Tworzenie stron WordPress

Motywy WordPress, jak wybrać dobry motyw?

Motywy WordPress, jak wybrać dobry motyw?

Myślisz o stworzeniu własnej strony www WordPress. Wybrałeś WordPress, jako system zarządzania treścią. Wiesz, że od wielu lat, grupa entuzjastów rozwija to środowisko tworzenia stron www WordPress. Poza samą aplikacją WordPress potrzebujesz wybrać lub stworzyć motyw [ang. theme]. Inne, funkcjonujące w internecie nazwy dla frazy motywy WordPress to: wygląd, skórka, układ graficzny.

Poniżej w kilku punktach przedstawiam uwagi, jakie powinieneś wziąć pod uwagę wybierając motyw WordPress i nie tylko.

Motywy WordPress

Cechy związane z wygładem

Wygląd

od kliku lat karierę robi skrót UX i jego rozwinięcie [ang. User Experience], czyli doświadczenie użytkownika. W aplikacjach i obsłudze klientów występuję pod skrótem CX [ang. Customer Experience] doświadczenie klienta. Wygląd to od strony użytkownika strony www WordPress jeden z bardziej istotnych elementów, a przy wyborze motywu najbardziej istotny. Strona www powinna realizować zasady UX, być schludna i czytelna, zaprojektowana tak, aby wygodnie i łatwo się z niej korzystało. Należy powiedzieć, że nie ma jednego standardu wyglądu strony www WordPress dla konkretnej branży. Warto jednak przed rozpoczęciem procesu wybierania motywu dla siebie spojrzeć na inne strony internetowe. Strony www konkurencji oraz takie, które po prostu się podobają. Decydując się na wybór motywu warto zadbać o jego charakter, aby był spójny z branżą, w której prowadzisz stronę.

Responsywność –

[ang. Responsive Web Design lub skrót RWD]. Responsywność to technika tworzenia strony www WordPress i jej układu w sposób, który umożliwia jej automatycznie dostosowanie jej do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana. strony internetowe wordpress muszą właściwie się wyświetlać na wszystkich urządzeniach mobilnych. Obecnie [2017 rok] połowa ruchu w internecie odbywa się poprzez urządzenia mobilne. Nie możesz pozwolić sobie na to, aby utracić lub zniechęcić tą, istotną grupę użytkowników i klientów.

Widoczność

sprawdź sposób, w jaki został przygotowany motyw. Sprawdź kod pod względem czytelności dla wyszukiwarek internetowych [w Polsce głównie Google]. Motyw WordPress powinien we właściwy sposób, zrozumiały dla Google tworzyć linki do artykułów zawartych na stronie.

Motywy WordPress, cechy związane z technologią

Prędkość

motywy WordPress powinny być lekkie. Nie mogą przyczyniać się do sytuacji, w której strony internetowe wordpress ładują się za długo. Motywy WordPress nie powinny generować istotnego ruchu. Dużego przepływu bitów w sieci internet. Szybkość działania zależy od wielu czynników, m. in. od połączeń z innymi serwisami, stronami.

Konfiguracja

masz do wyboru dwie skrajności i pełne kontinuum między nimi. Jedna skrajność to motywy WordPress do wszystkiego, czyli tak elastyczne, że jesteś w stanie wykorzystać go na każdej stronie www WordPress. Druga skrajność to motywy WordPress dedykowane tylko jednemu rodzajowi działalności, jednej branży i do niej bardzo dostosowane. Zawierające tylko te elementy, które są niezbędne. Większość motywów, które znajdziesz na stronie, możesz wykorzystać na różnych stronach poświęconych różnym działalnościom. Powinieneś pamiętać, że im motywy WordPress posiadają więcej dodatków, które możesz zastosować w różnego rodzaju stronach www, tym może działać wolniej. Co w konsekwencji może spowodować gorsze oceny Twojej strony www WordPress.

Motywy WordPress, cechy ważne dla Ciebie, a rzadko rozpatrywane 

Bezpieczeństwo

WordPress to CMS rozwijany od lat, do którego, co kilka miesięcy dodawane są kolejne zmiany i poprawki. Tak samo motywy WordPress są uaktualniane, dodawane są nowe wtyczki. Zwróć uwagę, aby decydując się na wybrany motyw WordPress sprawdzić go pod względem zaszytych połączeń, tak, aby nie był on bramą, przez którą ktoś niepożądany włamuje się na Twoją stronę www.

Aktualizacje

sprawdź, czy wybrany przez Ciebie motyw WordPress to pierwsza, czy kolejna jego wersja. Zapoznaj się z opiniami osób, które do tej pory zainstalowały motyw, wejdź na ich strony www WordPress. Poszukaj motywu WordPress, który został już zaktualizowany przez jego twórcę, masz większą szansę, że ktoś o niego stale dba.

Wsparcie

wybierz motyw WordPress, który posiada dokumentację, która umożliwi Ci swobodne i samodzielne korzystanie z niego.  Zapoznaj się z dokumentacją czy jej opis jest zrozumiały.

Wybór odpowiedniego motywu WordPress jest zadaniem równie ważnym, co stworzenie całego technicznego „zaplecza” strony. To właśnie od tego etapu zależy, czy serwis zachęci użytkowników do korzystania z dostępnych informacji i funkcji, a przeglądarki – do indeksowania treści. Właśnie z tego względu w ofercie tworzenia stron WordPress Warszawa uwzględniliśmy pomoc w doborze odpowiedniego motywu. Klient może mieć pewność, że weźmiemy pod uwagę wszystkie kwestie – nawet te, z których on sam (jako osoba zajmująca się inną branżą) może w danym momencie nie brać pod uwagę. Bogate portfolio w zakresie tworzenia stron WordPress w Warszawie to najlepsze potwierdzenie naszego doświadczenia w tym zakresie.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.