sklep internetowy SaaS, czy dedykowany sklep internetowy?

Sklep internetowy SaaS, czy dedykowany sklep internetowy?

W sytuacji, w której rozpoczynasz swoją przygodę z handlem w internecie, masz wiele różnych wyborów. Jednym z nich jest forma sklepu internetowego. sklep internetowy SaaS, czy dedykowany sklep internetowy? To pytanie może zaprzątać Ciebie. Ten, krótki artykuł ma na celu przedstawienie argumentów za i przeciw każdemu rozwiązaniu. Bo nie jest tak, że jedno rozwiązanie jest złe a drugie dobre. Jak dobrze wiesz każde rozwiązanie zarówno:

posiada swoje dobre i słabsze strony. Warto abyś je poznał, zanim podejmiesz decyzję. Jaki sklep internetowy wybrać? Nie napiszę o konkretnych markach sklepów SaaS. Napiszę kilka słów o:

sklep internetowy SaaS, czy dedykowany sklep internetowy?

Zalety sklepu SaaS

Usługi firmy oferującej sklep internetowy SaaS to dużo więcej niż tylko sama platforma sklepu www. sklep internetowy SaaS to wiele, różnych dodatkowych usług, które są w wielu wypadkach niewidoczne. Usług, które pozwalają Tobie bezpiecznie prowadzić i rozwijać biznes.

Administracja sklepu internetowego.

Nie potrzebujesz administratora sklepu internetowego. Jest to podstawowa usługa sklepów SaaS. Za nią właśnie m. in. płacisz w postaci miesięcznego abonamentu. Tylko firma, która stworzyła platformę sklepów SaaS posiada pełen, niczym nieograniczony dostęp administracyjny do niego. Nikt spoza firmy nie posiada niezbędnej wiedzy i umiejętności. Nie znajdziesz na rynku programistę sklepu SaaS spoza osób, które w firmie pracowały. Tworzyły sklep internetowy SaaS.

Backup sklepu internetowego.

Nie potrzebujesz wykonywać backupów. To druga, podstawowa usługa, którą oferuje każdy sklep internetowy SaaS. Ich twórcy zadbali o bezpieczeństwo swojego biznesu i również Twojego. Możesz być pewny, ze każdego dnia wykonywana jest pełna kopia sklepu internetowego. Każdego sklepu SaaS.

Integracja sklepu SaaS z najbardziej popularnymi platformami www np. Allegro.

sklep internetowy SaaS ma sprzedawać. Jednym z kanałów jest Allegro. Każdemu dostawcy sklepu SaaS zależy na Twojej jak największej sprzedaży. Każdy dba o to, abyś mógł Twoje towary, które sprzedajesz, oferować również na Allegro. Poprzez integrację z Twoim kontem Allegro.

Integracja sklepu SaaS z systemami płatności online.

To już jest standard. Standard, który wymogli klienci. Sklepy SaaS są automatycznie zintegrowane z jednym lub kilkoma systemami płatności online. W jakimś sensie to stanowi część ich biznesu. Twórca platformy sklepów SaaS może otrzymywać prowizję od operatora systemu płatności online. Ty płacąc prowizję od każdej transakcji operatorowi, w części możesz płacić dostawcy sklepu SaaS. Twórca sklepów SaaS dostarcza platformie płatności online wielu klientów.

Integracja sklepu SaaS z operatorem logistycznym.

Tak samo jak w przypadku integracji z systemem płatności elektronicznych, twórca sklepu SaaS może otrzymywać prowizję od każdej paczki, którą wysyłasz. Każda Twoja sprzedaż może generować dla dostawcy sklepu SaaS dodatkowe dochody. Bez żadnego wysiłku, Twój sklep internetowy może generować pasywny dochód dostawcy sklepu SaaS.

 

Zostaw kontakt

Niskie koszty rozpoczęcia działalności.

Wybierając sklep internetowy SaaS płacisz miesięczny abonament. Właściwie już za kwotę pierwszej płatności posiadasz w pełni funkcjonalny sklep internetowy SaaS. Posiadasz dostęp do wszystkich funkcji, wszystkich możliwości. Możesz już tego samego dnia zacząć sprzedawać produkty. Niskie koszty rozpoczęcia działalności są szczególnie istotne w sytuacji, w której nie wiesz czy to, co robisz ma dłuższą przyszłość.

