Tworzenie systemów dedykowanych, lista pytań

Tworzenie systemów dedykowanych, lista pytań

Od kliku lat tworzymy systemy dedykowane. Poniższy artykuł powstał na bazie lat doświadczeń. Pracy dla klientów. Kontaktów z nimi. Lista pytań przy tworzeniu systemów dedykowanych przyda się każdemu. Każdemu, kto planuje zamówić takie rozwiązanie. Lista pytań przy tworzeniu systemów dedykowanych Tworzenie systemów dedykowanych został podzielony na cztery obszary:

 • Firma tworząca systemy dedykowane.
 • Proces tworzenia systemów dedykowanych.
 • Koszty tworzenia systemów dedykowanych.
 • Doświadczenie firmy w tworzeniu systemów dedykowanych.

Tworzenie systemów dedykowanych – pytania o firmę.

Dlaczego powinienem wybrać Conor, a nie tworzyć samemu zespół programistów?

Zatrudnienie i zbudowanie własnego zespołu programistów, to bardzo dobry pomysł. Szczególnie w sytuacji, w której Twoim obszarem kompetencji jest tworzenie wielu, różnych systemów dedykowanych. Nie ważne czy na potrzeby własne czy zewnętrzne. Jednak, w sytuacji, w której obecnie widzisz potrzebę posiadania jednego, systemu dedykowanego, zatrudnienie i zbudowanie własnego zespołu programistów, designerów, administratorów, nie jest najlepszym rozwiązaniem. W czasie, w którym Ty oraz Twój dział HR skompletujecie i zbudujecie zespół, Conor stworzy system dedykowany. Zadaj sobie pytania;

 • Ile czasu potrzebujesz, aby zatrudnić i zbudować zespół kilku programistów?
 • Czy sześć miesięcy jest realnym czasem?
 • Czy posiadasz wiedzę, która jest niezbędna, aby dobrać członków zespołu w sposób taki, który zagwarantuje pozyskanie wszystkich niezbędnych kompetencji?
 • Co się stanie po skończeniu projektu?
 • Czy zwolnisz wszystkie osoby?
 • Co odpowiesz ludziom na tak zadane pytanie w czasie procesu rekrutacyjnego?

My, w ciągu kilku miesięcy jesteśmy w stanie dla Ciebie stworzyć system dedykowany.

Czy możecie w krótkim czasie zwiększyć liczbę programistów zaangażowanych w proces tworzenia systemu dedykowanego?

Conor to mała firma tworząca systemy dedykowane. Określmy projekt. Określmy wymagania biznesowe, wymagania funkcjonalne, przypadki użycia. Po określeniu tych elementów przedstawimy Ci czas, w którym jesteśmy w stanie zrealizować projekt. Jeżeli czas zaproponowany przez nas nie spełnia Twoich oczekiwań, jesteśmy zawsze w stanie przeznaczyć dodatkowe osoby w celu jego realizacji. Elastycznie podchodzimy do procesu tworzenia systemu dedykowanego. Zawsze możemy go bardzo skrócić, ale nigdy kosztem, jakości. W większości wypadków w realizację systemu dedykowanego zaangażowane są 2 -4 osoby.

Gdzie jest zlokalizowana firma Conor?

Firma ma swoją siedzibę w Piasecznie, przy Puławskiej 38.

Jaka jest kultura organizacyjna Conor?

Conor to mała firma. Nasza kultura organizacyjna polega na tworzeniu i budowaniu przyjaznej, otwartej atmosfery w firmie. Firma szanuje różnorodność, inność oraz poglądy, sposób bycia każdego. Staramy się wszystkich zachęcać do otwartej komunikacji bazującej na szacunku dla innych. Pracownicy firmy posiadają autonomię w realizacji projektów. Istotą działania Conor jest tworzenie wartości naszych klientów poprzez zastosowanie technologii informatycznych.

 

Zostaw kontakt

Tworzenie systemów dedykowanych – pytania o  proces.

Co możemy wykonać, aby lepiej przeprowadzić proces tworzenia systemu dedykowanego?

Przygotuj analizę kosztów, rozplanuj i przydziel role, zaplanuj proces rozwoju systemu w przyszłości. Określ założenia biznesowe, założenia funkcjonale i niefunkcjonalne, główne cechy. Określ priorytety dla tych wszystkich zmiennych. Możemy znaleźć dla Ciebie podobne projekty. Projekty, w stosunku, do których Ty możesz wyznaczyć wartości, które możesz porównać, benchmarki. Możemy pomóc Ci stworzyć persony, użytkowników, przypadki użycia systemu, schemat procesu tworzenia i realizacji projektu. Przedstawimy Tobie specyfikację projektu, szczegóły dotyczące integracji z innymi aplikacjami. Określimy listę cech systemu dedykowanego.

