Projekt systemu dedykowanego B2B

Projekt systemu B2B

Projekt systemu dedykowanego posiada bardzo szerokie zastosowanie. Od prostych serwisów pozwalających wypełnić formularz po rozbudowane portale B2B. Portale, w których użytkownicy mogą w pełni zarządzać relacjami biznesowymi z wystawcą systemu.

Projekt systemu dedykowanego, możliwości  

 • Dodawać, usuwać użytkowników,
 • Zarządzać relacjami biznesowymi z użytkownikami,
 • Przydzielać użytkowników do handlowców,
 • Dodawać i zarządzać produktami,
 • Kompletować i zarządzać zamówieniami,
 • Przeglądać historię zamówień,
 • Pobierać dokumenty księgowe i magazynowe,
 • Zarządzać komunikacją z przedstawicielem handlowym,
 • Zarządzać własnymi odbiorcami,
 • Przygotowywać oferty dla klientów ostatecznych
 • Integrować z systemami ERP
 • Integrować ze stronami www.

Jest to lista najbardziej popularnych i powszechnych funkcji systemu dedykowanego. Na sukces systemu dedykowanego ma wpływ wiele innych czynników niż tylko poprawność jego działania oraz funkcjonalność. Poniżej w kilku punktach przedstawiam czynniki, które wpływają na sukces systemu dedykowanego.

systemy dedykowane, elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę podzieliłem na dwa obszary:

Projekt systemu dedykowanego, treść

 • systemy dedykowane, interface Stosuj powszechnie zaakceptowane i używane na rynku rozwiązania. Nie stosuj własnych pomysłów na interface systemu. Sukces systemu dedykowanego leży w sposobie korzystania z niego. Pamiętaj, że użytkownicy nie czytają nawet kilkustronicowej instrukcji, opisującej sposób korzystania z systemu. system dedykowany powinna być samoobsługowy. Układ systemu powinien być zgodny z popularnością poszczególnych kategorii i produktów. Popularne, często kupowane produkty, często używane widoki powinny znajdować się wyżej w strukturze menu. Układ systemu jest stały. system dedykowany posiada jak najmniejszą liczbę układów stron www, tak, aby użytkownicy nie musieli uczyć się kolejnych widoków i ich funkcjonalności. Interface systemu to również responsywność i wersja mobilna, nie możesz o tym zapominać. Zapamiętaj kilka zdań ‘użytkownicy większość czasu spędzają na innych stronach www, korzystając z innych systemów. Są przyzwyczajeni do interface’ów z innych stron www. Nie zaskakuj ich, pozwól, aby poczuli się bezpiecznie i w znanym sobie miejscu. Nie zmuszaj do nielogicznego zachowania. Użytkownicy nie chcą się wysilać i uczyć się indywidulanych rozwiązań systemu dedykowanego.
 • systemy dedykowane, linki Stosuj tylko użyteczne linki kierujące do miejsc w samym systemie dedykowanym. Nie używaj linków do innych stron www. Stwórz taki system dedykowany, w którym całość informacji użytkownicy znajdą w ramach menu, które przygotujesz. Używaj tylko linki zewnętrzne, w sytuacjach, w których jesteś pewny, że informacje tam zawarte nie zmienią swojej lokalizacji oraz treści. Linki rozpraszają koncentrację użytkownika. system dedykowany, powinien utrzymywać i wspierać koncentrację użytkownika na ofercie wystawcy. Każde opuszczenie systemu dedykowanego przez użytkownika, to zwiększenie prawdopodobieństwa jego utraty.
 • systemy dedykowane, kolory i czcionki Zrozum funkcje systemu. Określenie czy na stronie będą pojawiały się grafiki produktów, czy nie. Ta cecha systemu dedykowanego ma bardzo istotny wpływ na jego kolorystykę i układ. Jeżeli branża i oferowane produkty wymagają udostępnienie użytkownikom grafik produktów, layout systemu powinien być bardzo minimalistyczny. Tło systemu powinno umożliwiać dodanie każdego pliku graficznego. Pliku, który może zawierać różne tło. Najbardziej bezpiecznym i powszechnym tłem systemu dedykowanego jest kolor biały. Kolory i zastosowane czcionki mają istotny wpływ na skupienie uwagi użytkowników na sednie systemu dedykowanego, którym jest w wielu wypadkach złożenie jak największego zamówienia.
 • systemy dedykowane, słowa i terminy Używaj słów i terminów w ich powszechnym rozumieniu. Nie wymyślaj swoich, własnych nazw, których nie znają użytkownicy. Stosuj takie same nazwy, z jakimi mogli spotkać się użytkownicy korzystając z innych serwisów. Raz użyte słowa w jednym znaczeniu, stosuj tylko w tym znaczeniu w innych miejscach. Nie wprowadzaj użytkowników w błąd.

