Niespodziewane korzyści systemów dedykowanych tworzonych przez firmę IT

Niespodziewane korzyści systemów dedykowanych tworzonych przez firmę IT

Wiele osób ciągle widzi przede wszystkim aspekt finansowy we wszystkich działaniach z zakresu outsourcingu. Z zakresu współpracy z firmą tworzącą systemy dedykowane. Szczególnie, jeśli chodzi o tworzenie systemów dedykowanych przez firmy zewnętrzne. Coraz więcej jednak osób widzi inaczej ideę outsourcingu. Outsourcing związany może być, z jakością otrzymywanych usług. Niespodziewane korzyści systemów dedykowanych to tytuł tego artykułu. W kilku punktach przedstawię Ci zalety tworzenia systemów dedykowanych przez Conor.

Oczywiście zawsze się znajdą argumenty za, za oraz przeciw korzystania z firmy outsourcingowej w procesie tworzenia systemów dedykowanych.

W tym artykule nie skupiam się na korzyściach finansowych z outsourcingu tworzenia systemów dedykowanych. Postaram się przedstawić inne aspekty, inne korzyści, które może zaoferować firma tworząca systemy dedykowane. Aspekty których, nie jesteś w stanie uzyskać tworząc system IT w ramach własnego zespołu.

Niespodziewane korzyści systemów dedykowanych, czynniki ludzkie

Firma tworząca systemy dedykowane dostarczy nową wiedzę oraz umiejętności.

 • Wiele firm zaczyna korzystać z firm outsourcingowych w sytuacji, w której bazują tylko i wyłącznie na własnych pracownikach, nie posiada odpowiednich kompetencji. Firma tworząca systemy dedykowane może dostarczyć osoby posiadające odpowiednie doświadczenie bardzo szybko. Może również pokazać projekty, które te osoby zrealizowały.

Praca z utalentowanymi osobami.

 • Osoby posiadające talent w tworzeniu systemów dedykowanych nie są zainteresowane pracą w firmie, która jest użytkownikiem jednego z nich. Wolą pracować w firmie tworzącej systemy dedykowane dla różnych klientów. Taka sytuacja pozwala im posiadać dostęp do nowych, różnych rozwiązań. Mogą tworzyć wiele, projektów z bardzo różnych dziedzin. Nie są skazani na ciągłe rozwijanie jednego systemu informatycznego. Dla firmy korzystającej z systemów dedykowanych stworzenie interesującego środowiska pracy dla utalentowanych inżynierów stanowi duże wyzwanie. Firma musi zaproponować udział ich w ciekawych, różnorodnych projektach. Tylko bardzo duże firmy, posiadające wiele biznesów może zapewnić takie środowisko.

Inne, świeże spojrzenie na rozwiązanie problemu.

 • Zajmując się tylko i wyłącznie tworzeniem systemów dedykowanych firma IT ma wypracowane sprawdzone metody i działania. Ma wypracowany cały sposób tworzenia systemu dedykowanego. Jednocześnie nowe zlecenie od Ciebie jest dla niej nowym wyzwaniem. Wyzwaniem polegającym na rozwiązaniu nowego, nieistniejącego do tej pory dla nich problemu. Łącząc dwa elementy metodykę i doświadczenie tworzenia systemów dedykowanych z Twoimi problemami, firma IT może pokazać nowe inne rozwiązanie. Rozwiązanie, które może być nieoczywiste dla Ciebie i Twojego zespołu. Osób, które stykają się z problemem od jakiegoś czasu. Osoby w firmie IT na pewno pokażą Tobie inną perspektywę rozwiązania Twojego problemu. Na pewno słyszałeś powiedzenie, ‘co dwie głowy, to nie jedna’, a co dopiero dwie firmy?

Niespodziewane korzyści systemów dedykowanych, czynniki procesowe

Lepsze zarządzanie procesem w firmie tworzącej systemy dedykowane.

 • Odpowiedz sobie sam na pytanie: kto lepiej może zarządzać procesem tworzenia systemów dedykowanych czy?
  Firma, która korzysta z kilku systemów dedykowanych i obecnie zajmuje się tylko ich rozwijaniem
  Firma, której biznes polega tylko i wyłącznie na tworzeniu systemów dedykowanych.
  Odpowiedź nasuwa się sama i jest oczywista. Korzystając z firmy outsourcingowej w procesie tworzenia systemów dedykowanych pracujesz z osobami, które tylko tym się zajmują. Mają do perfekcji opanowane zarządzanie procesem ich tworzenia.

Koncentracja na realizacji celu.

 • Większość managerów nie wyobraża sobie aktywnego udziału w procesie tworzenia nowego systemu dedykowanego obok realizacji bieżących zadań. Nie są w stanie się w ten proces w pełni zaangażować. Managerowie są rozliczani za realizację innych działań, uzyskanie innych celów. W wielu wypadkach trudno im się zaangażować w nowe obowiązki. Muszą się oni skupić na realizacji krytycznych działań z punku widzenia ich odpowiedzialności za określony obszar biznesu.

Krótki czas od pomysłu do wdrożenia.

 • Żyjemy w czasach szybko zmieniającej się rzeczywistości. Na pewno to zdanie już gdzieś słyszałeś. Słyszałeś, że obecnie firmy konkurują modelem biznesowym. Nie tym, co robią, ale jak robią. systemy dedykowane mogą przyczynić się w istotny sposób do stworzenia wartości dodanej dla klientów Twojej firmy. Ważny jest fakt, że sposób, w jaki Ty je opracujesz może spowodować uzyskanie przez Ciebie istotnej przewagi konkurencyjnej na rynku. Zamiast czekać aż osoby odpowiedzialne za udział w procesie tworzenia systemu dedykowanego znajdą czas i zaangażują się w niego, możesz wykorzystać firmę informatyczną, aby wykonała swoja pracę. Na pewno na efekty będziesz musiał krócej czekać.

Jakość ma znaczenie.

 • Jakość systemu informatycznego ma bardzo istotne znaczenie na sposób w jaki z niego korzystasz. W sytuacji, w której zespół dedykowanych testerów firmy informatycznej sprawdza jakość kodu, masz większe prawdopodobieństwo otrzymania lepszego produktu. Procedury testowania przez firmę, która tworzy systemy dedykowane są z pewnością bardziej rozległe niż te, które jest w stanie opracować własny zespół inżynierów.

Każda z tych korzyści może być istotna dla Ciebie. Każda może samodzielnie przyczynić się do decyzji o wyborze firmy tworzącej systemy dedykowane lub do decyzji o stworzenie systemu w ramach własnej firmy. Oczywiście lista nie jest pełna i kompletna. Zastanów się, jakie korzyści uzyskałeś w procesie korzystania od firm zewnętrznych w innych obszarach Twojej działalności np. w obszarze reklamy, marketingu. Dlaczego nie rozwijasz komórki we własnej firmie, która zajmowałaby się tworzeniem ulotek, wizytówek, folderów? Dlaczego korzystasz z wyspecjalizowanych firm w tych obszarach?

systemy dedykowane, uwierz w jakość i terminowość tworzonych przez nas aplikacji.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.