Aplikacje SaaS – systemy dedykowane, co wybrać? Zalety i wady.

Aplikacje SaaS – systemy dedykowane, co wybrać? Zalety i wady.

Prowadzisz średnią firmę. Masz zespół osób, które realizują przydzielone im zadania. Chciałbyś uzyskać dodatkową przewagę konkurencyjną na rynku. Twoi klienci pozwalają Ci spokojnie myśleć o kolejnych latach. O kolejnych latach istnienia Twojej firmy. Aplikacje SaaS – systemy dedykowane, co wybrać? Zalety i wady, to tytuł artykułu, który ma na celu pokazać Ci i kilku punktach zalety i wady każdego rozwiązania. Conor tworzy systemy dedykowane. Jesteśmy też autorem aplikacji SaaS.

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby:

  • Stworzyć atrakcyjne i inspirujące środowisko pracy? Środowisko pracy, w którym proste, powtarzalne procesy i czynności są powinny być zinformatyzowane.
  • Uzyskać przewagę konkurencyjna na rynku. przewagę, która będzie trudna do skopiowania przez Twoich konkurentów.
  • Zastanawiasz się czy wybrać system dedykowany czy kupić istniejącą, popularną aplikację?

Poniżej przedstawiam w kilku punktach korzyści i wady wyboru systemu dedykowanego oraz aplikacji SaaS, systemu oferowanej w modelu abonamentowym. Celem artykułu jest pomóc Ci w procesie wyboru najlepszego rozwiązania dla Ciebie.

Na rynku jest dostępnych wiele, różnych systemu. W każdym obszarze biznesu masz możliwość wyboru systemu realizujących te same lub bardzo podobne funkcje przez wiele różnych dostawców. Zastanawiasz się które rozwiązanie jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Która Twoja decyzja przyniesie Ci lepszy efekt końcowy, więcej korzyści.

Poniżej znajdziesz listę zalet oraz wad systemu dedykowanego.

systemy dedykowane, zalety

  • system dedykowany jest dostosowany do Twoich, indywidualnych specyficznych wymogów.
  • Tylko system dedykowany pozwala Twojej firmie uzyskać istotną, trudną do skopiowania przewagę konkurencyjną. To tylko Twoja firma będzie użytkownikiem systemu dedykowanego. Możesz to z sukcesem wykorzystać na bardzo konkurencyjnym rynku.
  • Masz możliwość wprowadzania zmian i modyfikacji, tak aby system zmieniał się wraz z firmą.
  • Możesz mieć lepsze wsparcie oferowane przez firmę tworzącą systemy dedykowane ponieważ ona ciągle dla Ciebie świadczy usługi jego utrzymania i rozwoju.
  • Prostszy we wdrożeniu i użytkowaniu. Wynika to z faktu, ze system dedykowany powstaje na podstawie wymagań Twojej firmy. w procesie tworzenia wymagań bierze udział wiele, różnych osób, które później z niego korzystają.
  • Łatwiejsza integracja z obecnie użytkowanymi przez Ciebie bazami danych i aplikacjami. Jest to związane z faktem, że Twoja firma współpracuje z twórcą systemów dedykowanych. W czasie procesu tworzenia specyfikacji możesz wiele zagadnień integracji rozwiązać i ustalić, tak aby otrzymać system, który zaspokaja Twoje oczekiwania. Łatwiej oprogramować integrację z istniejącymi aplikacjami, w związku z faktem, że Ty rozmawiasz z Twórcą systemu dedykowanego, a nie sprzedawcą.
  • Licencja na firmę a nie na użytkownika. To Twoja firma zamówiła system dedykowany bez względu na liczbę użytkowników. Jeżeli w kolejnych latach zatrudnisz dodatkowe osoby lub współpracowników, nie będziesz musiał wykupować dla nich dodatkowych licencji.

