Rodzaje stron internetowych

Rodzaje stron internetowych

Chodzi o użycie odpowiedniej aplikacji do danej pracy. Strony internetowe występują w wielu różnych rodzajach, funkcjach i rozmiarach. Dowiedz się, jakie są różne rodzaje stron internetowych, o co chodzi i ile powinieneś przeznaczyć na nie budżetu.

Dość często otrzymujemy telefony z informacją "szukam firmy, która tworzy strony internetowe" - naszym pierwszym pytaniem jest zazwyczaj; jaki typ rodzaj internetowej potrzebujesz?

Ten artykuł ma na celu omówienie rodzajów stron internetowych i tego, do czego są one odpowiednie.

Zazwyczaj strona internetowa zalicza się do jednej z następujących szerokich kategorii;

  • Strona internetowa wizytówka, nieedytowalna strona internetowa (często określana jako strona statyczna).
  • Strona internetowa z możliwością edycji (wymagająca systemu zarządzania treścią).
  • Edytowalna, dynamiczna strona internetowa, z większym zaangażowaniem użytkowników (obszary logowania itp.) i samodzielnie zarządzana przez użytkownika poprzez system zarządzania treścią.
  • Dedykowany sklep internetowy - strona e-commerce - zintegrowana z bramkami płatniczymi i bankami.
  • system dedykowany – progresywna aplikacja internetowa - gdy strona internetowa wymaga wielu funkcjonalności lub procesów na zamówienie, z reguły jest to aplikacja internetowa.

Decyzja o tym, jakiego rodzaj strony internetowej potrzebujesz, zależy od tego, co faktycznie chcesz, aby strona ta robiła. Jeśli chcesz mieć tylko stronę internetową, bo uważasz, że powinieneś ją mieć, wystarczy, że zamówisz prosta stronę internetową, tzw. strona internetowa wizytówka. W idealnym świecie żadna strona internetowa nigdy nie powinna być całkowicie statyczna i powinna się zmieniać, ale trzeba być realistą tego, co można osiągnąć za pomocą swoich zasobów.

Strona internetowa wizytówka - statyczna lub zarządzana

Strona internetowa wizytówka jest dość często internetowym przedłużeniem wsparcia sprzedaży, określającym, kto, co i w jaki sposób prowadzi działalność. To przedstawienie oferty firmy w internecie. W ten sposób większość firm rozpoczyna swoją działalność w sieci. Dla niektórych wystarczy prosta strona internetowa typu wizytówka, która rzadko się zmienia. Jednak większość małych firm przynajmniej wymaga opcji dodawania i edycji własnych artykułów, zmianę edycję produktów. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest prosta strona internetowa WordPress lub Joomla!. Pozwala to na maksimum kreatywności, z opcją pełnej edycji wszystkich elementów strony internetowej w bardzo rozsądnej cenie.

Brief strony internetowej który zwykle otrzymujemy w specyfikacji, to pełny system zarządzania treścią (CMS). W rzeczywistości większość firm wykorzystuje tylko podstawowe funkcje i możliwości systemu zarządzania treścią, CMS-a. Najczęściej jedynie stale aktualizuje swoje strony informacyjne i kontaktowe. Wybierając firmę tworzącą strony internetowe, upewnij się, że masz możliwość samodzielnej edycji strony www. Posiadasz stronę internetową z systemem zarządzania treścią "pełnego CMSa".

System zarządzania treścią, czyli co?

System Zarządzania Treścią (CMS) to internetowe narzędzie, które umożliwia dostęp do edycji strony internetowej każdemu upoważnionemu użytkownikowi. Idea systemu zarządzania treścią polega na tym, że codzienną obsługą zajmujesz się Ty, jako administrator, właściciel strony. Wiemy, że nie posiadasz żadnego wcześniejszego doświadczenia w programowaniu i projektowaniu stron internetowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych darmowych, dostępnych systemów zarządzania treścią WYSIWYG (To, co widzisz, jest tym, co dostajesz, czyli widzisz na stronie www) edytory wyglądają i działają w podobny, podkreślam podobny sposób jak Microsoft Word, ale konwertują zawartość strony na HTML (języku sieci www). Żaden z nich nie jest idealny, ale z pewnością ułatwiają i przyspieszają publikację na Twojej stronie internetowej.

Stwierdzamy, że osoby biegle posługujące się programem Word mogą z łatwością pracować z systemem zarządzania treścią - CMS-em i posiadać pełną kontrolę nad treściami na stronie www. Posiadają możliwość tworzenia nowych treści, dodawania treści, wstawiania obrazów i w zasadzie kontrolowania tego, co znajduje się na stronie.

Większość systemów zarządzania treścią – czyli WordPress i Joomla! - przechowuje zawartość strony internetowej w tabeli bazy danych, co oznacza, że jest ona przeszukiwalna i może mieć dołączone do niej różne dane. Oznacza to również, że możesz mieć różne wersje tej samej strony (np. wersję na żywo, starsze wersje i nową, która nie jest jeszcze kompletna). To sprawia, że CMS jest bardzo potężnym narzędziem do zarządzania treścią strony. Posiadając system zarządzania treścią możesz posiadać jedna strukturę strony internetowej z wieloma wersjami językowymi.