Otwierając sklep internetowy jesteś pełen nadziei na ekspansję, wielkość. Później, życie weryfikuje Twoje marzenia.

Szybkość instalacji sklepu SaaS.

Ten punkt jest związany z powyższym. sklep internetowy SaaS jest dostępny w pełnej wersji w chwili, gdy zapłacisz pierwszy abonament.

  • Ciekawe jest, jaki jest churn w sklepach SaaS?
  • Ilu klientów rezygnuje z płacenia abonamentu po miesiącu, dwóch, trzech itd.?

Z pewnością sklepy SaaS takimi danymi się nie chwalą. Wracając do punktu. Już pierwszego dnia posiadasz sklep internetowy. Możesz sprzedawać produkty. Żaden dedykowany sklep internetowy nie jest w stanie przeskoczyć przewagi czasu.

Cena sklepu SaaS.

Cena sklepu SaaS może być zarówno jego zaletą jak i wadą. Ja umieściłem z premedytacja cenę sklepu SaaS, jako jego zaletę. Uważam, że jest to istotny argument dla klientów. Szczególnie firm mikro, które rozpoczynają działalność w ecommerce. W długim okresie czasu każdy z nich dochodzi do przekonania, że dedykowany sklep internetowy jest lepszym rozwiązaniem. Ale do tego trzeba czasu doświadczenia i pozyskanej wiedzy, której na początku wielu osobom brakuje.

Wady sklepu SaaS

Tak, sklep internetowy SaaS posiada też wady. Oto opis kilku z nich.

Trudniejsze SEO.

sklep internetowy SaaS posiada określoną strukturę danych, produktów i ich opisów. Nie masz możliwości dowolnego ich kształtowania. Nie masz możliwości zarządzać adresami url produktów. Te elementy są oprogramowane przez dostawcę sklepu internetowego. Jak wiesz SEO ma istotne znaczenie w pozycjonowaniu sklepu internetowego. Pozycjonowaniu produktów w wynikach wyszukiwarki. W sytuacji, w której sprzedajesz produkty, które są oferowane w innych sklepach internetowych, stoisz na straconej pozycji. Jeżeli nie posiadasz silnej marki może być Ci dużo trudniej generować istotny ruch poprzez działania SEO.

Brak elastyczności.

Firma, która stworzyła platformę sklepów SaaS uczyniła to w celu stworzenia jednego systemu informatycznego. Jednego sklepu SaaS, który ma odpowiadać wszystkim. Nie jest zainteresowana różnymi wersjami, modyfikacjami sklepu SaaS dla różnych klientów. Firma nie jest w stanie zarządzać różnymi wersjami sklepów SaaS.

Brak dostępu do kodu sklepu SaaS.

Punkt ten wiąże się z punktem powyżej. Firma, twórca platformy sklepów SaaS nie może sobie pozwolić, aby klienci, sami zmieniali kod systemu sklepu SaaS. W takiej sytuacji każda kolejna zmiana, unowocześnienie platformy wiązałaby się z koniecznością sprawdzenia, uwzględniania zmian dokonanych na wielu różnych stronach sklepów SaaS. Nie jest to możliwe. Tak się nie dzieje nigdzie. Oczywiście istnieje możliwość instalacji pluginów do sklepu SaaS. Ale pluginy muszą być zgodne z dokumentacją sklepu SaaS. Muszą komunikować się w odpowiedni sposób.

Ograniczona liczba pluginów.

Punkt wiąże się z punktami powyżej. Pytanie jest takie, czy ograniczona liczba pluginów, lub niekiedy ich brak to wada czy zaleta. Ograniczona liczba pluginów może to być również zaletą sklepów SaaS. Jeden, zintegrowany sklep internetowy SaaS może okazać się lepszym rozwiązaniem niż dedykowany sklep internetowy, który posiada wiele pluginów stworzonych przez różnych dostawców. Twórca sklepu SaaS może nie być zainteresowany pluginami firm trzecich, ponieważ może generować większe przychody dla siebie. Oferując bardziej kompletną platformę. Brak pluginów może wynikać ze sposobu budowy platformy sklepów SaaS.

Jaki sklep internetowy wybrać?

