Tworzenie stron WordPress

Tworzenie stron WordPress

Tworzenie stron w CMS WordPress, dlaczego WordPress?

Tworzenie stron WordPress, to dobry wybór. Masz pomysł na swoją stronę www. Przygotowałeś opis menu. Przygotowałeś pierwsze treści, które pragniesz opublikować zaraz, jak uruchomisz stronę www.

Wybrałeś już charakter strony www, będziesz oferował kilka usług, które będziesz realizował wraz ze swoimi znajomymi. Masz nadzieję, że treści, które będziesz publikował w zakładce aktualności pozwolą znaleźć Twoją firmę i jej ofertę w internecie. Treści na stronie tworzysz po ot, aby pozyskać klientów. Planujesz aktywnie działać w obszarze SEM i SEO.

Przeglądałeś wiele różnych już istniejących stron www. Wybrałeś kilka, które Ci się podobają. Zastanawiasz się, jakie kolejne kroki powinieneś wykonać, aby móc publikować własne treści w internecie.

Na pewno natrafiłeś na wiele, różnych stron www. Większość z nich wykorzystuje jeden z trzech najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią na stronach ww. Są to w kolejności popularności WordPress, Joomla oraz Drupal. Poniżej w kilu punktach przedstawię WordPress.

WordPress jest najpopularniejszym w Polsce i na świecie systemem zarządzania treścią w internecie. Ponad 20% wszystkich stron www na świecie wykorzystuje WordPress, jako CMS.

Zalety WordPress’a:

  • Łatwy w użyciu, to właśnie ta cecha przyczyniła się do jego popularności,
  • Brak konieczności znajomości języków programowania PHP czy HTML w procesie instalacji, konfiguracji, instalacji plugin’ów tworzenia dodatkowych funkcji.
  • Największa baza wtyczek, plugin’ów rozszerzeń, które pozwalają wzbogacić i rozszerzyć funkcjonalność WordPress. Bardzo duża liczba plugin’ów jest bezpłatna.
  • Bardzo duża baza szablonów graficznych, motywów stron www. Zarówno płatnych jak i całkowicie bezpłatnych. Instalacja ich nie wymaga znajomości żadnego języka programowania.
  • Z uwagi na popularność na świecie, istnieje bardzo duża społeczność użytkowników, freelancerów oraz firm, które wspierają i posiadają kompetencje w zakresie WordPress. To daje gwarancję znalezienia odpowiedzi na każde pytanie, możliwość skorzystania z pomocy i usług wielu firm.

Wady WordPress’a:

  • Chcąc stworzyć stronę www, która jest czymś więcej niż tylko blogiem, galerią zdjęć, WordPress wymaga instalacji wielu, różnych plugin’ów. Plugin’ów, które mogą spowodować spowolnienie działania strony www.
  • Duża liczba plugin’ów powoduje, że abyś wybrał właściwą wtyczkę powinieneś dobrze poznać różnice miedzy nimi. Niekiedy wymaga to od Ciebie sporo czasu i sporo testów.
  • Słabe zabezpieczenie skryptu w zakresie hakowania w porównaniu z innymi aplikacjami. Możliwość instalacji niepotrzebnych połączeń z innymi stronami www poprzez instalację niewłaściwego szablonu. Niekiedy się zdarza, że darmowy szablon posiada zaszyte linki do stron, które chce w ten sposób promować jego twórca.

Fraza strony internetowe wordpress, jest Ci doskonale znana. WordPress jest idealnym systemem zarządzania treścią dla stron www, które są blogami, prostymi stronami produktów, które nie będą rozwijane nigdy w rozbudowane systemy internetowe. Posiadając większe wymagania, tworząc zaawansowane serwisy www lepiej jest wybrać inny CMS.

Więcej na temat CMS piszę w artykule Porównanie WordPress czy Joomla! Znajdziesz tam informacje o podobieństwach i różnicach w tych najbardziej popularnych systemach zarządzania treścią do tworzenia stron www.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.