Pozycjonowanie stron www

Co wpływa na pozycjonowanie strony www?

Co wpływa na pozycjonowanie strony www?

Minęły już czasy, kiedy stworzenie jednego artykułu spowodowało, że Twoja strona www pojawiła się na pierwszej pozycji w wynikach Google. Obecnie dużo trudniej o taki efekt. W większości wypadków może być nieopłacalny.

Poniżej przedstawiam znaczenie poszczególnych działań na wyniki pozycjonowania strony www. Oczywiści są to przypuszczenia, ale poza Google nikt nie posiada twardych, realnych danych.

Co wpływa na pozycjonowanie strony www, linki do strony

  • Linki organiczne – linki zamieszczone przez blogerów, dziennikarzy w ich publikacjach do Twojej strony www. Autorzy tych linków nie odnoszą żadnych korzyści z faktu, że umieszczą link do Twojej stron www. Najprostszym sposobem pozyskania linków organicznych jest tworzenie wartościowych treści na stronie www. Cały czas linki z zaufanych źródeł zewnętrznych są głównym czynnikiem mającym wpływ na pozycję strony www w internecie.
  • Linki pozyskane – to linki umieszczone przez Ciebie w Twoich wpisach na innych portalach i serwisach społecznościowych, blogach, forach dyskusyjnych, w komentarzach do innych artykułów. To Ty zamieszczasz te linki. Są one istotne dla Google, ale mniej ważne niż linki organiczne. Nie możesz przesadzić z tymi linkami. Google posiada roboty, które sprawdzają jak szybko stawała się popularna strona www w Twojej branży, zawierająca treść, którą ktoś zmieścił. Jeżeli zaczniesz zamieszczać dużą liczbę krótkich tekstów z linkami do Twojej strony www Google może uznać, że Twoja strona www działa niezgodnie z zasadami. Może ją zablokować. W takiej sytuacji masz pół roku wakacji.
  • Popularność linków – to stosunek liczby linków do wartości stron www, z których prowadzą. Im strona www, z której pochodzi link do Twojej strony www, jest bardziej szanowana w internecie, tym lepiej. Inne znaczenie ma link do strony www z bloga, który zaczął swoją działalność 3 miesiące temu, a inne z serwisu specjalistycznego, dotyczącego Twojego zagadnienia.
  • Różnorodność linków – linki do Twojej strony www powinny prowadzić z wielu, bardzo różnych stron i serwisów. Ich jakość i różnorodność ma bardzo istotne znaczenie. Różnorodność dotyczy przede wszystkim adresu IP. Linki do Twojej strony www powinny pochodzić ze stron www, które posiadają różne adresy IP.

Co wpływa na pozycjonowanie strony www, teksty na stronie www

  • Liczba fraz użyta na stronie www – nie można przesadzać z liczbą fraz, którą pozycjonujesz. Jeżeli użyjesz ich za dużo nie uzyskasz lepszego efektu, a wręcz przeciwnie. Zadziała Algorytm Pingiwin, który odpowiada za analizę jakości tekstów.

Co wpływa na pozycjonowanie strony www, otoczenie strony

  • Media społecznościowe – media społecznościowe zlinkowane ze stroną www. Połączenie strony www z Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, ma znaczenie.
  • Zaufanie domeny – na podstawie TrustRank. Zgodność tematyki strony www z jej zawartością.
  • Ruch na stronie www – im bardziej popularna strona, częściej odwiedzana przez użytkowników, tym Google publikuje w wynikach wyszukań link do niej wyżej. Google promuje strony popularne.
  • Zaufanie do domeny – wiek domeny, monotematyczność domeny, stabilność domeny w zakresie treści na niej publikowanych. Inne linki wychodzące z domeny. Linki do tej domeny.

Co wpływa na pozycjonowanie strony www, budowa do strony

  • Użyteczność – to chyba najnowszy czynnik, który ma wpływ na pozycję strony www w wynikach wyszukiwarki. Użyteczność przez Google rozumiana jest przede wszystkim poprzez responsywność. Czyli, Google sprawdza czy strona www wyświetla się prawidłowo na urządzeniach mobilnych.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.