Sposoby na tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, marketing treści

Sposoby na tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, marketing treści

Ok. wiem, że piszesz dla klientów. Ale zanim klienci odnajdą Twój artykuł na stronie internetowej musi to najpierw zrobić wyszukiwarka internetowa. W Polsce właściwie liczy się tylko jedna wyszukiwarka internetowa, Google. Tytuł artykułu, sposoby na, tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google właściwie w całości mówi, jakie zagadnienia w nim poruszę.

Aby klienci znaleźli twój artykuł, musi się on wyświetlić na pierwszej stronie na wysokiej pozycji w wynikach. Nie jest to łatwe zważywszy na fakt, że codziennie twoja konkurencja tworzy treści w internecie. Właśnie konkurencja, inne strony internetowe, powoduje to, że stale musisz podejmować działania, aby raz zdobyte pozycje obronić, albo uzyskać lepsze, wyższe pozycje na twoje artykuły.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google

To, co opisuję w artykule sposoby na, tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google dotyczy działań SEO. Czyli działań, jakie wykonujesz na własnej stronie internetowej. W tym artykule pominę zagadnienie pozycjonowanie stron internetowych, o którym piszę w innym miejscu.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, skup się na klientach

Tak, jak napisałem w jednym z pierwszych zdań skup się na klientach. Osobach, które czytają treści, które publikujesz na stronach internetowych. Każdy powie ci, że treści na stronach internetowych są najważniejsze. Marketing treści lub content marketing. Ponieważ, jak już klient znajdzie twój artykuł, to ważne jest, aby coś z nim zrobił. Ważne jest, aby klient ‘wszedł’ w interakcje z treściami.

  • W jaki sposób klient może wejść w interakcje z tekstami na stronie internetowej?

Poprzez zostawienie komentarza, polubienie artykułu, podzielenie się artykułem ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych, polubienie strony internetowej.

Na temat pisania odpowiednich, czytaj angażujących klientów, treści w internecie znajdziesz inny artykuł. Pisanie angażujących treści na strony internetowe, to zajęcie dla wytrwałych kreatorów treści. Osób, które na bieżąco śledzą to, co się dzieje w internecie. Osób, które są twórcze. Osób, które rozumieją, że treści tworzone na stronach internetowych nie są dla ich autorów, ale właśnie dla klientów. Osób, które nie tylko opanowały do perfekcji język polski, ale umieją go właściwie stosować. Umieją połączyć pisanie treści z psychologią i socjologią behawiorystyką. Osób, które są humanistami z duża empatią społeczną.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, twórz czytelne treści

Tekst, zawartość merytoryczna treści artykułów w internecie to jedno zagadnienie. Kolejnym jest układ treści. Sposób, w jaki komponujesz treści. Google sprawdza ocenia ze swoim wzorcem;

  • Czy treści, które publikujesz na stronach internetowych są czytelne dla klientów?
  • Czy menu na stronie internetowej jest intuicyjne?
  • Czy treści są prawidłowo, logicznie skategoryzowane?
  • Czy artykuły znajdują ce się w jednym folderze dotyczą jednego zagadnienia?
  • Czy istotne fragmenty treści są wyróżnione?

Google stara się zapoznać z treściami w sposób, w jaki robią to klienci. Jeżeli dla klientów treści są czytelne to znaczy, że nie masz nić do ukrycia.

 

Zostaw kontakt

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, twórz unikalne treści

Chcąc uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwarki Google musisz tworzyć unikalne, wartościowe treści. Cały czas roboty Google skanują strony internetowe. Indeksują je, zapoznają się z ich treścią, kategoryzują i porównują z już dostępnymi treściami, już opublikowanymi tekstami i również książkami. Roboty, znajdując skopiowane, powielone treści oznaczają je, jako mało wartościowe, lub wręcz strony internetowe, które kradną treści z innych stron.

Roboty, automatycznie oznaczają strony kradnące, powielające treści, jako mniej wartościowe dla klientów. Wyszukiwarka Google może nałożyć filtr, na stronę internetową. W takiej sytuacji nie wyświetli się ona wyżej niż na pozycji dużo poniżej 50 lub nawet 100. Filtr dotyczy strony www, a nie pojedynczego artykułu. W takie sytuacji wszelkie wysiłki mające na celu uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarki są bezcelowe. Pozostaje usunąć skopiowane treści, przeindeksować stronę internetową oraz czekać. Niekiedy nawet pół roku.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, częstotliwość i powtarzalność treści

Tworząc treści w internecie chciałbyś, aby klienci przyzwyczaili się do stałego odwiedzania twojej strony internetowej. Takie same algorytmy posiada Google. Klienci oczekują nowych tekstów na stronie internetowej. Stąd tworząc je skup się na tym, aby stale, co określony przedział czasowy publikować nowe teksty na stronie internetowej.