Dedykowany sklep internetowy, zalety

Dedykowany sklep internetowy posiada wiele zalet.

  • Zalety dedykowanego sklepu internetowego są widoczna w dłuższym okresie czasu.
  • Inne są istotne dla firm, które stawiają w 100% na ecommerce.

Dedykowany sklep internetowy jest wymagający. Wymaga zaangażowana, znalezienie wielu, różnych partnerów, którzy odpowiadają za poszczególne obszary działalności firmy handlowej. Nie jest tak, że dzisiaj otworzysz dedykowany sklep internetowy, a jutro otrzymasz pierwsze zamówienia. Te czasy już dawno minęły. Prowadzenie biznesu w internecie to codzienna, mozolna praca. Praca bardzo angażująca czasowo Ciebie. Dla kogoś, kto po godzinach pracy w korporacji zamierza ‘przy okazji’ stworzyć i zbudować swoją druga nogę, stworzyć źródło pasywnego dochodu, dedykowany sklep internetowy nie jest najlepszym rozwiązaniem na początek.

Dowolny wygląd sklepu internetowego

Jednym z istotnych wyróżników dedykowanych sklepów internetowych jest ich wygląd. W tym przypadku możesz dowolnie zmieniać dodawać i usuwać poszczególne moduły. W większości wypadków układ sklepu internetowego jest stały i w dużej mierze podobny do siebie. Różnica tkwi w szczegółach. Szczegółach wyglądu sklepu internetowego, które mogą być dowolnie zmieniane, modyfikowane, ulepszane. Takich możliwości nie da Ci żaden sklep internetowy SaaS. Pytanie inne, które możesz usłyszeć, po co Tobie ta dowolność, skoro z niej i tak nie korzystasz. To prawda, wdrożysz jeden, konkretny layout sklepu internetowego. Będziesz go wykorzystywał przez kilka lat. Ale poprzez layout możesz w istotny sposób wyróżnić się wśród tysięcy innych sklepów internetowych.

Pełna integracja sklepu internetowego z całym otoczeniem

Dedykowany sklep internetowy oferuje dostęp do kodu źródłowego aplikacji. Pełen dostęp do wszystkich linijek kodu. Osobę, która nie wie jak wykorzystać może to przerażać. Ale doświadczony developer potrafi dostosować sklep internetowy do wymagań wszystkich użytkowników. Nie ma żadnych ograniczeń. Dedykowany sklep internetowy możesz zintegrować z każdym dosłownie każdym innym oprogramowaniem, które jest otwarte na integrację. Nie jest istotne czy jest to operator logistyczny, sklep multistore, aplikacja ERP, system płatności online, strona www. Nawet, w sytuacji, w której tylko dla jednego istotnego klienta potrzebujesz zintegrować sklep internetowy z jego aplikacją, jest to możliwe.

Pełne raportowanie w sklepie internetowym w dowolnym układzie

Posiadając dostęp do kodu źródłowego dedykowanego sklepu internetowego możesz stworzyć dowolny raport. Nie jesteś ograniczony niczym. Każde, dosłownie każde zestawienie dla każdego użytkownika możesz przygotować.

Optymalizacja SEO sklepu internetowego

Każdy chce się rozwijać. Rozwijać poprzez pozyskiwanie nowych zyskownych klientów. Prowadząc sklep internetowy pragniesz pozyskiwać nowych klientów poprzez działania SEO. Działania marketingowe tworzone i realizowane na stronie www sklepu. Dedykowany sklep internetowy pozwala Ci dowolnie zarządzać opisami, metta tagami, opisami obrazów. Wszystkimi czynnikami, które mają wpływ na pozycję produktu w wynikach wyszukiwarki www. Optymalizacja SEO sklepu internetowego jest szczególnie istotna w sytuacji, w której oferujesz produkty innych producentów. Czyli w sytuacji większości sklepów internetowych. Ty i Twój sklep internetowy, nie konkurujecie tylko z innymi produktami, ale również, a w wielu przypadkach przede wszystkim, z innymi sklepami internetowymi. Zadaj sobie pytanie:

  • Jak chcesz się wyróżnić mając ograniczenia w zakresie optymalizacji SEO sklepu internetowego?

W sytuacji, w której pozyskujesz klientów przez internet. Sam sobie nakładasz ograniczenia.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.