 

Zostaw kontakt

systemy dedykowane, wady

  • system dedykowany ma więcej błędów i niedoróbek. Jest to związane z faktem, że Ty jesteś pierwszym i w wielu wypadkach jedynym jego użytkownikiem. Tylko firma tworząca systemy dedykowane oraz Twój zespół mogą znaleźć błędy w systemie.
  • W przypadku bankructwa firmy tworzącej systemy dedykowane tracisz wsparcie, gwarancję, serwis. Możesz zabezpieczyć się kupując dokumentację, zawierając umowę o dostępie do kodu źródłowego.
  • Trudno , a w wielu wypadkach jest to praktycznie niemożliwe znaleźć kupca na system dedykowany, który został stworzony dla Twojej firmy. Pierwszy punkt to prawa autorskie i licencja, drugi to fakt, że system został przygotowany dla Twojej firmy, uwzględnia tylko jej specyfikę.
  • Wyobraźnia jest Twoim jedynym ograniczeniem. Sposób działania, rozwiązania, udogodnienia wszystko to, co system dedykowany ma usprawniać zależy od Ciebie i firmy go tworzącej. Rozwój systemu ogranicza się do Twojej wiedzy i doświadczeń. Nie możesz korzystać z wiedzy innych firm, ponieważ one nie są jego użytkownikami.
  • Rozwój systemu dedykowanego związany jest z dodatkowymi opłatami dla jego twórcy. Może się zdarzyć sytuacja, w której firma tworząca systemy dedykowane nie będzie chciała dalej zajmować się wprowadzaniem kolejnych zmian. Zabezpiecz się na taką okoliczność.
  • Dostęp do istotnych aspektów sposobu prowadzenia Twojej firmy. Chcąc posiadać system dedykowany, musisz zaufać firmie go tworzącej. Musisz przekazać istotne informacje o sposobie działania Twojej firmy. Sposobie tworzenia wartości przez Twoich pracowników. Musisz przekazać wiele, istotnych informacji, które są znane i dostępne tylko Twoim pracownikom.

Aplikacje SaaS, poniżej znajdziesz listę ich zalet i wad.

Aplikacje SaaS, zalety aplikacji abonamentowych:

  • Aplikacje SaaS są bardzo atrakcyjne cenowo w krótkim i średnim okresie czasu. Oferowane są w modelu abonamentowy, to znaczy w takim, w którym za każdy miesiąc płacisz określoną wartość za możliwość korzystania z niej przez każdego Twojego użytkownika. Comiesięczna opłata jest bardzo niska w stosunku do wartości całej systemu. W większości wypadków abonament miesięczny skalkulowany Jest tak, że po 3-5 latach tworzy wartość systemu dedykowanego.
  • Szybsze wykrywanie błędów. Z uwagi na fakt, że z systemu SaaS korzysta wiele, różnych firm, każdy błąd zostaje dużo szybciej wykryty i naprawiony.
  • Stałe aktualizacje w cenie. Stało się już standardem, że producent aplikacji SaaS tworzy i wdraża każdego roku 2 -3 istotne aktualizacje. Aktualizacje, które dotyczą zarówno naprawy powstałych błędów jak również dodania kolejnych, nowych funkcji. Aplikacje SaaS maja bardzo konkretnie określony plan rozwoju w kolejnych latach.

Aplikacje SaaS, zalety aplikacji abonamentowych: 

  • Koszt używania systemu jest wysoki. Jeżeli planujesz korzystać z systemu dłużej niż 3- 5 lat i masz stałą liczbę użytkowników, koszt użytkowania systemu SaaS wyrówna się po tym okresie z kosztem, jaki musiałbyś ponieść na system dedykowany.
  • Aplikacja SaaS posiada funkcje i cechy z których na pewno nie skorzystasz. A za które, na pewno będziesz musiał zapłacić. Z uwagi na fakt, że aplikacja SaaS opracowana i przygotowana jest dla wielu różnych użytkowników, którzy posiadają różne potrzeby musi ona je spełniać. W twojej firmie na pewno nie występują takie same procesy jak w wielu innych, nawet działającej w tej samej branży.
  • Słabe wsparcie. W większości wypadków wsparcie jest ograniczone do publikacji zgłoszeń serwisowych poprzez system help desk. W wielu wypadkach nie będziesz miał możliwości porozmawiać z żywym człowiekiem zgłaszając swój problem. Na pewno nie będziesz miał możliwości porozmawiać z osobą, która tworzy aplikacje SaaS.
  • Brak odpowiedzialności ze strony producenta systemu SaaS. W wielu wypadkach zapisy licencyjne dotyczące odpowiedzialności aplikacji SaaS są bardzo ograniczone.

Na pewno nie jest to pełna lista wszystkich zalet i wad systemów dedykowanych oraz systemu SaaS. Jeżeli chciałbyś ja uzupełnić, proszę napisz do nas.

Na jakie rozwiązanie powinieneś się zdecydować? To zależy od bardzo wielu, różnych czynników.

Stoisz przed wyborem aplikacje SaaS, czy systemy dedykowane?

Skontaktuj się z nami podpowiemy.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.