Dedykowany sklep internetowy, jak dobrze wybrać?

Dedykowany sklep internetowy, jak dobrze wybrać?

Prowadzisz sklep internetowy. Kilka lat temu stałeś przed taki samym pytaniem: jaki dedykowany sklep internetowy wybrać? Teraz kolejny raz musisz podjąć decyzję, czy pozostać przy dokonanym wyborze, czy poszukać innej platformy.

Wszystko się zmienia. W internecie też, a może nawet szybciej. Decyzje i wybory dokonane kilka lat temu trzeba weryfikować z tym, co dzieje się obecnie. Umieć przewidzieć trendy, które teraz pączkują, będą dominowały w niedalekiej przyszłości. Pytanie: Jaki dedykowany sklep internetowy wybrać do mojego biznesu? Jest aktualne i należy na nie odpowiadać, co kilka lat.

Głównym powodem zmiany platformy sklepu internetowego nie jest jego wygląd, lecz bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo sklepów internetowych wyznacza w dużej mierze popularność lub porzucenie platformy sklepów internetowych. Bezpieczeństwo sklepów internetowych jest głównym problemem, z którym musisz się zmierzyć. Wszelkie miejsca, w których użytkownicy wprowadzają swoje dane do formularzy, są miejscami krytycznymi. Szczególnie, miejsca, w których w bezpośredni sposób korzystają z zasobów sklepu internetowego. Wygląd, wizerunek, sposób działania są bardzo istotnymi elementami sklepu internetowego, ale nie tak istotnymi jak bezpieczeństwo.

Dedykowany sklep internetowy

Czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę

Dedykowany sklep internetowy, forma korzystania ze sklepu internetowego 

 • sklep internetowy PrestaShop, Magento tzw. OpenSource – to rodzaj oprogramowania za darmo. Możesz z niego korzystać i na nim zarabiać. Większość platform sklepów internetowych jest oferowana w takiej formie. Posiadasz dostęp do kodu źródłowego sklepu internetowego. Możesz go zmieniać. W ten sposób możesz korzystać z PrestaShop, Magento, OpenCart. Zaletą sklepu internetowego w postaci platformy open source jest bardzo liczne grono użytkowników, developerów, firm świadczących usługi.
 • sklep internetowy SaaS – software as a service – oprogramowanie w formie usługi. Posiadasz odstęp do platformy sklepu internetowego, możesz go skonfigurować, możesz wykorzystując go zarabiać pieniądze ale musisz za korzystanie z niego płacić. W większości wypadków oferuje on za miesięczną lub roczną opłatę hosting oraz niekiedy dodatkowe usługi. Sklep dedykowany w postaci aplikacji SaaS, jest dobrym rozwiązaniem na początek, tak aby sprawdzić czy pomysł na biznes się sprawdza. W długim okresie czasu to kosztowna usługa.
 • Dedykowany sklep internetowy – możesz poprosić o stworzenie dla Ciebie systemu dedykowanego w postaci sklepu internetowego. Jest to popularne szczególnie w sytuacji, w której posiadasz partnerów biznesowych i oferujesz produkty w segmencie B2B. W przypadku segmentu B2C takie rozwiązanie jest dobre dla bardzo dużych sklepów internetowych jak np. empik. Dedykowany sklep internetowy charakteryzuje się dostosowaniem do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dedykowany sklep internetowy, funkcje sklepów

 • Największą elastyczność oczywiście oferuje dedykowany sklep internetowy,. Najmniejszą sklep internetowy SaaS. Każdy sklep internetowy posiada wiele funkcji, w wielu wypadkach znacznie więcej niż jesteś w stanie wykorzystać i wdrożyć. sklep internetowy Open Source posiada możliwość zmiany wielu parametrów, tak, że może spełnić oczekiwania użytkowników. Jeżeli chodzi o front sklepu internetowego to w tym obszarze nie warto wyważać otwartych drzwi, tworzyć layouty. Obszar platformy sklepu internetowego, który najczęściej podlega zmianom to panel administracyjny. To tutaj właściciele sklepów internetowych potrzebują informacji, które w podstawowej wersji są niedostępne.

 

Zostaw kontakt

Dedykowany sklep internetowy, wielkość sklepu internetowego

 • Można powiedzieć, że właściwie każda platforma sklepu internetowego jest w stanie obsłużyć bardzo duże liczby produktów, klientów, transakcji. Im większa skala sklepu internetowego, tym taniej jest korzystać z rozwiązania open source lub dedykowanego sklepu internetowego. Im więcej masz produktów i klientów drożej kosztuje korzystanie z platformy SaaS sklepu internetowego.
 • Sama liczba produktów w sklepie internetowym nie stanowi problemu dla żadnej platformy. problemy powstają przy kategoriach. Posiadanie kategorii w sklepie internetowym jest koniecznością, chcąc ułatwić klientom zakupy. Szczególnie w sytuacji, w której sprzedajesz ten sam produkt w różnych rozmiarach, kolorach, innych cechach dodatkowych. Nie chcąc wprowadzać klientów w błąd warto abyś posiadał odpowiednie kategorie w sklepie internetowym.

