Firma Adobe kupiła Magento

Firma Adobe kupiła Magento

Magento bardzo znany i ceniony system zarządzania sklepami internetowymi, został kupiony przez Adobe. Znaną i cenioną firmę, twórcę aplikacji Photoshop oraz Adobe Acrobat, tworzący i czytający pliki .pdf. Kwota, za którą Adobe kupiła Magento to 1,68 mld usd. Transakcja został ogłoszona 21.05.2018 roku. Głównym celem zakupu jest skierowanie oferty Adobe do rosnącego rynku ecommerce. W tym obszarze Adobe zamierza konkurować z SalesForce oraz Oracle.

W 2015 roku Magento została sprzedana przez znaną platformę ecommerce Ebay Inc. Nabywcą była firma Permira Holdings LLP. Umowa zakupu Magento przez Adobe ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2018 roku.

Adobe, kupując Magento skupiło się na podstawowej zasadzie ‘klienci nie kupują produktów. Klienci kupują doświadczenia. pozytywne doświadczenia’. Magento dostarcza pozytywne doświadczenia klientom sklepów internetowych oraz ich administratorom. Głównymi elementami stanowiącymi przewagę Magento jest zarządzanie danymi oraz zawartością sklepów internetowych. W tych dwóch obszarach, Magento nie ma sobie równych wśród systemów zarządzania sklepami internetowymi open source.

Magento Commerce Cloud prawdopodobnie zostanie połączone z Adobe Experience Cloud. Spowoduje to możliwość lepszego tworzenia i zarządzania customer journey w ramach procesów ecommerce, zarzadzania dostawami [Business Intelligence] zarówno w segmencie B2B jak i B2C.

Szacuje się, że sklepy internetowe Magento na świecie obsługują transakcje ecommerce o łącznej wartości 155 mld usd rocznie. Jednym z bardziej znanych użytkowników jest firma Canon, Helly Hansen

Magento na świecie to społeczność ponad 300 000 developerów, entuzjastów.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.