W pełni funkcjonalne systemy zarządzania treścią występują w wielu różnych postaciach, na szczęście obecnie dostępne są pewne doskonałe, gotowe opcje. Niektóre z nich są darmowe w użyciu, takie jak WordPress oraz Joomla!, a niektóre wymagają zakupu licencji. My tworzymy strony internetowe wordpress i Joomla!

Posiadamy wiele wzorców stron internetowych. Na stronie conor w zakładce wzory możesz zapoznać się z kilkoma wzorami stron internetowych. Wybierając wzorzec strony www gwarantujemy Ci, że nową stronę internetową wdrożymy w 14 dni roboczych.

Jeśli nie potrzebujesz specjalnie dostosowanej funkcjonalności, postaraj się używać popularnego, niezawodnego systemu zarządzania treścią. Nie ma większego sensu budować systemu dedykowanego tylko po to, aby dodawać, edytować i usuwać strony internetowe, wiadomości i wpisy na blogu. Po prostu nie jest to już konieczne. Ponadto, większość systemów zarządzania treścią ma do dyspozycji tysiące wtyczek, dodatków które ułatwią wszystkie czynności, takie jak animowane zdjęcia, galerie zdjęć, dynamiczne formularze kontaktowe itp. Wykorzystaj możliwości WordPress. Wykorzystaj możliwości Joomla! Po kilku miesiącach przekonasz się, że każdy system zarządzania treścią oferuje znacznie więcej niż potrzebujesz. Po kilku miesiącach posiadania nowej strony www przekonasz się, że głównym wyzwaniem jest tworzenie i publikowanie nowych treści na stronie www.

Dedykowany sklep internetowy - e-commerce

Dedykowany sklep internetowy - platforma e-commerce to właściwe nasza specjalność. Platforma PrestaShop została wykorzystana tysiące razy, od wielu lat jest udoskonalana, poprawiana i rozszerzana funkcje, konektory i moduły integracyjne. Podobnie jak w przypadku systemów zarządzania treścią, dostępnych jest wiele innych, doskonałych platform e-commerce. Począwszy od tanich i łatwych do skonfigurowania opcji hostingu, aż po bardziej zaawansowane i wymagające jak Magento. My postawiliśmy na sklep internetowy PrestaShop ponieważ nie spotkaliśmy się do tej pory z klientem, który powiedziałby, że brakuje mu funkcji, której nie posiada PrestaShop. Wykonaliśmy projekt integracji siedmiu sklepów internetowych poprzez jeden panel administracyjny.

Podejmując decyzję, jaki sklep internetowy wybrać, rozpoznaj swoje potrzeby, miej jasność co do swoich wymagań. Ile linii produktowych, ile wariantów każdego produktu potrzebujesz, aby zintegrować je ze sklepem internetowym? Jaką bramkę płatniczą chcesz wykorzystać? Wszystkie te decyzje będą miały wpływ na podejście, które powinieneś podjąć.

Dedykowane sklepy internetowe, e-commerce wymagają o wiele więcej uwagi niż zwykła strona internetowa. Po prostu nie możesz go zbudować i oczekiwać, że zamówienia ‘same’ przyjdą od klientów, to nie jest tak. Więc przygotuj się na wprowadzenie na rynek i pracuj ciężko, aby budować markę na rynku.

Dobrą wskazówką dla dedykowanych sklepów internetowych, stron e-commerce jest uczyć się od mistrzów. Giganci internetowi, inwestują miliony w swoją strategię online, dlaczego nie mieliby od nich zaczerpnąć kilku pomysłów? Spójrz więc na ich stronę internetową, zarówno na swoim smartfonie, jak i komputerze stacjonarnym, by zobaczyć, jak prezentują swoje produkty i jak organizują swoją stronę.

systemy dedykowane, dedykowane aplikacje internetowe

Jeśli potrzebujesz przestawić dużo więcej niż tylko informacje o swojej firmie lub zebrać informacje kontaktowe użytkowników, prawdopodobnie szukasz twórcy systemu dedykowanego, aplikację internetową. Skutecznie, możemy zbudować system dedykowany, aplikację, aby wykonać dowolną pracę, której potrzebujesz. Możemy zbudować system dostępu do złożonej bazy danych, zarządzać subskrypcjami offline poprzez interfejs online i wszystko inne, o czym tylko możesz marzyć.

Tworzymy systemy dedykowane, aplikacje webowe. Zaczynamy od pomysłu zupełnie od samej idei systemu dedykowanego. Zestaw zasad przewodnich, jeśli chcesz. Normalnie progresywne aplikacje internetowe integrują się i łączą z innymi serwisami i platformami internetowymi poprzez API (Application Programming Interfaces) - są to ustandaryzowane sposoby przekazywania danych. W ten sposób integrujemy usługi różnych aplikacji, aby wspólnie stworzyć własną aplikację.

Cena systemu dedykowanego

To całkiem normalne, że budżet projektu informatycznego jest głównym czynnikiem w przyjętym podejściu. W bardzo szerokim ujęciu, poniższe dane liczbowe są dobrym wskaźnikiem typowego budżetu wymaganego dla każdego rodzaju strony internetowej. Proszę zauważ, że to wszystko dotyczy projektów na zamówienie, a nie stron internetowych opartych na szablonach.

  • Strona internetowa wizytówka z systemem zarządzania treścią 3 000 złotych
  • Strona internetowa sklep internetowy PrestaShop z systemem zarządzania treścią 5 000 złotych
  • system dedykowany od 10 000 złotych

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.