Pozycjonowanie stron www

Zasady SEO, o których warto pamiętać

Zasady SEO, o których warto pamiętać

Dlaczego tak wiele firm zapomina o SEO, planując strategię marketingową? W pogoni za generowaniem większego ruchu na stronie firmy koncentrują się często na działaniach promocyjnych rozumianych jako kampania kontekstowa, ewentualnie kampanie AdWords, płatna reklama w innych serwisach, biuletyny reklamowe itp. Tymczasem w wielu przypadkach największą skuteczność pozyskiwania odbiorców przy najniższym koszcie pozwala uzyskać pozycjonowanie serwisu. Zasady SEO, to lista krótkich paragrafów, o których zawsze warto pamiętać.

W porównaniu z bardziej efektownymi formami marketingu (kampanie banerowe, biuletyny, AdWods), SEO wydaje się „zwykłe”. To właśnie wypozycjonowanie serwisu na wysokie miejsca w Google pozwala jednak na uzyskanie nieograniczonej liczby wejść na stronę bez podnoszenia kosztów. O ile w przypadku innych typów kampanii płatne są wyświetlenia (CPM), kliknięcia (CPC) lub akcje na stronie (CPA), o tyle w przypadku SEO płaci się za pozycję strony, a nie za wygenerowany ruch.

Aby działania pozycjonerskie były skuteczne, niezbędna jest optymalizacja serwisu, czyli właśnie SEO. W gruncie rzeczy wytyczne określone przez Google dla serwisów internetowych są logiczne: strona zgodna z wymogami SEO to po prostu znakomicie uporządkowany, solidnie skonstruowany serwis, o przejrzystej strukturze, zawierający wiele wartościowej treści i aktualizowanych, bieżących informacji. W przypadku stron typu landing page również premiowane są te, o logicznym, czytelnym układzie treści. Zoptymalizowanie strony WWW wpłynie zatem korzystnie nie tylko na pozycję serwisu, ale także na jego odbiór przez użytkowników strony.

Optymalizując stronę internetową, należy pamiętać przede wszystkim o następujących kwestiach:

Zasady SEO, czytelna struktura strony.

Od strony głównej, poprzez strony kategorii aż po najgłębiej zagnieżdżone zakładki menu – im łatwiej jest rozrysować plan strony w postaci schematu/ drzewa, tym lepiej spełnia ona założenia SEO. Google lubi uporządkowanie i właśnie takie strony preferuje przy określaniu pozycji.

Zasady SEO, krótkie linki z frazami kluczowymi.

Generowane adresy podstron to marketingowe samobójstwo. SEO wymaga, aby link – zamiast długiego szeregu liter i cyfr – oddawał miejsce danej podstrony w strukturze serwisu. Jeśli w odnośniku pojawiają się frazy kluczowe, serwis łatwiej się pozycjonuje, np.: https://conor.pl/kategoria/podkategoria

Zasady SEO, starannie przygotowane META TAGI.

Opis META nadal ma znaczenie w działaniach SEO. Podczas tworzenia lub optymalizacji serwisu zwróć uwagę na to, by w tytule strony wyświetlała się fraza kluczowa. Potraktuj również serio pozostałe opisy META w kodzie strony. Zwiększy to Twoje szanse na szybkie wypozycjonowanie serwisu, ale także uchroni Cię przed ośmieszeniem – wiele razy zdarza się tak, że żartobliwe tytuły stron tworzone podczas projektowania serwisu pozostają w nim nadal już po premierze i są widoczne dla odbiorców.

Zasady SEO, opisy ALT do grafik i zdjęć.

Przetrwały od ery wczesnego HTML-a i budowania serwisów internetowych w oparciu o tabele (co było wprawdzie błędne, ale niezwykle popularne jeszcze 10 – 12 lat temu). Opis ALT to szansa na zamieszczenie dodatkowych fraz kluczowych na stronie i informacja indeksowana przez Google.

Zasady SEO, wartościowa treść.

To złożony temat, dlatego dokładniej opiszemy go w innym artykule.

 

Zostaw kontakt

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.