Co należy wiedzieć przed tworzeniem strony internetowej WordPress?

Co należy wiedzieć przed tworzeniem strony internetowej WordPress?

W branży Internetu i nowych technologii istnieje obecnie sporo rozwiązań, które obliczone są na samodzielne kreowanie różnego rodzaju treści. tworzenie stron internetowych WordPress należy do takich właśnie przedsięwzięć. Ten najpopularniejszy na świecie CMS powstał właśnie z myślą o tworzeniu i modyfikacji serwisów we własnym zakresie. Dotyczył przede wszystkim blogów. Wkrótce okazało się jednak, że WordPress doskonale sprawdza się także w innych zastosowaniach – większych serwisach firmowych, sklepach, a nawet niektórych portalach. Aby efektywnie wykorzystać jego możliwości, potrzebne jest już jednak wówczas wsparcie doświadczonego programisty, który przystosuje treść do potrzeb klienta. Możliwości kreowania serwisu stają się wówczas praktycznie nieograniczone.

Zanim jednak zamówi się serwis internetowy, trzeba określić, czego firma będzie potrzebować. Analizę potrzeb przed tworzeniem stron internetowych WordPress można podzielić na kilka kluczowych kwestii:

  • Jakie cele ma realizować strona WWW dla firmy? Czy ma dostarczać informacji o przedsiębiorstwie, budować wizerunek zaufanej marki i uwiarygadniać działania prowadzone przez przedsiębiorcę? Czy może powinna także sprzedawać usługi oraz produkty? A może właśnie poprzez stronę WWW i kontakt z użytkownikami serwisu firma wypełnia swoje zadania?
  • Kim są użytkownicy serwisu? Jaki jest ich wiek, czym się zajmują? Czy branżę, której dotyczy strona, dobrze znają? Będą szukać treści eksperckich, czy raczej głównie danych kontaktowych bądź cenników?
  • Jakie treści i jakie zakładki należy uwzględnić przy tworzeniu strony internetowej WordPress, by ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu? W jaki sposób posortować i ułożyć treść, aby okazała się przydatna odbiorcom?
  • Jakie funkcjonalności powinien udostępniać serwis w związku z realizowanymi celami?
  • Jakie elementy wizerunkowe mają znacznie dla przedsiębiorstwa w jego komunikacji wizerunkowej? Charakterystyczne cechy danej firmy, decydujące o jej odrębności i rozpoznawalności, powinny zostać uwidocznione także na stronie WWW.

Dzięki odpowiedziom na powyższe pytania przedsiębiorca usystematyzuje i przeanalizuje swoje oczekiwania oraz potrzeby jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia strony internetowej WordPress. Wpłynie to korzystnie również na współpracę z agencją realizującą projekt. Conor, strony internetowe wordpress Warszawa, to dzięki tym kilku wyrazom klienci kupują nasze usługi.

 

Zostaw kontakt