Zmiany na stronie internetowej

Zmiany na stronie internetowej

Świat się zmienia,. Tak samo zmieniają się oczekiwania klientów. Zadbaj o swoją najbardziej istotną wizytówkę w internecie, twoją stronę internetową. Zmiany na stronie internetowej mogą dotyczyć wielu, różnych obszarów. Poniżej znajdziesz kilka z nich, tych najbardziej istotnych. Warto abyś zawsze miał aktualną, interesującą stronę.

Posiadasz już kilka lat stronę internetową. Jej zakup zwrócił ci się wielokrotnie. Mając ją pozyskałeś kilku istotnych klientów, którzy cały czas kupują od ciebie usługi. Świat jednak nie stoi w miejscu. Stwierdzenie, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana, słyszałeś wielokrotnie na konferencjach. Zadajesz sobie pytanie, Czy to jest dobry czas na zmiany na stronie internetowej?

Strona internetowa może realizować wiele celów. Może być główny źródłem pozyskiwania klientów, kanałem sprzedaży, narzędziem marketingowym. Dla małych i średnich firm internet, w stosunku do innych mediów jest najtańszym sposobem dotarcia do bardzo dokładnie wybranej grupy docelowej. Środki zastosowane i użyte na stronie internetowej działają dla ciebie cały czas. Cały rok, każdego dnia, każdej godziny twoje artykuły mogą generować ci nowych klientów, a obecnych utwierdzać w dokonaniu właściwego wyboru.

W tym artykule poruszę kilka punktów, na które warto, abyś zwrócił uwagę aby twoja stron internetowa nie straciła tego, co uzyskała przez lata. Swojej pozycji, swojej mocy. A zyskała nowy, atrakcyjny wygląd i nowych, zyskownych i wiernych klientów. W tym artykule dowiesz się jak zrobić dobrą stronę internetową, poruszę zagadnienia i dowiesz więcej o elementach strony internetowej:

  • Zaufanie.
  • Struktura adresów url.
  • Grafika strony internetowej.
  • Funkcjonalność strony.
  • Responsywność.
  • Media społecznościowe.
  • Menu strony internetowej

Zostaw kontakt

Zmiany na stronie internetowej

Zaufanie do strony internetowej

Zaufanie jest najważniejszą wartością strony internetowej. To dzięki niemu pozyskałeś klientów. Zmieniając stronę internetową nie możesz o nim zapomnieć. Na nowej stronie możesz mieć wiele, różnych elementów, ale szczególnie dwóch nie powinno na niej zabraknąć. To pozycje w menu górnym: kontakt oraz o nas. Te dwie pozycje w menu górny wraz z ich zawartością pokazują każdemu klientowi, że nie masz nic do ukrycia. Jesteś transparentny. Pozwalasz każdemu sprawdzić kim ty jesteś. Kto kryje się za domeną strony www.

Bezpieczna strona internetowa

Po zaufaniu to najważniejsza cecha. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której twoja strona internetowa rozsyła niepożądane emaile. Kluczem do bezpiecznej strony internetowej jest dbanie o stałe i częste jej aktualizacje. Kolejnym elementem, o który musisz dbać to sprawdzone źródło szablonu strony internetowej oraz sprawdzone źródło dodatków, plugin’ów, które masz zainstalowane na stronie. Kupuj tylko plugin’y ze sprawdzonych źródeł. Stale dbaj o ich aktualizację.

Kontakt na stronie strony internetowej

Kontakt, to pozycja, która musisz, podkreślam musisz posiadać w menu głównym. Najczęstszą pozycją menu kontakt jest prawy górny róg. Tak się przyjęło. Nie każ twoim klientom myśleć, umieść pozycję menu kontakt w tym miejscu.

Treść tej pozycji menu to informacje teleadresowe oraz rejestrowe firmy. nie wstydź się ich. Podaj również nr kona bankowego. Im będziesz bardzie otwarty i pokażesz, że nie masz nic do ukrycia tym lepiej. Większość danych, które publikujesz są powszechnie dostępne w internecie.

