Cena strony internetowej, od czego zależy

Cena strony internetowej, od czego zależy

W tym artykule znajdziesz użyteczne informacje na temat ceny strony internetowej. Dowiesz się, od czego zależy cena strony ww. Nie tylko stron internetowych, ale również sklepu, czy systemu dedykowanego.

Podjąłeś decyzję. Pragnę posiadać własną stronę internetową. Nie interesuje mnie generator stron internetowych oferowany przez duże firmy hostingowe. Chcę posiadać własną, unikalną domenę. Pragnę budować markę osobistą w internecie.

Cena strony internetowej

Zadajesz sobie pytania:

 • Czym mam się kierować wybierając twórcę strony internetowej?
 • Jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę wybierając twórcę strony www?
 • Jaka jest waga, istotność poszczególnych czynników wpływających na cenę strony www?
 • Od jakich moich wyborów zależy Cena strony internetowej?

Własna strona www jest obecnie tym samym, czym wizytówka. Każdy ją ma, każdy jej używa, ale trudno określić dokładniej jej skuteczność. Sam wiesz, że otrzymujesz na różnych spotkaniach wiele wizytówek. Wizytówek, z którymi nic później nie robisz. Właściwie zaprojektowana i wykonana strona www może przynieść Ci i Twojemu biznesowi dużo więcej korzyści niż dobre papierowe wizytówki. Główna zaleta jest taka, że Twoja strona www pracuje dla Ciebie cały czas, nie tylko w chwilach, kiedy się z kimś spotykasz. Twoja strona www dociera do osób, do których Ty nigdy byś osobiście nie dotarł, ona ma takie możliwości, Ty nie.

Pomyśl o prostej stronie www, ale równocześnie innej niż wszystkie. Taką, którą użytkownicy zapamiętają spośród setek innych. Pamiętaj, że Twoja konkurencja jest cały czas, tuż obok Ciebie, jeden klik dalej.

Określ kilka elementów strony internetowej:

 • Cel – co chcesz przez stronę internetową osiągnąć.
 • Grupę docelową – kto ma być odbiorcą treści Twojej strony www.
 • Typ strony www – czym ma być Twoja strona www, wizytówką, blogiem, sklepem internetowym, portalem wielostronnym, portalem społecznościowym.
 • Rola –określ swoją rolę w zakresie administrowania stroną www. Czy chcesz być tylko właścicielem, czy też samemu dodawać i zarządzać treściami?
 • Aktualność – pewne z wyżej wymienionych typów stron wymagają częstych aktualizacji i tworzenia nowych treści, inne nie. Zastanów się, jak często będziesz dodawał nowe, unikalne treści na stronę internetową?

Głównym czynnikiem decydującym o cenie strony internetowej jest jej typ. To od niego zależy jakie środowisko programistyczne zaproponuje Ci twórca stron internetowych, może nie tylko stron.

Cena strony internetowej, wizytówka

 • Jeżeli Chcesz mieć prostą, jednostronicową stronę internetową. Wykorzystać ją jako elektroniczną wizytówkę Twojej osoby lub firmy.
 • Możesz wybrać: Wykorzystaj szablon dostępny w internecie. Szablon, który oferują firmy hostingowe. Jeżeli zależy Ci na pozyskiwaniu klientów, aktywnie tworzysz nowe treści. Po pewnym czasie nie będziesz zadowolony. Ale stronę internetową wykonaną w oparciu o szablon firmy hostingowej nic nie zapłacisz. Na pewno, po jakimś czasie zobaczysz, że nie spełnia ona Twoich oczekiwań. Nie generuje dla Ciebie nowych klientów. Ale o tym musisz przekonać się sam.

Cena strony internetowej, firmowa strona internetowa

 • Jeżeli Chcesz mieć stronę internetową, która nie jest tylko i wyłącznie wizytówką firmy. Stronę internetową, którą rzadko, ale jednak co jakiś czas aktualizujesz. Strona składa się z kilku zakładek, kontakt, o mnie, usługi, artykuły, aktualności.
 • Możesz wybrać: Stronę internetową WordPress lub Joomla! Oba systemy zarządzania treścią są powszechnie wykorzystywane do tworzenia prostych stron www. Strona www postawiona na WordPress lub Joomla! to koszt od 3 000 złotych netto. Aby wykonać dobrze stronę internetową potrzebuję 3 – 4 tygodnie. Przede wszystkim jest to czas potrzebny na ustalenia dotyczące grafik i układu strony www.

Cena strony internetowej, sklep internetowy

 • Jeżeli: Chcesz mieć sklep internetowy, w którym masz kilka kategorii, setki produktów. Chcesz aby użytkownicy mogli wybierać produkt według np. koloru, rozmiaru, innych kategorii.
 • Możesz wybrać: sklep internetowy oparty na PrestaShop lub Magneto. Nie decyduj się na sklep internetowy, w którym wykorzystasz WordPress lub Joomla! Plus plugin’y lub extensions. Proszę zaufaj mi, po to tworzysz sklep internetowy, aby na nim zarabiać. Rozszerzać asortyment. Udoskonalać ofertę. Ułatwiać klientom proces zakupu. Zarówno WordPress lub Joomla! z rozszerzeniami nie na dają się do tego celu. Oczywiści Twój sklep www, będzie działał. Ale wkrótce przestaniesz być z niego zadowolony. sklep internetowy postawiony na PrestaShop lub Magneto to koszt od 5 000 złotych. Dodatkowo możesz zapłacić za import produktów, połączenie z Allegro, systemami dostaw, płatności, opinii, porównywarek cen.

Cena strony internetowej, system dedykowany

 • Jeżeli: Masz pomysł na portal, np. portal osób które oddają krew. Portal, na którym krwiodawcy posiadają rankingi, mogą porównywać swoje sukcesy, komunikować się.
 • Możesz wybrać: Internetową aplikację dedykowaną. Tutaj już system zarządzania treścią musi stworzyć dla Ciebie firma tworząca systemy dedykowane. Wykorzystaj darmową bazę danych mySQL, serwer Apache. Zadbaj o to, aby aplikacja dedykowana została napisana przy wykorzystaniu wzorca np. Zend Framwork. Platforma programistyczna jest Ci niezbędna do tego, aby w przyszłości inna firma, inni programiści mogli bez trudu dokonywać w Twojej aplikacji dedykowanej mian. Zmiana aplikacji dedykowanej napisanej bez platformy programistycznej przez innych autorów niż jej twórcy jest praktycznie niemożliwa. Albo bardzo kosztowna. Koszt aplikacji dedykowanej to powyżej 20 000 złotych. Czas jaki potrzebujesz aby cieszyć się z korzystania z niej to 4 miesiące.

Podsumowując Cena strony internetowej zależy w stopniu najwyższym od tego, jaką funkcję ma ona spełniać. Technologia strony jest dużo mniej istotna. Koszt stworzenia aplikacji w porównywalnych technologiach jest równie czasochłonny, co znaczy równie kosztowny. Różnice wynikają z dostępności programistów znających poszczególne rozwiązania, a co jest z tym związane ich oczekiwaniami płacowymi. Najważniejszym czynnikiem decydującym o koszcie strony www jest koszt programisty.

Jeżeli interesuje Ciebie temat cena strony internetowej, skontaktuj się z nami.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.