Jaką platformę sklepu internetowego wybrać?

Jaką platformę sklepu internetowego wybrać?

Jaką platformę sklepu internetowego wybrać, aby stworzyć sprawny biznes ecommerce? Z tym pytaniem przychodzą do nas klienci. Klienci, którzy pragną otworzyć biznes ecommerce. Najkrócej można odpowiedzieć, każdy z poniższych. Nie ma jednej, tylko właściwej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Są różne biznesy, różne sklepy internetowe. Są również różne platformy sklepów internetowych. Trzy główne systemy sklepów internetowych open source to:

Magento.

PrestaShop.

WooCommerce.

Jaką platformę sklepu internetowego wybrać?

Nie ważne, którą z wyżej wymienionych wybierzesz. Każda z nich posiada te same główne cechy. Zalety sklepów open source:

sklep internetowy jest za darmo.

Płacisz tylko za zamówione usługi.

Bez stałych, comiesięcznych opłat.

Multistore w podstawowym pakiecie.

Bardzo łatwy do SEO i pozycjonowania.

Naprawdę, dedykowany sklep internetowy.

Szybko wprowadzający nowe funkcje i dodatki.

Tysiące możliwych do wykorzystania layoutów.

Dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb.

Brak przywiązania i uzależnienia od jednego dostawcy.

Platforma do tworzenia własnych dodatków, rozwiązań.

Rozwój jego zapewnia społeczność tysięcy programistów.

Elastyczny i zmieniający się wraz ze zmianami w internecie.

Integracja właściwie z wszystkimi platformami i rozwiązaniami.

Tysiące dodatków, pozwalających dowolnie skonfigurować sklep.

Jaki sklep internetowy wybrać?

Może, sklep internetowy WooCommerce

Weź pod uwagę stopień rozwoju swojej firmy. Gdy startujesz ze swoim biznesem ecommerce możesz z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę od WooCommerce. WooCommerce dedykuję wszystkim tym, którzy otwierają biznes ecommerce, jednocześnie pracując w korporacji. Ten sklep internetowy z powodzeniem nadaje się do prowadzenia twojego biznesu. Znam wiele, różnych firm, które z powodzeniem sprzedają swoje produkty wykorzystując WooCommerce. Muszę dodać jedną, istotną uwagę, WooCommerce jest dodatkiem, pluginem do WordPress’a. Najpowszechniej wykorzystywanej platformie stron internetowych.

WooCommerce posiada bardzo dużo dodatków. Dodatków, które umożliwiają dostosować platformę sklepu internetowego do twoich indywidualnych potrzeb. Wiele z nich jest zupełnie za darmo przez cały czas ich użytkowania. Inne są odpłatne. Mimo tych opłat i tak WooCommerce jest zdecydowanie najtańszą platformą sklepu internetowego. Niska cena wynika z faktu, że aby korzystać z WooCommerce nie potrzebujesz dużych umiejętności programistycznych. Wystarczy niewielka, sporadyczna pomoc ze strony zaprzyjaźnionego informatyka. W najtrudniejszym wypadku pomoc firmy tworzącej dedykowane sklepy internetowe.

sklep internetowy WooCommerce

Pod względem możliwości trudno znaleźć istotne różnice pomiędzy sklepem internetowym PrestaShop, a WooCommerce. WooCommerce na początek z pewnością zaspokoi wszystkie twoje oczekiwania i potrzeby. Zarządzanie sklepem internetowym WooCommerce jest bardzo intuicyjne. Dużą zaletą WooCommerce jest fakt, że jest on dodatkiem do WordPress. Każdy, kto chociaż raz korzystał z WordPress’a wie, jak łatwe i intuicyjne jest korzystanie niego. Jak łatwe jest tworzenie stron internetowych WordPress. Posiadasz stronę internetową WordPress, sklepem internetowym WooCommerce zarządzasz z jednego wspólnego panelu. W taki sam sposób, który dobrze już znasz. Nie potrzebujesz się nic nowego nauczyć.

Chcąc oferować produkty na wielu, różnych rynkach, masz taką możliwość. WooCommerce obsługuje w pełni wielojęzyczność. Możliwość dokonywania transakcji w wielu walutach też jest podstawową funkcjonalnością.

sklep internetowy WooCommerce charakteryzuje się bardzo bogatą bazą darmowych dodatków. Jednak w wielu wypadkach, atrakcyjne dodatki są płatne. My stoimy na stanowisku kupowania dobrych, sprawdzonych dodatków od sprawdzonych dostawców. Kupowane, komercyjne dodatki są częściej aktualizowane. Wpływa to bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo sklepu internetowego. Co ma bardzo istotne znaczenie dla twojego biznesu ecommerce.

Jaki sklep internetowy wybrać? WooCommerce może być dobrym rozwiązaniem dla ciebie. Sprawdź go, zanim podejmiesz ostateczna decyzję.