Projekt systemu dedykowanego, User Experience

 • systemy dedykowane, pomoc, wiki, FAQ system dedykowany posiada możliwość wyświetlania tooltip’ów nad poszczególnymi ikonami, polami, obszarami. Tooltip’y umożliwiają nowym użytkownikom szybko pozyskać podstawowe informacje o cechach, funkcjach, jakie zawiera ikona, pole, obszar którego dotyczą. system dedykowany umożliwia indywidualne włączanie i wyłączanie tooltip’ów. system dedykowany posiada wiki stworzone przez wydawcę. Wiki systemu zawiera informacje o sposobie, w jaki użytkownicy mogą korzystać z niej. Folder FAQ udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • systemy dedykowane, nawigacja Zaloguj, menu, wyloguj, okruszki, ikony, zapisz, wyświetl, wstecz, pop-kupy te wszystkie elementy systemu dedykowanego mieszczą się w obszarze nawigacji. Nawigacja systemu jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na jego sukces lub porażkę. Dwoma słowami można określić nawigację systemu dedykowanego:
 • Prostota – rozumiana przez zdanie: ‘tak długo upraszczaj wszystko aż do momentu, w którym ujęcie kolejnego elementu zmniejszy jej funkcjonalność
 • Powtarzalność – jak najmniejsza liczba unikalnych widoków, formularzy, tabel, zestawień. Nie zaskakuj użytkowników. Raz zastosowane ikony w jednym miejscu, powiel we wszystkich innych, w których ma zastosowanie.
 • systemy dedykowane, reakcje System odpowiada na polecenia użytkownika. Informuje o swoich automatycznych działaniach. Pokazuje stan zaawansowania procesów wieloetapowych. Pozwala cofnąć wprowadzone zmiany. Informuje o błędach i brakach w polach obligatoryjnych wraz ze wskazaniem miejsc i przykładowych poprawnych wartości.
 • systemy dedykowane, URL Adresy internetowe poszczególnych produktów, widoków są stałe. Dynamiczne adresy posiadają jedynie wyniki wyszukań. system dedykowany posiada adres URL odpowiadający nazwom produktów. Stały adres URL umożliwia dzielenie się linkami. system dedykowany wyświetla, jednoznacznie adres w przeglądarce www.

Projekt systemu dedykowanego, administracja  

 • systemy dedykowane, bezpieczeństwo Wydawca musi być pewny, że z systemu dedykowanego korzystają właściwe osoby. Użytkownicy muszą czuć się bezpiecznie i komfortowo przechowując w systemie kluczowe informacje. system dedykowany posiada protokół SSL. system dedykowany może posiadać podwójne zabezpieczenie w postaci kodu SMS, przypisanego adresu IP. Bezpieczeństwo systemu, to również zapisywanie sesji korzystania z niego. Użytkownicy, nie chcą tracić czas na ponowne tworzenie koszyka, zamówienia.

Na rynku możesz znaleźć bardzo dużo systemów dedykowanych. Tylko część z nich spełnia wszystkie opisane elementy w pełni. Zadbaj o to, aby Twój system dedykowany był jednym z nich. Wykorzystaj zawarte w artykule wskazówki, aby firma tworząca systemy dedykowane wiedziała, czego od niej oczekujesz.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.