Funkcje sklepów PrestaShop

Funkcje sklepów PrestaShop

sklepy internetowe PrestaShop to najbardziej powszechne sklepy w internecie. Nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Popularność i powszechność PrestaShop wynika z dwóch, głównych czynników. Możliwość korzystania z systemu całkowicie za darmo(licencja Open Source) oraz funkcje sklepów PrestaShop, które spełniają większość potrzeb ich użytkowników (w wielu wypadkach w istotny sposób wybiegają poza).

Funkcje sklepów PrestaShop obejmują ponad 350 elementów. Na nie składają się z jednej strony tak oczywiste jak dodawanie produktów po możliwość zarządzania wieloma, różnymi sklepami poprzez jeden panel administratora. Każda z wielu, różnych funkcji jest darmowa. Każdą możesz skonfigurować pod swoje indywidualne potrzeby.

sklepy internetowe PrestaShop to również otwarta platforma na kolejne moduły, connectory. Pozwalają one rozbudować PrestaShop tak, aby spełniał twoje wymagania. Ty lub firma informatyczna tworząca sklepy internetowe może stworzyć własny moduł i podłączyć go do PrestaShop.

Artykuł przedstawia tylko kilka wybranych funkcji sklepów PrestaShop. Tych, o których najczęściej rozmawiamy tworząc sklepy internetowe.

Funkcje sklepów PrestaShop

Zarządzanie produktami w PrestaShop

PrestaShop pozwala zarządzać produktami. Bez względu na ich liczbę. Czy jest to jeden produkt, czy ich setki tysięcy PrestaShop jest w stanie sobie z tym poradzić. Jednym ruchem myszki możesz edytować każdy produkt. Poprzez import oraz eksport dodajesz lub wysyłasz listę produktów wraz z ich cechami do innego systemu.

PrestaShop pozwala zarządzać dziesiątkami tysięcy produktów. Mogą one posiadać wiele, różnych cech, być skatalogowane w różnych kategoriach. Poszczególne produkty mogą być oznaczone tagiem ‘nowość’, ‘promocja’ lub innym wybranym przez ciebie. Klienci mogą porównywać produkty z tych samych kategorii.

Zarzadzanie katalogami w PrestaShop

PrestaShop pozwala zarządzać wieloma listami produktów. Produkty możesz przypisać do różnych katalogów. W sposób dowolny dla ciebie. Sposób, który odpowiada schematowi szukania produktów przez klientów.

W masowy sposób, wykorzystując katalogi możesz zmieniać cechy wielu produktów. Posiadając tysiące produktów, sprawnie i szybko nimi możesz zarządzać.

Zarzadzanie wieloma sklepami w PrestaShop

sklepy internetowe PrestaShop, specjalnie używamy słowa sklepy. Wielu naszych klientów posiada kilkanaście, różnych domen. Zarządzają nimi poprzez jeden panel administracyjny. Ta funkcja nazywa się multistore w PrestaShop.

Multistore w PrestaShop pozwala właściwie poprzez jedno kliknięcie zarządzać jednocześnie kilkoma sklepami internetowymi. Sklepy multistore to obecnie właściwie wymóg sytuacji. Sytuacji, w której posiadasz wiele produktów i poprzez kilka domen możesz w różny sposób je pozycjonować, promować. Poprzez różne domeny masz szansę dotrzeć do różnych grup klientów. Przy zachowaniu jednego magazynu i całego zaplecza. Multistore pozwala tobie oferować produkty na wielu, różnych rynkach, poprzez jeden wspólny panel administracyjny.

Zarzadzanie zakupami w PrestaShop

sklepy internetowe PrestaShop pozwalają sprawnie zarządzać koszykiem klienta. Na jednej stronie klienci widzą wszystkie produkty. Mają możliwość ich edycji oraz zakończenia procesu zakupu. PrestaShop pozwala wymuszać od klientów określenia danych klienta odnośnie zamawianych produktów. Nie chodzi tutaj tylko o liczbę sztuk, ale również rozmiar czy kolor. W prosty sposób klienci zarządzają swoimi zamówieniami.

PrestaShop pozwala realizować również zakupy bez rejestracji użytkowników.

Bezpieczeństwo w PrestaShop

Bezpieczeństwo sklepu internetowego jest odmieniane przez wszystkie przypadki i na każdej stronie internetowej. W dobie tak powszechnego korzystania z ofert sklepów internetowych każdy klient chce posiadać pewność, że korzysta ze sklepu internetowego, który w bezpieczny sposób gromadzi i przechowuje dane.

Działania marketingowe w PrestaShop

Bez działań marketingowych trudno pozyskać nowych klientów. Obecnie, w dobie powszechnej dostępności wszystkiego, tylko poprzez aktywne działania marketingowe i aktywne pozyskiwanie klientów sklepy internetowe mogą funkcjonować.

PrestaShop posiada szerokie możliwości prowadzenie działań marketingowych, mających na celu pozyskiwanie nowych klientów. Począwszy od newslettera poprzez działania promocyjne dotyczące produktów oferowanych w sklepie. PrestaShop umożliwia zarządzanie klientami.

Wśród działań mających na celu pozyskiwanie nowych klientów należy wymienić integrację z porównywarkami produktów. Automatyczne wystawianie produktów na najbardziej popularnych platformach aukcji internetowych.

Zarzadzanie tłumaczeniami w PrestaShop

sklepy internetowe PrestaShop możesz tworzyć w ponad 100 językach. Jeden sklep internetowy PrestaShop może posiadać do 40 języków. To zdecydowana silna strona platformy.

Zarzadzanie raportami w PrestaShop

PrestaShop pozwala w czasie rzeczywistym zarządzać całym sklepem. Poznanie sposobu korzystania ze sklepu internetowego przez klientów, to podstawa, aby dokonać w nim zmiany, których celem jest wzrost sprzedaży. Zwiększenie konwersji, zmniejszenie liczby zwrotów. Monitorowanie na bieżąco efektów wprowadzanych zmian stanowi bezcenne źródło do wzrostu sklepu internetowego.

Ekosystem PrestaShop

PrestaShop jest kompletnym ekosystemem. Począwszy od stabilnej, przez lata rozwijanej przez setki deweloperów platformy ecommerce, a skończywszy na otwartej architekturze.

PrestaShop poprzez swoją otwartą architekturę pozwala tworzyć dodatki. Dodatki, które umożliwiają zintegrować PrestaShop z systemami finansowo –księgowymi. Możesz posiadać system finansowo-księgowy Comarch, Sage, Insert, a sprzedaż w internecie prowadzić poprzez PrestaShop.

Funkcje sklepów PrestaShop podsumowanie

Samo wykorzystanie funkcji sklepów PrestaShop, to za mało. Zadbaj również o optymalizację PrestaShop. Wykorzystaj w pełni możliwości i skonfiguruj tak platformę, aby spełniała oczekiwania twoje i twoich klientów. PrestaShop pozwala stworzyć dedykowany sklep internetowy dla każdego wymagającego klienta.  Wszystkie punkty tworzą odpowiedź na pytanie Jaki sklep internetowy wybrać?

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.