Tworzenie stron WordPress

Landing page na WordPress

Landing page na WordPress

Popularne pluginy do WordPress, które pozwalają tworzyć landing page. Jeżeli pragniesz w najbardziej efektywny sposób zamienić ruch na stronie www w aktywności, na których Ci zależy zainstaluj landing page na stronie www.

Jeżeli Twoja strona www, to strona WordPress, to masz mały problem. WordPress nie posiada w podstawowej konfiguracji modułów, aby tworzyć landing page. Ale WordPress to cały ekosystem z setkami tysięcy dodatków i pluginów. Tutaj omówię kilka z nich, które zostały stworzone właśnie, aby stworzyć landing page na WordPress.

Jeżeli potrzebujesz stworzyć landing page na WordPress, to potrzebujesz dedykowane narzędzie. Zawsze możesz poprosić firmę IT, która posiada kompetencje w obszarze tworzenia stron www WordPress, aby stworzyła dedykowane narzędzie dla Ciebie. Wybór, jak zawsze zależy od Ciebie.

Landing page na WordPress

Kilka cech pluginów WordPress:

Lista cech pluginów landing page, na które warto zwrócić uwagę zanim dokonasz wyboru.

  • Elementy landing page - Elementy, albo moduły, są podstawową częścią składową pluginu landing page. Służą one do zaprojektowania układu strony na zasadzie przeciągnij i upuść. Zanim dokonasz wyboru wtyczki landing page, sprawdź, czy wtyczka pasuje do twojej koncepcji strony www WordPress. Bloki tekstu i grafik, przyciski call to action, odliczanie czasu do określonego momentu, formularz kontaktowy, zarządzanie blokiem tytułu, zarządzanie blokiem wartości, to typowe elementy pluginu landing page.
  • Szablony landing page - tworzenie stron landing page od początku jest bardzo czasochłonnym procesem. Dlatego wszystkie wtyczki do WordPress’a zawierają szablony. Szablony mają za zadanie pomóc Ci szybko i sprawnie tworzyć landing page na WordPress i ją uruchomić. Sprawdź, zanim dokonasz wyboru pluginu WordPress, czy design pasuje do stylu Twojej obecnej strony www WordPress.
  • Czas uruchomienia landing page – pluginy stron landing page WordPress mają za zadanie szybko reagować na zachodzące zmiany. Wybierając plugin landing page dla WordPress sprawdź ile czasu zajmie Tobie stworzenie nowego layoutu. Czy czas niezbędny na zbudowanie strony landing page odpowiada Twoim oczekiwaniom.
  • Testy A/B stron landing page, – jeśli chcesz optymalizować swoje strony landing page, z pewnością potrzebujesz tworzyć testy A/B. Sprawdź, czy plugin WordPress landing page pozwala tworzyć testy A/B. Wybierz taki plugin, który posiada funkję tworzenia testów A/B.

Tworzenie landing page, pluginy na WordPress, przykłady:

  • Plugin dla WordPress Thrive Architect posiada edytor wizualny oraz zawiera ponad 150 wzorców stron landing page. Wszystkie wzorce stron www są pogrupowane tematyczne, co umożliwia Tobie szybkie odnalezienie potrzebnego layoutu. Wzorce stron landing page są bardzo dobrze przygotowane pod względem wizualnym. Pozwala to Tobie w jednym środowisku przygotować całą stronę www. Dodatkowo możesz dodawać własne elementy graficzne. Główną wadą Plugin Thrive Architect jest sposób licencjonowanie, opłata roczna. Minimalny abonament za Plugin Thrive Architect to 19usd/m-c.
  • Plugin i motyw dla WordPress Beaver Builder jest to plugin oraz motyw WordPress, dzięki któremu stworzysz stronę www WordPress oraz stronę landing page. Plugin zawiera ponad 30 wzorców stron landing page. Możesz wykorzystać zawarte w pluginie Beaver Builder dla WordPress wzorce stron landing page. Możesz również używając kreatora możesz sam stworzyć własne strony internetowe wordpress. Beaver Builder dla WordPress posiada dwie wersje, występuje jako motyw oraz plugin. Aby jednak tworzyć pełne wersje stron landing page, musisz wykorzystać motyw Beaver Builder dla WordPress. W przypadku, gdy skorzystasz z pluginu, możesz wykorzystać tylko część funkcji jakie oferuje. W takiej sytuacji nie możesz zmienić menu bocznego oraz menu górnego strony internetowej WordPress. Model cenowy to zakupu pluginu lub pluginu i motywu WordPress.
  • Plugin i motyw dla WordPress Elementor jest podobnie jak Beaver Builder dla WordPress zarówno motywem jak i pluginem. Największą siłą Elementor dla WordPress jest interface i jego możliwości. Mocną stroną Elementor dla WordPress jest liczba wzorców już w wersji darmowej.
  • Plugin dla WordPress OptimizePress pozwala stworzyć stronę www landing page z ponad 40, różnych elementów. Sam w sobie Plugin OptimizePress dla WordPress posiad ponad 30 wzorców różnych stron landing page. Jeżeli 30 wzorców dostarczanych wraz z pluginem nie wystarcza Tobie, masz możliwość nabyć inne poprzez sklep.
  • Plugin dla WordPress Leadpages oferuje ponad 350 wzorców stron landing page. Leadpages nie jest tylko pluginem WordPress, jest platformą stworzoną do generowania leadów. Leadpages oferowany jest w formie abonamentu. Cena zaczyna się od 25 usd/ m-c przy umowie na rok.

Tworzenie landing page, jaki plugin wybrać? To zależy przede wszystkim od tego ile stron internetowych WordPress tworzysz. Jeżeli jest to jedna, pięć stron internetowych WordPress uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest wybranie pluginu, który się kupuje na własność. W przypadku, w którym posiadasz dziesiątki stron www, każda z nich jest równie ważna dla Twojego biznesu. Możesz wybrać plugin w modelu abonamentowym. W takiej sytuacji masz pewność, że poniesione wydatki, zwrócą się Tobie, w postaci nowych zamówień.

Ważne jest abyś wiedział, jeżeli myślisz o pluginie landing page na WordPress. Zwróć uwagę, że wiele z nich są to kompletne wzorce stron www z connectorami do WorPressa. Jak zrobić landing page na WordPress, o tym pisze w oddzielnym artykule.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.