Dedykowany sklep internetowy, pozycjonowanie sklepu internetowego

 • Zarówno sklepy internetowe PrestaShop lub Magento tzw. Open Source, oraz dedykowany sklep internetowy w postaci systemu dedykowanego możesz dowolnie pozycjonować, opytamalizować. Pewne trudności mogą pojawić się w przypadku sklepu internetowego SaaS. Szczególnie w przypadku, gdy Twój sklep internetowy posiada subdomenę całej platformy. W przypadku subdomeny dostawcy platformy sklepów dedykowanych, optymalizacja Twojego sklepu może być bardzo trudna. Możesz nie być w stanie posiadać wpływ na wszystkie istotne parametry Twojego sklepu internetowego.

Dedykowany sklep internetowy, wsparcie techniczne sklepu internetowego 

 • sklepy internetowe PrestaShop, Magento tzw. Open Source masz dostęp do całej rzeszy firm wdrażających sklepy internetowe. Wybierając popularną platformę open source możesz być pewny, że zawsze znajdziesz dostępną cenowo firmę wdrażającą sklepy internetowe. Nie jesteś związany z żadną firmą. Również samemu możesz dokonywać wielu zmian, przeróbek.
 • sklep internetowy SaaS. Jesteś przywiązany do twórcy platformy. Nie masz żadnej możliwości zmienić tą sytuację. Ty jesteś tylko firmą, która korzysta z dostępu do platformy, nie jesteś i nigdy nie będziesz jej właścicielem. Nie posiadasz dostępu do kodu źródłowego. Wparcie techniczne może Ci oferować, odpłatnie, dostawca platformy. Jest Ci bardzo trudno, lub niekiedy nie jest to możliwe abyś znalazł innego dostawcę usług.
 • Dedykowany sklep internetowy. Jeszcze bardziej niż w przypadku platformy SaaS jesteś związany z twórcą systemu. W platformie SaaS posiadasz przynajmniej dostęp do forum wymiany informacjami z innymi użytkownikami. Jeżeli potrzebujesz cokolwiek zmienić musisz zapłacić twórcy systemu dedykowanego. Jeżeli posiadasz systemydedykowane w postaci aplikacji, do której nie posiadasz kodu źródłowego, jesteś skazany na łaskę i niełaskę twórcy.

Zanim stworzysz dedykowany sklep internetowy, przygotuj brief sklepu internetowego 

Brief sklepu internetowego pozwala w usystematyzowany sposób opisać twoje potrzeby, oczekiwania i wymagania. My przygotowaliśmy oddzielny dokument. Składa się z następujących obszarów, które są istotne dla nas w procesie tworzenia dedykowanego sklepu dla ciebie:

 • Produkt
 • Klienci
 • Założenia
 • Przekaz
 • Projekt
 • Funkcjonalność
 • Dodatki
 • Harmonogram
 • Administracja
 • Budżet
 • Dodatkowe usługi

Model biznesowy sklepu internetowego

Opracuj sposób w jaki zarabiasz na sklepie internetowym. Nie zawsze jest tak, że sklep internetowy zarabia na marży. Marży jaką generuje pomiędzy ceną zakupu, a ceną sprzedaży produktów.

Nie zawsze jest też tak, że sklep internetowy zarabia na głównych produktach, które oferuje. Są sklepy internetowe, których głównym źródłem przychodów są dodatkowe produkty komplementarne.

sklepy internetowe, które zarabiają na sprzedaży własnych produktów. W których produkty znanych firm, które posiadają wielomilionowe budżety marketingowe służą tylko temu, aby przyciągnąć użytkowników. Aby klienci mogli porównać produkty markowe z produktami własnymi sklepu.

sklepy internetowe, które są głównym źródłem przychodów firm medialnych. Firm, które tworzą i dostarczają treści w internecie. Tworzą artykuły. W których różne sklepy internetowe zajmują się finansowaniem działalności podstawowej. Bycie portalem newsowym. Dostarczanie treści użytkownikom.

Tak, jak jest wiele, różnych sklepów internetowych, tak samo jest wiele różnych, niekiedy bardzo nieoczywistych modeli sklepów internetowych. Opracuj swój własny, unikalny model biznesowy sklepu internetowego. Postaraj się związać go z twoją osobą, tego nikt, nigdy nie skopiuje. Przecież jesteś unikalny.

Szukając sklepu dedykowanego popatrz na partnerów biznesowych, których już posiadasz. Może któryś z nich posiada kompetencje w obszarze tworzenia sklepów internetowych.

Dedykowany sklep internetowy, masz pytania, zastanawiasz się jaki sklep internetowy wybrać. Zadzwoń, napisz. Porozmawiamy. Pamiętaj, że wybór.

Jaki sklep internetowy wybrać? Nie wiesz? Więcej informacji znajdziesz w innym artykule.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.