Możemy przygotować architekturę serwera, zarówno front jak i back-end, grafiki oraz elementy user experience.

Posiadamy kompetencje w obszarze określenia budżetu, zarządzania ryzykiem oraz tworzenia modeli biznesowych.

Jak tworzy Conor system dedykowany z Tobą?

Jeżeli posiadasz pomysł na system dedykowany, wyślij email. Zapoznamy się z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli masz trudności w opisaniu Twojego pomysłu, pomożemy Ci. Po prostu wyślij nam email. My w odpowiedzi wyślemy brief systemu dedykowanego wyślemy do Ciebie emailem. Brief, to bardzo przydatny dokumenty. Odpowiadając na proste pytania jesteś w stanie sam lub z naszym udziałem przygotować dokument, który bardzo ułatwi nam współpracę.

Co powinienem zamówić: aplikację mobilną czy system dedykowany?

Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety. Stworzenie aplikacji mobilnej jest dużo bardziej kosztowne niż stworzenie systemu dedykowanego. Wszystko zależy od celu, jaki ma spełniać, użytkowników. W długim okresie czasu dojdziesz do rozwiązania, że najlepiej posiadać zarówno system dedykowany oraz aplikację mobilną. Aplikację mobilną natywną lub hybrydową. Szczególnie w sytuacji, w której masz dużo, różnych klientów.

Co musisz wiedzieć, zanim skontaktujesz się z Conor?

Określ cel. Określ, co chcesz osiągnąć. Określ czas, kiedy chcesz posiadać działający system dedykowany. Kto jest użytkownikiem? Brakuje Ci istotnego elementu? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci określić wszystkie, wymagane elementy. Mamy świadomość, że nie chcesz poświęcać wielu miesięcy na tworzenie i rozwijanie pomysłu. Inwestować czas, bez posiadania pewności, że możliwe jest stworzenie systemu dedykowanego, który spełnia oczekiwania. My wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Tworzymy systemy dedykowane metodyką Scrum. Umiemy krok po kroku budować i rozwijać koncepcje klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu systemów dedykowanych, które swój początek mają na jednej kartce papieru.

Jaką muszę mieć wiedzę i doświadczenie, aby zamówić system dedykowany?

Nie oczekujemy od Ciebie ani wiedzy ani doświadczenia w tworzeniu systemów dedykowanych. To jest nasza praca. Za tę pracę oczekujemy od Ciebie wynagrodzenia. Jesteśmy w stanie przeprowadzić Ciebie i Twój projekt bezpiecznie do celu poprzez cały proces tworzenia systemu dedykowanego. Aczkolwiek Twoja wiedza przyda się w celu lepszego zrozumienia sposobu działania software house.

Ile czasu zabierze wykonanie systemu dedykowanego?

W tym punkcie nie otrzymasz dokładnej, określonej w tygodniach i dniach odpowiedzi. Chcąc określić czas realizacji systemu dedykowanego potrzebujemy poznać dokładnie założenia biznesowe, założenia funkcjonalne, założenia niefunkcjonalne oraz przypadki użycia systemu dedykowanego. Przed podpisaniem umowy otrzymasz harmonogram tworzenia systemu dedykowanego. Otrzymasz informację o dostarczanych modułach systemu w kolejnych przedziałach czasu. Nie martw się, przed podpisaniem umowy nie ponosisz żadnych kosztów.

Czy mam dostęp do nieskończonej, tworzonej wersji systemu dedykowanego?

Tak. Posiadamy własny serwer dedykowany. Do niepublicznej części, na której jest tworzony system dedykowany dla Ciebie masz dostęp. Możesz każdego dnia sprawdzać postęp prac. Możesz zgłaszać uwagi w aplikacji zarządzania projektami, Redmine. Każdy, tworzony przez nas system dedykowany jest tworzony przy wykorzystaniu aplikacji Subversion, SVN, systemu zarządzania wersjami systemu dedykowanego. Każdego dnia jesteśmy wstanie odtworzyć każdą poprzednią wersję systemu dedykowanego.

W jaki sposób zarządzamy projektem tworzenia systemu dedykowanego?

