Projektowanie landing page

Projektowanie landing page

Posiadasz stronę www oraz dedykowane strony landing page. Wybrałeś frazy, które są najlepsze dla Ciebie, Twojego biznesu. Wyniki wyszukiwania kierują użytkowników do przygotowanych przez Ciebie treści. Projektowanie landing page, to tego szukasz. Tworzysz treści, których zadaniem jest przyciągnąć użytkowników na stronę www, pozycjonujesz ją. Sprawdzasz jak użytkownicy poruszają się na stronie.

Chciałbyś zwiększyć konwersję. Wykonać działania, które spowodują, że większa liczba osób, które już są na Twojej stronie www, dokonała działania, na których Tobie zależy. Zadajesz sobie pytania:

 • Co mam zrobić aby osoba, która jest na mojej stronie www wykonała działanie, na którym mi zależy?
 • Jakie czynniki decydują o tym, że internauci chętniej klikają w wybrane miejsca na stronie www?
 • Jakie treści działają lepiej?
 • Jaki układ strony www, treści i grafiki przyczynia się bardziej do mojego celu?

To tylko kilka, z wielu pytań, na które szukasz odpowiedzi. W tym artykule piszę o cechach skutecznej strony landing page. Poniżej znajdziesz kilka punktów, w których opisuję cechy strony landing page.

Tworzenie landing page na stronie www, elementy strony

Projektowanie landing page, nagłówek.

 • Nagłówek, czyli tytuł artykułu. To tekst, na który użytkownik zwraca uwagę w pierwszych chwilach obcowania z Twoją stroną www. Tutaj szybko konwertuje treść, na swoje oczekiwania. Zastanawia się w jaki sposób fraza, którą Ty opatrzyłeś swoją stronę landing page może rozwiązać jego problem, zaspokoić jego potrzebę. Cechy dobrego nagłówka na landing page:
  Długość nagłówka do pięciu słów
  Interesujący dla użytkownika,
  Rozwiązuje problem lub zaspokaja potrzebę,
  Wyróżnia się od innych,
  Oferuje wartość istotną dla użytkownika,
  Zachęca do działania oczekiwanego przez Ciebie,
  Tworzy pozytywne emocje związane z Twoim produktem.
  Nagłówek, to początek przygody użytkownika z Twoją marką. Postaraj się zadbać o to aby już od niego budować oczekiwany przez Ciebie wizerunek w jego oczach i sercu.

Projektowanie landing page, wartości dla użytkowników.

 • Strona landing page powinna zawierać wartości, które są istotne dla osób, na których Ci zależy. Wartości powinny zachęcać użytkownika do wykonania działań, na których Ci zależy. Wartości powinny być opisane krótkimi, prostymi zdaniami dodatkowo ostylowane prostymi elementami graficznymi. Ilość treści jest bardzo istotna. Treści powinny być napisane prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem.

Projektowanie landing page, zachęcenie do działania na CTA [ang. Call To Action].

 • To właśnie dla tego przycisku, grafiki stworzyłeś landing page. Pragniesz, aby jak najwięcej osób, odwiedzających Twoją stronę www wykonało działanie, na którym Tobie zależy. Z Twojego punktu widzenia, wykonanie działania Call To Action, jest celem użytkowników. Kilka cech grafiki i przycisku CTA:
  Wyróżnia się graficznie na stronie
  Właściwie się wyświetla na różnych urządzeniach
  Posiada krótki tekst zachęcający do działania ‘wyślij zapytanie’, ‘zamów teraz’,
  Storna landing page nie powinna mieć innych odnośników i przekierowań poza CTA
  W przypadku, gdy masz bardzo długą stronę landing page, przycisk CTA powinieneś umieścić w kilku miejscach, tak aby użytkownik przewijając ją, za każdym razem na widoku ekranu widział jeden przycisk CTA.
  Strona powinna realizować tylko jeden CTA.

Projektowanie landing page, grafika na landing page.

 • Coraz mniej osób czyta treści, szczególnie dłuższe, równocześnie coraz więcej osób przegląda strony www na urządzeniach mobilnych, przede wszystkim telefonach. Te główne trendy przyczyniają się do wzrostu ważności grafiki na landing page. Internauci skanują treści stron www. Zanim przeczytają pierwsze zdanie już posiadają obraz całej strony, przede wszystkim grafik, których zadaniem jest przykucie ich uwagi. Warto projektując grafiki na landing page zapoznać się z najnowszymi trendami w zakresie projektowania stron www i treści w internecie.
  Wybierając grafikę na landing page zadbaj o jej najwyższą jakość. Nie idź na kompromis i nie wybieraj zdjęcia które jest za darmo ale tylko w części spełnia Twoje założenia i oczekiwania. Pamiętaj, że masz tylko jedyną możliwości aby oczarować klienta. Wybierając zdjęcie wybierz takie, które nie odciągnie internautów od celu, który Ty zamierzasz poprzez landing page osiągnąć.
  Grafika landing page powinna nawiązywać do produktu, firmy całej strony www. Inaczej wygląda strona www kancelarii prawnej, a inaczej dealera samochodów popularnych. Zastosowana grafika na landing page umiejętnie wzbogaca przekaz, nie powodując dysonansu u użytkowników.

Projektowanie landing page, referencje, społeczny dowód słuszności.

 • To referencje mają bardzo istotny wpływ na zbudowanie wiarygodności firmy w oczach użytkowników. Postaraj się o rzetelne, realne wypowiedzi Twoich klientów. Jeżeli zamierzasz użyć zdjęć zadbaj o bardzo dobrej jakości fotografie. Przygotuj opisy wdrożenia, przykłady zastosowania produktu otrzymane nagrody lub artykuły w powszechnie uznawanych mediach.
  Dowodem społecznym może być również:
  Licznik polubień udostępnień z mediów społecznościowych.
  Logo marek firm, które korzystają z Twojego produktu.
  Liczba osób, które już zapisały się na listę.
  Liczba klientów, którzy już kupili produkt.
  Nagrody, wyróżnienia jakie otrzymałeś.

Projektowanie landing page, układ strony landing page.

 • Układ strony landing page. Organizacja treści na stronie Landing page w bardzo istotny sposób wpływa na sukces lub porażkę wszystkich Twoich działań. Odpowiednie, dostosowane do różnych użytkowników treści są kluczem do sukcesu. Oprócz wymienionych wyżej punktów istotne jest abyś odpowiednio rozmieścił wszystkie elementy na jednej stronie lnding page. Przy projektowaniu strony zwróć szczególną uwagę na użytkowników telefonów komórkowych. Sprawdź na różnych urządzeniach w jaki sposób wyświetlają się treści, czy działają wszystkie mechanizmy i linki.
  Projekt. Minimalny projekt. Projektowanie landing page powinieneś kontynuować tak długo, aż uzyskasz efekt, w którym usunięcie jakiegokolwiek dodatkowego elementu spowoduje utratę czytelności całego przekazu.

Testuj. Testuj, testuj i jeszcze raz testuj.

tworzenie stron internetowych, to szerokie zagadnienie. Jak zrobić landing page na WordPress?, nie wiesz, zadzwoń do nas. Conor tworzy strony internetowe wordpress Warszawa. Posiada osiada wiedze doświadczenie i doświadczenia, aby Twoja stron internetowa odniosła sukces. Zadzwoń. Napisz do nas. Przedstawimy rozwiązanie dla Ciebie.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.