Tworzenie stron w CMS Joomla!, dlaczego Joomla!?

Tworzenie stron w CMS Joomla!, dlaczego Joomla!?

Tworzenie stron w CMS Joomla!, to dobry wybór. Masz pomysł na swoją stronę www. Przygotowałeś opis menu. Przygotowałeś pierwsze treści, które pragniesz opublikować zaraz, jak uruchomisz stronę www.

Wybrałeś już charakter strony www, będziesz oferował kilka usług, które będziesz realizował wraz ze swoimi znajomymi. Masz nadzieję, że treści, które będziesz publikował w zakładce aktualności pozwolą znaleźć Twoja firmę i jej ofertę w internecie. Treści na stronie tworzysz po ot, aby pozyskać klientów. Planujesz aktywnie działać w obszarze SEM i SEO, aby pozyskiwać klientów.

Przeglądałeś wiele różnych już istniejących stron www. Wybrałeś kilka, które Ci się podobają. Zastanawiasz się, jakie kolejne kroki powinieneś wykonać, aby móc publikować własne treści w internecie.

Na pewno natrafiłeś na wiele, różnych stron www. Większość z nich wykorzystuje jeden z trzech najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią na stronach ww. Są to w kolejności popularności WordPress, Joomla! oraz Drupal. Poniżej w kilu punktach przedstawię Joomla!

Joomla! ma swoje liczne grono użytkowników i developerów. Jeszcze kilka lat temu to Joomla! była najbardziej popularnym system zarządzania treścią w Polsce. Obecnie jest na drugim miejscu po WordPress’ie.

Zalety Joomla!

  • Prosta instalacja, trudniejsza niż w przypadku WordPress’a, ale dużo łatwiejsza w porównaniu z innymi systemami CMS.
  • Duża liczba wtyczek, w tym wtyczek bezpłatnych. Prawda jest jednak taka, że aby wykorzystać w pełni możliwości lepiej jest kupić płatną wtyczkę. W Joomla! wtyczki nazywają się extension. Zamiast pisać własne funkcjonalności, lepiej i taniej jest kupić już istniejące. Ja korzystam m.in. z iSEO, Joocial, EventBooking.
  • Społeczność – duże grono zwolenników Joomla! gwarantuje uzyskanie wsparcia w każdym zagadnieniu. Niestety dużo łatwiej jest uzyskać pomoc w języku angielskim. W Polsce Joomla! nie jest już tak popularna jak jeszcze kilka lat temu.
  • Łatwość w zarządzaniu treściami, dużej ilości treściami. Dużo bardziej rozbudowany sposób zarządzania treściami niż w WordPress’ie. Możliwość publikacji różnych obrazów na skrócie artykułu i przy otworzeniu pełnej jego treści. Zarzadzanie załącznikami działa na zasadzie znanej z komputerów PC, czyli tworzenie katalogów, podkatalogów - drzewo.
  • Pozwala zbudować dużo bardziej zaawansowane strony www niż WordPress.

Wady Joomla!:

  • Posiadając prostą stronę www, składająca się z kilku podstron nie jesteś w stanie wykorzystać możliwości Joomla!. Nie ma potrzeby abyś korzystał z niego.
  • Wymaga mocniejszego serwera niż WordPress.
  • Mniej intuicyjny interface niż WordPress.
  • Zmiana modyfikacja szablonu wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu programowania PHP.

tworzenie stron www Joomla! to przyjemne zajęcie. Struktura CMS Joomla! zapewnia właściwe środowisko tworzenia stron www. Joomla! przeznaczona jest dla większych serwisów. Stron internetowych wydawnictw, posiadających wiele tekstów, rozbudowane menu, wiele zakładek.

Tworzenie stron Joomla przynosi znacznie lepsze efekty, jeśli powierza się to zadanie doświadczonemu zespołowi IT. Najważniejszą kwestią jest bowiem określenie, czy dany serwis warto wykonać właśnie przy pomocy tego CMS-a, a po drugie – które z bogatych zasobów wtyczek i skryptów wykorzystać, aby wprowadzić do projektu oczekiwane funkcjonalności. Biegła znajomość środowiska przekłada się zatem bezpośrednio na finalny efekt. Optymalny dobór wtyczek chroni zamawiającego przed „wyważaniem otwartych drzwi” - jeśli dane funkcje można wprowadzić do serwisu poprzez wdrożenie wtyczki,  klient zyskuje na czasie. W ComminT świadczymy usługi tworzenia stron Joomla.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.