Nie ma jednego, słusznego algorytmu częstotliwości publikowania tekstów na stronie internetowej. Każda branża jest inna. To, co możesz zrobić, to sprawdź swoją konkurencję. Sprawdź strony internetowe 20. pierwszych stron internetowych. Sprawdź jak często dodają oni nowe treści. Ile Google zindeksowała każdego miesiąca nowych podstron na każdej z nich. Od razu uzyskasz pełen obraz, co dzieje się na stronach internetowych twoich konkurentów.

Bez poświęcenia czasu na zapoznanie się z artykułami, nie sprawdzisz zawartości merytorycznej ich. Ale przynajmniej poznasz częstotliwość publikacji nowych artykułów.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, innowacyjność ma znaczenie

Szczególnie dbaj o pojawianie się nowych, unikalnych tekstów. Inspiruj się tym, co dzieje się w branży. Czytaj regularnie artykuły blogerów. Zapisz się na listy mailingowe osób, które są znane i cenione w twojej branży, twoim środowisku. Wykorzystuj informacje z branż komplementarnych.

Wszystkie te działania mają na celu zauważenie i opisanie tematu, jako pierwszy. Dzięki temu to twój artykuł może uzyskać najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania na nową frazę. To twoja strona internetowa może pozyskać główny ruch na nową frazę.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, stwórz przejrzystą strukturę strony internetowej

Zadbaj o katalogi na stronie internetowej. Zapomnij o subdomenach, które się gorzej pozycjonuje. Tworząc strukturę strony internetowej zadaj o jej przejrzystość i prostotę. Unikaj zbyt dużo pod-katalogów.

Google, ocenia strukturę strony internetowej, podobnie jak ocenia się strukturę rozdziałów w pracy magisterskiej. Im treść znajduje się katalogu, który jest bliżej strony głównej, tym lepiej. Oznacza to, że katalog jest istotny z uwagi na treści, które zawiera.

Im katalog znajduje się dalej w sensie logicznym, od strony głównej, to oznacza, że jest mniej istotny. Znajdują się w nim mniej ważne artykuły. Czytaj; artykuły w nim zawarte są wspierające, mniej istotne dla twojego biznesu, mniej istotne dla twoich klientów, mniej istotne dla Google.

W strukturze strony internetowej, najbardziej istotna jest zawsze strona główna. To strona główna posiada największą ‘moc’ dla Google. To linki wychodzące ze strony głównej posiadają największą wartość.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, linki wewnętrze na stronie internetowej

Pokaż klientom, gdzie mogą znaleźć więcej informacji na poszczególne tematy. Stwórz system linków wewnętrznych.

Stwórz taką strukturę strony głównej, w której oferta zawiera artykuły typu Call to Action odnośnie twoich kompetencji. Artykuły zawarte w innych katalogach linkują do artykułów z katalogu oferta.

W ten sposób ‘pokażesz’ Google i internautom, który artykuł na daną frazę jest najbardziej istotny dla ciebie na stronie internetowej.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, opisz grafiki słowami

Grafiki, które zamieszczasz na stronie internetowej opisz używając frazy z tytułu artykułu. Tworząc i dodając grafiki do tekstów na stronie internetowej oznacz je swoim logotypem. Tak, aby w sytuacji, w której klient przegląda wyniki wyszukiwania grafik pokazały mu się twoje zdjęcia z już naniesionym logo twojej strony internetowej. W ten sposób budujesz znajomość twojej marki.

Google nie rozpoznaje grafik. Aby obrazy były czytelne dla wyszukiwarki internetowej dodaj do ich tekst.

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, zmieniaj treści

Oprócz publikacji nowych, ciekawych, unikalnych artykułów na stronie internetowej, ważne jest również aktualizacja, zmiany w już istniejących.

Strona musi ‘żyć’ i tak samo powinien żyć twój artykuł. Jeżeli masz taką możliwości, zmieniaj artykuły, które już opublikowałeś na stronie internetowej. Lepiej, abyś dodawał nowe, rozszerzał istniejące paragrafy w artykule, który opublikowałeś kilka lat temu, niż powielał treści w kolejnym.

Stwórz mocne treścią artykuły. Które będą komentowane w internecie.

Podsumowanie

tworzenie stron internetowych atrakcyjnych dla Google, w artykule tym poruszam, tylko kilka głównych zagadnień z obszaru SEO strony internetowej.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.