Korzystamy z dwóch narzędzi informatycznych do zarządzania tworzeniem systemu dedykowanego. Jest to Redmine oraz Jira. To zależy od Ciebie, który system zarządzania projektami wybierzesz. Używamy takich aplikacji z uwagi na przejrzystość komunikacji. Nie korzystamy z emalii do komunikacji w procesie tworzenia systemu dedykowanego. Wszystkie ustalenia są przechowywane przez cały czas trwania projektu w aplikacji do zarządzania projektami. W taki sposób, że w każdej chwili możemy wrócić do ustaleń sprzed miesięcy, tygodni, dni. Zarówno Ty, osoby z Twojej firmy jak i po naszej stronie programiści, front-end developerzy cały czas posiadają stały dostęp do aplikacji do zarządzania projektami.

Cena systemu dedykowanego, jak powstaje?

Stosujemy jeden sposób wyceny sytemu dedykowanego. Bazuje on na określeniu czasochłonności tworzenia poszczególnych modułów. Czyli czasu, jaki jest niezbędny, aby wykonać i przetestować. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu systemów dedykowanych. Wiemy ile czasu może nam zając wykonanie poszczególnych pól, funkcji, raportów, zestawień. Umiemy dokładnie oszacować prace, jakie są niezbędne, abyś otrzymał system, z którego będziesz zadowolony.

W jaki sposób wiem, że otrzymałem sprawdzony system dedykowany?

Już w trackie procesu tworzenia systemu dedykowanego posiadasz do niego dostęp. Możesz sprawdzać poszczególne funkcje, przypadki użycia, widoki. Możesz sprawdzać punkt po punkcie czy system dedykowany spełnia założenia biznesowe, funkcjonale i nie funkcjonale. Po to właśnie je przygotowujemy, abyś na tym etapie mógł sam dokonać oceny. Jeszcze zanim zostanie w pełni skończony możesz zgłaszać swoje uwagi. Po zakończeniu procesu tworzenia systemu dedykowanego, nie uciekamy. Nie zamykamy firmy. Cały czas pracujemy i gdy tylko się pojawią Twoje uwagi, poprawiamy je. Dokonujemy niezbędnych zmian, poprawek. W każdym projekcie uwzględniamy czas zgłaszania uwag, zmian. Sami również jesteśmy w stanie ocenić, czy dostarczony system spełnia określone wcześniej założenia i oczekiwania. Na zależy na tworzeniu systemów dedykowanych pozbawionych błędów.

Czy mogę uczestniczyć w procesie realizacji systemu dedykowanego?

Tak, oczywiście. Zachęcamy Ciebie do takiego działania. To nam zależy na tym abyś był zadowolony z naszych usług. Oczekujemy Twoich uwag, wsparcia, komentarzy od samego początku, etapu planowania dedykowanego poprzez proces tworzenia, aż po odbiór skończonego systemu dedykowanego. Sposób naszej pracy polega na rozumieniu potrzeb klientów. Proponowaniu uwag, które sprawiają, że stworzony system dedykowany pozwala Tobie uzyskać większą wartość. Po to wdrożyliśmy Redmine, SVN - repozytorium wersji systemów dedykowanych, aby móc sprawnie zarządzać oczekiwaniami klientów.

Co się dziej po dostarczeniu systemu dedykowanego przez Conor?

Jestem przekonany, że otrzymasz produkt, który oczekujesz. system dedykowany, który spełnia Twoje oczekiwania. A nawet, poprzez dołożenie przez nas naszej wiedzy i doświadczenia, system, który pozwala Tobie osiągnąć więcej. Po dostarczeniu systemu, możemy wspierać Ciebie w jego utrzymaniu, rozwoju. Posiadamy w swojej ofercie usługi hostingowe. Właścicielem systemu jesteś Ty, my wspieramy Ciebie, wtedy, kiedy jest to potrzebne. Wspieramy w zakresie, w jakim potrzebujesz. Nie znikamy następnego dnia. Nadal odbieramy od Ciebie telefony, dopowiadamy na emaile. Pamiętamy, że to my znamy najlepiej sposób, w jaki system dedykowany został stworzony dla Ciebie. To nam jest najłatwiej rozwijać go, zmieniać. Tak, aby wpierał Twoją firmę. Po stworzeniu systemu dedykowanego możemy dla Ciebie realizować usługi dodatkowe:

 • Hosting systemu dedykowanego.
 • Utrzymanie bezpieczeństwa systemu dedykowanego.
 • Rozbudowa systemu dedykowanego.

