Porównanie WordPress czy Joomla!, WordPress mocne strony
- Prostota kokpitu.
- Duża baza dodatków.
- Duża społeczność.
Porównanie WordPress czy Joomla!, WordPress słabe strony
- Wielojęzyczność.
- Ograniczone zarządzanie plikami.
- Ograniczone zarządzanie szablonami graficznymi.
Porównanie WordPress czy Joomla!, Joomla! mocne strony
- Zastosowanie kilku szablonów graficznych jednocześnie.
- Zaawansowana nawigacja.
- Wielojęzyczność.
Porównanie WordPress czy Joomla!, Joomla! słabe strony
- Nieintuicyny kokpit.
- Skompikowane zarządzanie treściami.
Porównanie WordPress czy Joomla!, tak zadane pytanie słyszymy bardzo często. Tworzymy strony internetowe zarówno w WordPress jak i. Joomla! Na tak , wyżej zadane pytanie odpowiedź jest jedna:
- To zależy jaka ma to być strona www?
- Jaki jest cel strony www?
Posiadamy doświadczenie, w tworzeniu stron www zarówno WordPress jak i Joomla!, dlatego uważamy, że posiadamy kompetencje, aby udzielić odpowiedzi na zadane w tytule artykułu pytanie:
- WordPress czy Joomla!?
Porównanie WordPress czy Joomla!, ale do czego
Wybierając CMS dla strony www warto przed rekomendacją poznać potrzeby użytkownika. Poświęcić czas, dowiedzieć się więcej:
- Co on ma na myśli mówiąc strona internetowa?
- Jaki efekt klient zamierza uzyskać?
- Jak wyglądają strony internetowe, które się klientowi podobają?
To tylko kilka pytań, których mamy znacznie więcej. Warto poświęcić czas, pozyskać wiedzę, aby dowiedzieć się więcej. Są strony internetowe, których nie opłaca się tworzyć w Joomla! Innych stron internetowych nie warto tworzyć w WordPressie.
WordPress został stworzony dla tworzenia blogów, ale to było wiele lat temu. Obecnie wiele, różnych stron internetowych możesz stworzyć wykorzystując WordPressa. WordPress bardzo dobrze się sprawdza jako system CMS, który służy do zarządzania stroną internetową typu:
- Wizytówka.
- Strona one page.
- Blog.
- Strona Call to Action.
CMS Joomla! jest lepszy w sytuacji, w której strona www to strona, która posiada wiele, różnych modułów, dodatków, posiada setki lub tysiące podstron, posiada wiele, różnych bloków modułów, które są indywidualnie zarządzane. Zaletą stron internetowych w Joomla! jest prosty sposób zarządzania wieloma wersjami językowymi. Wielojęzyczność jest w Joomla! wbudowana.
Podsumowując, mogę powiedzieć, że im strona internetowa ma posiadać więcej różnego rodzaju elementów, modułów, funkcji tym bardziej zasadne jest stworzenie jej w Joomla! Prost stronę internetową przygotuj w WordPress.
Porównanie WordPress czy Joomla!, administracja treści
Kokpit WordPress jest dużo prostszy. Łatwiejszy do nauczenia się, korzystania z niego. Z uwagi na ograniczone możliwości, które oferuje nie potrzebuje zawierać wielu, różnych ustawień. Zarządzanie widgetami, w sytuacji, w której masz ich ograniczoną liczbę też jest prostsze w WordPess.
Joomla! sprawdza się lepiej w administracji dużymi stronami internetowymi. Czyli, w tym, do czego została stworzona. Wynika to z samej konstrukcji CMS. Joomla! Posiada więcej elementów i możliwości w sobie niż WordPress.
Porównanie WordPress czy Joomla!, administracja CMS
Kolejne wersje WordPress możesz wgrać samemu. Nie potrzebujesz żadnej pomocy. Są one przemyślane, zmiany następują ewolucyjnie. Wszystko dobywa się na zasadzie kilknięć.
Zupełnie inaczej jest w przypadku Joomla! Chcąc dokonać aktualizacji może się zdarzyć sytuacja, w której bez pomocy informatyka lub firmy IT sobie nie poradzisz.
Porównanie WordPress czy Joomla!, popularność
WordPress jest zdecydowanie bardziej popularny. Dużo łatwiej jest znaleźć firmę, lub informatyka, który posiada wiedzę i doświadczenie.
Joomla! jest zdecydowanie mniej popularnym systemem CMS. O ile znalezienie osoby lub firmy, posiadającej kompetencje w jej obszarze jest łatwe. Dużo trudniej znaleźć doświadczonych specjalistów.
Porównanie WordPress czy Joomla!, podsumowanie
Dla nowego użytkownika, który chce mieć własną, prostą stronę www WordPress jest w zupełności wystarczający. W większości wypadków, nasze doświadczenia pokazuje, że klienci mimo wielkich planów, chęci tworzenia treści, po 2 – 3 miesiącach rezygnują lub bardzo drastycznie ograniczają tworzenie nowych artykułów, wprowadzanie zmian.
Życie pokazuje, że w bardzo rzadkich przypadkach Joomla! znajduje swoje zastosowania. Może pokazać w praktyce swoje możliwości.
Prawda jest taka, że zdecydowana większość użytkowników korzysta z panelu administracyjnego strony www bardzo rzadko. Z każdą sprawą dzwonią do na, prosząc o dodanie, usunięcie, pokierowanie lub po prostu wykonanie zmian na stronie www.