz. Z pewnością zauważyłeś, że obecnie wyglądają one zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Zobacz jak łatwo możesz się wyróżnić. Tylko poprzez fakt, że posiadasz aktualną, atrakcyjną stronę www.

Projektowanie stron internetowych zadbaj, o treść i formę

Zanim użytkownik przeczyta pierwszy wyraz na stronie www, zobaczy jej kolory i układ. To pierwsze wrażenie jest bardzo istotne. To, co powinno Ci towarzyszyć przy projektowaniu strony www to umiar i rozsądek. Wiesz, że powinieneś się wyróżnić. Tak, to masz na celu tworząc stronę www. Ale miej również umiar w tym wyróżnianiu się. Najważniejszy jest klient. Strona www jest dostosowana stylem do charakteru firmy i jej użytkowników i klientów.

 • W zakresie formy na stronie www, zadbaj o:
 • Dobór i zestaw kolorów dostosowany do grupy docelowej oraz logotypu firmy
 • Brak reklam na stronie www. Jedynie, gdy prowadzisz blog, portal informacyjny możesz umieścić na nim reklamy. W każdym innym przypadku strona internetowa z reklamami wygląda bardzo nieprofesjonalnie.

Projektowanie stron internetowych, zadbaj, o jakość tekstów

Piszesz teksty. Bo to na ich podstawie i dzięki nim Google umieszcza stronę www w wynikach wyszukań. Wyszukiwarka www nie czyta tekstów tak jak użytkownik. Nie jest dla niej tak bardzo istotny rodzaj czcionki, jej rozmiar, kontrast. Na te elementy zwracają uwagę użytkownicy (musisz jednak wiedzieć, ze algorytmy Google są w stanie sprawdzić te wszystkie wielkości). Od razu są w stanie stwierdzić, czy łatwo mogą się zapoznać z treściami, które zamieściłeś na stronie www.

Zadbaj, o jakość oraz warstwę merytoryczną tekstów na stroni www. Każdy tekst pisz jak fragment książki. Używaj wszystkich technik, które pozwalają użytkownikom szybciej i łatwiej zapoznać się z treścią.

W zakresie treści na stronie www, zadbaj o:

 • Krój i wielkość czcionki, używaj tych, które posiadają polskie znaki diakrytyczne: Lato, Verdana, Times New Roman, Calibri.
 • Używaj przynajmniej jednej linii odstępu między poszczególnymi wierszami.
 • Zadbaj o kontrast między kolorem czcionki, a tłem.
 • Podziel tekst na akapity. Akapity nie powinny być dłuższe niż 7 zdań.
 • Używaj punktatorów.
 • Używaj nagłówków paragrafów.
 • Użyj raz nagłówek ze znacznikiem H1.
 • Wykorzystaj do nagłówków H2 i H3.

Używaj maksymalnie trzech rodzajów czcionki na jednej stronie www. Przy czym normalny tekst, pogrubienie oraz kursywa w ramach tej samej czcionki to już są właśnie trzy.

Projektowanie stron internetowych zadbaj, menu strony www

Napisałeś artykuł. To on spowodował, że Twoja strona www znalazła się wysoko w wynikach wyszukań. Użytkownik znalazł się na stronie www. Zapoznał się z treścią, którą przygotowałeś. Zainteresowała go. Chciałby przeczytać kolejny artykuł. W tym momencie musi skorzystać z menu strony www, które dla niego przygotowałeś.

Przygotuj proste, stosowane powszechnie menu strony www. Zastosuj w praktyce powszechnie przyjęte wzorce projektowania stron www.

Zadaj o linki wewnętrzne pomiędzy artykułami. Tak, aby użytkownicy mogli znaleźć dodatkowe treści. Sprawdź ich klikalność.

Menu na stronie www, zadbaj o:

 • Prawidłowe linki wewnątrz strony www.
 • Liczbę pozycji menu mniejszą niż siedem.
 • Liczbę pod-pozycji menu mniejszą niż siedem.
 • Użyj tekstu, a nie grafik, jako przycisków menu.
 • Krótkie, ale zrozumiałe nazwy przycisków menu.
 • Połączenie logiczne treści z grafiką w przyciskach menu.
 • Umieszczenie pola kontakt, jako ostatnią pozycję od lewej.
 • Umieszczenie pola produkty, jako pierwszą pozycję od lewej.
 • Lokalizację menu głównego w formie pionowej lub poziomej.
 • Umieszczenie linku do strony głównej poprzez kliknięcie w logo firmy.

Projektowanie stron internetowych zadbaj, o użytkowników

Masz stronę www stworzoną w określonej technologii. W większości wypadków stworzyłeś stronę www WordPress lub Joomla!. Zadbaj o to, aby użytkownicy, którzy korzystają z różnych przeglądarek internetowych w taki sam sposób mogli korzystać z wszystkich funkcji, które dla nich przygotowałeś. Szczególnie zadbaj o zgodność dodatków. O ile sam WordPress oraz Joomla! właściwie się wyświetlają na różnych przeglądarkach www, nie zawsze musi to dotyczyć plugin’ów. Sprawdź sposób i efekt działania pluginów, zanim zastosujesz.

Jeżeli posiadasz stronę www stworzoną bez CMS to zanim ją uruchomisz sprawdź wszystkie warianty i możliwości. Jeżeli nie posiadasz ważnych powodów, porzuć projekt własnej (bez CMS) strony www. To się nie opłaca. Przy kolejnej aktualizacji przeglądarki www, będziesz zmuszony dokonać testów. Testów, których nie musisz wykonywać, gdy posiadasz stronę www WordPress lub Joomla!

W zakresie przeglądarki www, zadbaj o:

Projektowanie stron internetowych, grafika na stronie www

Logotyp jest pierwszym, najbardziej istotnym elementem graficznym na stronie www. Grafika na stronie www jest związana z dwoma elementami:

 • Kolorami logotypu firmy.
 • Użytkownikami strony www.

Uwzględniając kolory logotypu, jego grafikę tworzysz stronę www. Z pewnością już kilka lat prowadzisz firmę i Twoi klienci przyzwyczaili się do Twojego logotypu. Są logotypy, które łatwiej lub trudniej można zastosować na stronie www. Ale z pewnością każdy logotyp się do tego celu nadaje. Może niekiedy wymagać modyfikacji.

Tło i kolory strony dostosuj do logotypu firmy. Możesz również wykorzystać elementy charakterystyczne logotypu. Możesz umieścić je w treści artykułów zamiast punktatorów lub jako elementy przycisków.

 • Grafika na stronie www, zadbaj o:
 • Umieszczenie logotypu w lewym, górnym rogu.
 • Zgodność kolorystyczną strony www z logiem firmy.
 • Oszczędnym zarządzaniem kolorami i grafikami na stronie www.

To tylko kilka z listy kilku punktów. Punktów, na które możesz zwrócić uwagę projektując stronę www. Jest ich znacznie więcej.

Aby Twoja strona www generowała Ci leady sprzedażowe potrzebujesz dużo więcej niż tylko przeczytać ten artykuł. W wielu innych miejscach na stronie www przeczytasz inne artykuły na ten i podobne tematy.

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.