W jaki sposób następuje rozliczanie prac za realizację systemu dedykowanego?

Stosujemy dwa systemu rozliczeń:

 • Za projekt.
 • Według zrealizowanych godzin pracy.

W każdym przypadku do zarządzania projektem używamy aplikacji. W aplikacji do zarządzania projektami wpisujemy postęp prac w realizacji systemu dedykowanego. W przypadku rozliczenia za projekt wpisujemy w aplikację informacje o zrealizowanych zadaniach i czasie, jaki na nie poświęciliśmy. W przypadku rozliczania na zasadzie godzin pracy każde zadanie ma konkretnie określoną liczbę godzin pracy, jaką na jego realizację poświęciliśmy. Na bieżąco posiadasz dostęp do informacji o postępie prac.

Tworzenie systemów dedykowanych – pytania o koszty.

Jaki jest koszt stworzenia systemu dedykowanego?

Ile kosztuje system dedykowany? To jest pytanie, na które odpowiadałem w innym poście. Tutaj, tylko wspomnę, a dla niektórych powtórzę informacje na temat, od czego zależy koszt systemu dedykowanego. Cena systemu dedykowanego zależy od czterech głównych czynników:

 • Ludzi, kosztów pracy.
 • Urządzeń, jakie są niezbędne, aby stworzyć system dedykowany.
 • Oprogramowanie potrzebne, aby stworzyć system dedykowany.
 • Marży, jaką ma twórca systemu dedykowanego.

Zważywszy na fakt, że urządzenia i oprogramowanie mamy. Koszt systemu dedykowanego zależy od jego czasochłonności oraz marży firmy. To są podstawowe czynniki wpływające na cenę.

Jakie są czynniki mające wpływ na cenę systemu dedykowanego?

Poza wymienionymi wyżej głównymi czynnikami istnieje wiele, innych parametrów, które mają wpływ na cenę systemu dedykowanego. W tym miejscu tylko je wymienię. W innym poście są one szczegółowo opisane:

 • Długość negocjacji.
 • Szczegółowość wymagań systemu dedykowanego.
 • Doświadczenie twórcy systemów dedykowanych w realizacji podobnych projektów.
 • Platforma systemu dedykowanego.
 • Ryzyko realizacji systemu dedykowanego.
 • Wiedza zamawiającego system dedykowany.

W jaki sposób rozliczam się z Conor?

Stosujemy dwie metody wycen systemów dedykowanych:

 • Wycena projektowa. Znając bardzo dokładnie zakres prac, jesteśmy w stanie określić wartość systemu dedykowanego. Rozliczanie projektowe przenosi całe ryzyko związane z realizacją projektu na nas. Mamy tą świadomość. W tym wypadku musimy bardzo dokładnie poznać wszystkie wymagania systemu.
 • Rozliczanie bazujące na liczbie godzin pracy programistów. W takim wypadku określamy z klientem stawkę za godzinę pracy oraz zakres czasu, jaki jest niezbędny, aby wykonać aplikację.

Najczęściej rozliczanie godzinowe stosujemy w przypadku klientów, dla których wykonaliśmy już jeden system dedykowany. Znając nasz system i sposób pracy. Zbudowaliśmy relacje biznesowe z nim. Klienci nam ufają.

Tworzenie systemów dedykowanych – pytania o doświadczenie Conor.

Jakie doświadczenie posiada Conor?

Zespół Conor tworzy kilku pracowników. Conor to mała firma. Pracują w firmie osoby, które posiadają przynajmniej 3 lata doświadczenia w obszarze tworzenia systemów dedykowanych. Średnia liczba lat doświadczeń to 7 lat. Osoba posiadająca największe doświadczenie, od ponad 20 lat zajmuje się tworzeniem systemów dedykowanych. Głównym obszarem naszych kompetencji jest tworzenie systemów dedykowanych.

Jaką technologię używamy?

Posiadamy szerokie doświadczenie w zakresie wykorzystywania technologii informatycznych. Lista technologii, które znamy, stosujemy w tworzonych przez nas systemach dedykowanych:

 • PHP.
 • Angular.
 • JavaScript.
 • Zend Framework.

Czy Conor posiada listę klientów?

Tak, posiadamy listę klientów, dla których stworzyliśmy systemy dedykowane. Wybrane nasze projekty znajdziesz klikając link powyżej. Na dole dedykowanej stronie www systemy dedykowane znajdziesz krótkie wzmianki o nich.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.