O nas

To informacje o twojej firmie. Twoim zespole. Twojej historii. Przez opisanie tego punktu firma staje się bardziej wiarygodna. Pisząc o sobie tworzysz własną historię, którą ktoś może kupić. Klienci kupują historie, zadbaj o własną.

Struktura adresów url 

Po zaufaniu i bezpieczeństwie to kolejny istotny element zmiany na stronie internetowej. Zachowanie struktury i adresów url jest kluczowe dla utrzymania wysokich pozycji w wynikach wyszukań. Nie chcesz i nie możesz stracić twojej wieloletniej pracy.

Zmieniając adresy stron url, może bardzo wiele stracić. Jeżeli pozyskałeś zewnętrzne linki do podstron na twojej stronie internetowej, to mogą one prowadzić do stron, które nie istnieją. W takiej sytuacji musisz pamiętać o przekierowaniu.

Grafika na stronie internetowej

Jestem zwolennikiem kupowania zdjęć i grafik. Te, które są dostępne za darmo są tak powszechne, że nie wyglądają profesjonalnie na stronach internetowych. Każdego roku zarówno WordPress jak i Joomla! publikują wzorce stron internetowych. Nie chodzi o to abyś każdego roku wprowadzał nowy layout i zmiany na stronie internetowej. Chodzi o to aby twoja strona był atrakcyjna dla użytkowników.

Funkcjonalność strony internetowej

Przy okazji zmiany na stronie internetowej możesz dodać na stronie nowe funkcje. Funkcje strony internetowej, które sprawią, że użytkownicy w prostszy sposób znajdą to, co szukają. Funkcjonalność strony internetowej powinna być prosta, ale powinna też spełniać twoje oczekiwania, cel, jaki ci towarzyszy tworząc ją. Znasz z pewnością zasadę trzech kliknięć, do każdego miejsca na stronie internetowej klient morze dotrzeć klikając trzy razy.

Responsywność strony internetowej

Coraz więcej klientów korzysta z urządzeń mobilnych. W zależności od branży i profilu działalności liczba klientów może być bardzo duża. Responsywność ma również wpływ na pozycjonowanie strony internetowej. Google ceni bardziej strony, które prawidłowo się wyświetlają na urządzeniach mobilnych.

Media społecznościowe na stronie internetowej

Musisz mieć przynajmniej konto Facebook połączone ze stroną internetową. Nie jest istotne w jakiej branży działasz. Musisz być obecny w mediach społecznościowych. W zależności od branży, w której działasz, grupy docelowej wybierz te, gdzie są twoi klienci. Pamiętaj też o przyszłości. Są media, w których dzisiaj nie ma jeszcze twoich klientów, ale jutro ich tam znajdziesz. Postaraj się być pierwszy pozyskaj klientów, tam, gdzie nie widzi tego twoja konkurencja.

Zmiany na stronie internetowej nie mają dotyczyć tylko poprawienia działania obecnej strony, ale uzyskania lepszego efektu. Uzyskania celów, których nie jesteś w stanie uzyskać posiadając obecną stronę internetową. Uzyskanie których przysporzy ci dużo więcej pracy i wysiłków.

Menu strony internetowej

Nie każ mi myśleć. To zdanie naucz się na pamięć. Szczególnie w obszarze menu. Proste, czytelne menu jest kluczem do sukcesu. Masz więcej do powiedzenia swoim klientom, użyj menu w stopce.

Przekierowania i błędy strony internetowej

Zadbaj o stronę 404. Informację, że strona internetowa o tym adresie nie istnieje. Możesz przygotować ciekawą, inspirującą grafikę, która może stać się viralem.

Przekierowanie 301. Służy do poinformowania serwera o innym adresie url, pod którym znajduje się artykuł i szukana treść.

Zmiany na stronie internetowej, podsumowanie

To z pewnością nie są to wszystkie zmiany, jakie możesz wprowadzić. Tekst jest zmieniany i aktualizowany. Czy stracisz lub nie pozyskasz klientów, którzy widząc słabą twoją stronę internetową nie nawiążą z tobą kontaktu. Tego się nigdy nie dowiesz. Nowa, atrakcyjna strona internetowa nowych klientów ci nie zapewni, ale może. Warto spróbować.

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.