Tworzenie landing page na stronie www

Tworzenie landing page na stronie www

Tworzenie landing page na stronie www, to dobry sposób aby pozyskać klientów. Posiadasz stronę www. tworzenie stron internetowych nie jest nowym obszarem dla Ciebie. Już od jakiegoś czasu promujesz ją w internecie. Tworzysz artykuły. Na początku pisałeś treści, które uważałeś że są istotne dla Twoich klientów. Tworzyłeś różne artykuły dotyczące szerokiego spectrum zagadnień. Tematów, w obszarze których możesz świadczyć usługi, oferować towary. Te pierwsze artykuły pozwoliły Ci przyciągnąć na Twoją stronę www pierwszych użytkowników. Treści, które tworzysz miały na celu pozyskanie użytkowników. Użytkowników wśród, których masz nadzieję znaleźć klientów. Treści, które tworzysz to w jakiś sposób przynęta. Przynęta, aby pozyskać użytkowników na Twoją stronę www. Przynęta, która zawiera frazy, które używają użytkownicy. Frazy, które wpisują w wyszukiwarkę Google.

W kolejnych działaniach zadbałeś o dodanie skryptów Google Analytics oraz Google dla Webmasterów do twojej strony www. Co kilka tygodni sprawdzasz:

 • kto przegląda Twoja stronę www,
 • jakie frazy używają internauci, aby znaleźć Twoją stronę www w internecie.

Korzystając z tych danych powoli budujesz bazę wiedzy. Bazę wiedzy o użytkownikach ich potrzebach. Zastanawiasz się w jaki sposób Ty, sowimi usługami możesz zaspokoić ich potrzeby. 

Masz już wyniki statystyczne. Możesz sprawdzić na jakiej pozycji Twoja strona www wyświetla się po wpisaniu jakich fraz. Te pierwsze informacje są bardzo cenną wiedzą dla Ciebie. Wykorzystując te informacje możesz sprawdzić w rzeczywistości czy To co Ty zamieszczasz w artykułach pokrywa się z tym czego szukają internauci, a w części Twoi klienci. Starasz się połączyć frazy, których oni używają z treściami, które Ty tworzysz.

Tworzenie landing page na stronie www, artykuły

Na początku mając tylko kilka artykułów zapewne umieściłeś je w jednym wspólnym folderze. Nie zastanawiałeś się jak je pogrupować, jak je podzielić. Jak nadać im różne kategorie. Wraz z kolejnymi opublikowanymi artykułami powstał już zbiór, który możesz podzielić na różne kategorie. Możesz umieścić artykuły w różnych kategoriach - folderach.

W celu publikacji dużej liczby, różnych artykułów stworzyłeś specjalne foldery. Foldery, które odpowiadają głównym usługom, które Ty oferujesz. Umieszczając artykuły w folderach wiesz jakich usług mogą potrzebować użytkownicy, którzy je czytają. Odpowiedni podział artykułów pozwala Ci dokonać segmentacji klientów na podstawie ich oczekiwań i potrzeb. Bez tego podziału wiesz, że który artykuł cieszy się jakim powodzeniem. Ale nie masz możliwości przygotować dla użytkownika dedykowanej i połączonej z treścią artykułu usługi.

Jesteś w sytuacji, w której pozyskujesz użytkowników w internecie na podstawie artykułów, które zamieszczasz na swojej stronie www. Artykułów, które zamieszczasz w poszczególnych folderach. W ten sposób dokonałeś segmentacji klientów z uwagi na usługi, które oferujesz. Zastanawiasz się: Jak lepiej niż tylko poprzez artkuły możesz zaciekawić swoimi usługami klientów?

Jednym z takich sposobów jest połączenie strony www, na której zamieszczasz treść treści ze stroną landing page.

Tworzenie landing page na stronie www, idea

Moja propozycja polega na stworzeniu wzorca strony www. Wzorca, który będzie polegał na podziale strony www na dwa obszary: górny i dolny. W górnym obszarze stworzysz stronę landng page, w dolnym umieścisz swój artykuł, który jest w określonym folderze. Dolny artykuł ma na celu pozyskanie nowych użytkowników. Górna strona landing page ma na celu przedstawienie oferty, wartości istotnych dla użytkowników, zachęceni ich do wykonania działania, na którym Ci zależy. Wykonania CTA czyli Call to Action.

Takie podejście do organizacji treści i grafiki na jednej stronie www ma kilka zalet:

 • Możesz tworzyć treści, poprzez które pozyskujesz klientów.
 • Treści w aktywny sposób promują Twoje usługi.
 • Możesz przedstawiać korzyści oferowanych przez Ciebie usług.
 • Klient nie musi czytać całego artykułu, aby zapoznać się z korzyściami, jakie może uzyskać kupując od Ciebie Twoją usługę.
 • Organizując artykuły w folderach możesz przygotować różne strony landing page , promujące różne usługi, z różnymi wartościami dla klientów, którzy czytają różne artykuły.

Tworzenie landing page na stronie www, połączenie

 • Określ wartości. Najtrudniej jest przygotować i opracować wartości, które są istotne dla klientów. Właściwe przygotowanie krótkich informacji, które przedstawiają wartości, które klient uzyska kupując Twoją usługę.
  Aby przygotować właściwe, istotne wartości wykonaj jedno proste ćwiczenie. Używając fraz, które są istotne dla Ciebie, sprawdź inne strony www. Odwiedź każdą z pierwszych 30 stron www. przeczytaj każdą z nich. Sprawdź jakie treści, jakie wartości, jakie cechy jakich słów używają Twoi konkurenci. Stwórz statystyczny obraz otoczenia Twojej strony www. Na podstawie tych danych przygotuj własne treści. Postaraj się być unikalny. Wyróżni się, klienci to docenią.
 • Grafika. Grafika, którą użyjesz powinna korespondować z logo Twojej firmy oraz z usługą, którą oferujesz. Zadbaj o to aby grafika była bardzo dobrej jakości. Nie decyduj się na najtańsze zdjęcie stokowe. Zastanów się, czy może powinieneś przygotować własną, unikalną grafikę. W ten sposób na pewno bardzo się wyróżnisz.
 • Pozostałe elementy landing page jak: CTA, nagłówek, referencje i układ są dużo prostsze. Na pewno sobie z nimi wszystkimi poradzisz.

Nie czekaj. Już dzisiaj zmień stronę z treściami, na stronę która generuje klientów.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.