Co to jest landing page?

Co to jest landing page?

Co to jest landing page? Strona landing page, to strona która jest podstawą każdej kampanii marketingowej w internecie. Wypełniona jest tylko specjalnie przygotowaną treścią, grafikami, które mają za zadanie uzyskać jeden cel. Uzyskać jak największą konwersję. Czyli, celem strony landing page jest uzyskanie jak największej liczby określonych, pożądanych przez Ciebie zachowań użytkowników.

Co to jest landing page

Strona landing page jest zupełnie oddzielną stroną w stosunku do Twojej podstawowej strony www. strona landing page nie posiada menu, nawigacji. Nie jest połączona z Twoją stroną www linkiem. Strona landing page nie posiada menu, innych zbędnych przycisków i linków, w celu zogniskowania uwagi użytkowników, na jednej, oczekiwanej przez Ciebie aktywności użytkowników. Landing page posiada mniej opcji do wyboru w zakresie przycisków i linków do kliknięcia, użytkownicy w większym stopniu wykonują działania, na którym Ci zależy.

Dlaczego strony landing page działają?

Tworzenie landing page na stronie www nie zawsze się udaje. Ponieważ przedstawiają użytkownikom tylko te informacje, których oni oczekują. Strony landing page publikują bardzo ograniczoną ilość informacji, w bardzo prostej, przystępnej formie. Jeżeli użytkownik potrzebuje więcej, zawsze ma taką możliwość, poprzez wypełnienie formularza, pozostawienie kontaktu do siebie. Zawartość strony landing page mówi do użytkowników w sposób, którego oczekują użytkownicy.

Typy stron landing page.

  • Strona landing page kliknij dalej – to strona, której celem jest nakłonienie użytkowników aby kliknęli przycisk. Celem jest przeprowadzanie użytkowników coraz dalej w lejku sprzedażowym. Poprzez udzielanie przez użytkowników kolejnych informacji, są oni coraz dokładnie profilowani. W taki sposób by w ostatnim punkcie firma mogła przedstawić użytkownikowi dedykowane rozwiązanie.
  • Strona landing page lead generation – to strona www, która wymaga stworzenia formularzy. Zamiast zachęcić użytkowników do zakupu, strona landing page zachęca aby użytkownicy pozostawili swoje dane adresowe. Na każdym etapie strony www tych informacji użytkownicy pozostawiają więcej.

Jak zrobić landing page na WordPress ? o tym piszemy w innym artykule. Projektowanie landing page, to jedna z naszych usług. strony internetowe wordpress Warszawa, to kolejna nasza usluga.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.