Czynniki wpływające na pozycję strony www, hosting

Czynniki wpływające na pozycję strony www, hosting

Pozycja strony www, hosting

  • Adres IP na liście domen rozsyłających spam – bardzo źle wpływa na ocenę rzetelności strony www. W takiej sytuacji lepiej zmienić hosting.
  • Certyfikat SSL – strony posiadające https w swoich adresach www zyskują wyższą pozycję. Posiadanie certyfikatu SSL w przypadku sklepów www jest obecnie standardem.
  • Lokalizacja hostingu – lokalizacja serwera www ma znaczenie szczególne przy serwisach lokalnych i krajowych. Wpływa na szybkość wyświetlania się strony www, a więc także na użyteczność strony www.
  • Stabilność hostingu – hosting strony www na stabilnym serwerze jest lepszy. Zadbaj o utrzymanie strony www na hostingu, który zagwarantuje stabilność świadczenia usług.
  • Szybkość hostingu – im szybciej strona www się wyświetla, tym lepiej.  Stronę www utrzymuj na dedykowanych serwerach. Szybkość ładowania się strony www zależy od wielu czynników, takich jak: hosting, lokalizacja serwera www, rodzaj serwera (czy jest to serwer dedykowany, czy wirtualny). Na szybkość strony www ma również wpływ jej zawartość – przede wszystkim format i wielkość elementów graficznych oraz multimedialnych. Zadbaj o właściwe formaty wszystkich plików. Nie zamieszczaj filmów, dużych plików multimedialnych na stronie www, lecz na dedykowanych serwerach zewnętrznych. Na swojej stronie www pozostaw linki. Pamiętaj, że szybkość ładowania strony ma wpływ na jej użyteczność.

 

Zostaw kontakt