 

Zostaw kontakt

Jaki sklep internetowy wybrać?  Może sklep internetowy PrestaShop

sklep internetowy PrestaShop, to druga, najbardziej popularna platforma sklepów internetowych. PrestaShop to dedykowany sklep internetowy, platforma CMS stworzona tylko w tym celu. Aby zarządzać biznesem ecommerce. Wspierać twój biznes w możliwie najlepszy sposób. PrestaShop jest za darmo. Możesz samemu go zainstalować na serwerze, wybrać dodatki, które potrzebujesz i uruchomić.

PrestaShop dedykowany jest do większych sklepów internetowych. Biznesowi ecommerce, który posiada tysiące produktów, pogrupowanych w kategorie.

sklepy internetowe PrestaShop posiadają bardzo duży ekosystem dodatków, społeczności oraz firm zajmujących się świadczeniem usług wsparcia. Bardzo łatwo znajdziesz w internecie usługi typu:

optymalizacja prestashop

tworzenie sklepów internetowych PrestaShop.

Duża, aktywna społeczność gwarantuje ci łatwość dostępu do profesjonalnych usług.

sklep internetowy PrestaShop 

Posiada bardzo mocno rozbudowaną i już wielokrotnie sprawdzoną usługę multistore. Multistore w sklepie internetowym to możliwość zarządzania wieloma, różnymi sklepami internetowymi poprzez jeden wspólny panel administracyjny. Sklepami, które działają pod różnymi domenami. Sklepami, które różnią się wyglądem, na których występuje cały lub tylko część asortymentu. Produktów w różnych cenach na różnych stronach sklepów internetowych.

sklepy internetowe PrestaShop mają niewygórowane oczekiwania odnośnie serwera. Właściwie każdy serwer wirtualny jest w stanie hostować sklep. Specyficzny, charakterystyczny tylko dla PrestaShop panel administracyjny wymaga od użytkownika poznania sposobu z niego korzystania. Już po kilku tygodniach wydaje się naturalny i intuicyjny. Są sytuacje, w których wydaje się trudny z uwagi na fakt, że posiada swoje, indywidualne sposoby działania.

Jaki sklep internetowy wybrać?  Może, sklep internetowy Magento

Magento to sklep internetowy dla wymagających. Obecnie jest to już część koncerny Adobe. sklep internetowy Magento przeznaczony jest dla dużych, rozbudowanych biznesów ecommerce. W wersji podstawowej zawiera moduły, komponenty, które w innych platformach sklepów internetowych są dostępne poprzez instalację dodatków. Niekiedy za dodatkową opłatą.

sklep internetowy Magento wymaga dedykowanego serwera www. bardzo mało serwerów wirtualnych jest w stanie spełnić wszystkie wymagania technologiczne Magento.

Jaką platformę sklepu internetowego wybrać? Podsumowanie

Każda z wymienionych platform sklepów internetowych jest aplikacją open source. Open Source to znaczy, że nie płacisz za samo oprogramowanie. Firmy tworzące sklepy internetowe otrzymują płatność za usługi związane z wdrożeniem, utrzymaniem, tworzeniem dodatków, optymalizacją sklepów internetowych. Pamiętaj o tym wybierając partnera.

Zaletą sklepów internetowych open source jest bardzo duża społeczność. Społeczność freelancerów, małych i średnich firm. Firm, które posiadają kompetencje w tworzeniu sklepów internetowych. Firm, które swój biznes opierają na świadczeniu usług wsparcia sklepów internetowych.

Ktoś powie, lepiej jest mieć jedną, ale sprawdzoną firmę, która cały czas zajmuje się dedykowanym sklepem internetowym, niż społeczność firm, których nie znam. Odpowiemy, zawsze lepiej mieć wybór. Wybór znalezienia partnera biznesowego, którego mogę zmienić na innego. Innego, który posiada kompetencje. Nie muszę być uzależniony od jednej firmy.

Kolejną zaletą sklepów open source jest bardzo duże grono użytkowników. Prowadząc biznes ecommerce, na konferencjach, warsztatach spotykasz innych przedsiębiorców. Osoby, które również prowadzą biznesy ecommerce. Oni również stanowią duże grono osób, od których możesz otrzymać wsparcie w zakresie technologii. Prowadzenia biznesu ecommerce. Wykorzystywanych rozwiązań. Najlepszych, sprawdzonych dodatków.

Ktoś powie, wszystkie sklepy open source wyglądają tak samo. Posiadają taki sam layout. Ja odpowiem, masz do wyboru wiele tysięcy szablonów. Możesz je w bardzo dużym zakresie zmieniać. Mając sklep internetowy open source, możesz stworzyć dedykowany sklep internetowy, który wygląda inaczej niż każdy inny. Wszystko zależy od ciebie.

Pamiętaj, o jednej najważniejszej cesze wszystkich platform sklepów internetowych. Każda platforma sklepu internetowego posiada błędy. Warto współpracować z firmą tworzącą dedykowane sklepy internetowe, aby szybko z nimi sobie poradzić.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.