systemy dedykowane

Systemy dedykowane

systemy dedykowane to systemy gdzie po jednej stronie transakcji oraz po drugiej stronie transakcji stoją firmy, a dokładnie ich systemy informatyczne. Czyli użytkownikami systemu dedykowanego są tylko przedsiębiorstwa. To jest podstawowa cecha systemu dedykowanego. Poza nią można wyróżnić kilka innych cech systemu dedykowanego:

W większości wypadków systemy dedykowane mają interfejs webowy, lub inaczej interface www. Internetowy interface systemu dedykowanego wynika z prostego, użytecznego założenia. Taki interface jest prostszy do wykorzystania w wielu, różnych firmach. Interface www systemu dedykowanego, nie wymaga instalacji na komputerze użytkownika biznesowego, stąd dużo prościej jest wielu, różnym firmom zaakceptować to rozwiązanie. system dedykowany, wersja przeznaczona dla użytkownika nie musi być instalowana na żadnym komputerze. Jest to szczególnie istotne w dwóch przypadkach:

 • W sytuacji, w której system dedykowany posiada, wielu, różnych, często zmieniających się użytkowników. Administrator systemu dedykowanego nie odbiera telefonów, z prośbą o pomoc, ponieważ, użytkownicy nie zgłaszają takich potrzeb.
 • W sytuacji, w której system dedykowany jest wykorzystywany przez duże firmy, w których użytkownicy nie mają możliwości w pełni zarządzać swoimi komputerami. Posiadają tylko dostęp na poziomie użytkownika, a nie administratora. Czyli nie mogą instalować nowych systemów na komputerze.

Użytkowników systemu dedykowanego można podzielić na grupy.

systemy dedykowane, użytkownicy:

 • Administratorzy – zarządzają uprawnieniami.
 • Wystawcy – dostawcy towarów i usług, to w wielu wypadkach oni są sponsorami systemu dedykowanego.
 • Użytkownicy – kooperanci, resellerzy, użytkownicy – oni korzystają z zasobów udostępnionych przez wystawców.

systemy dedykowane, cechy użytkowników:

 • Jednoznacznie określony, zidentyfikowany.
 • Wybrany i zaakceptowanych przez wystawcę.
 • Posiada unikalny login i hasło.

Celem systemu dedykowanego jest zmiana sposobu funkcjonowania firmy. Poprzez wykorzystanie systemu dedykowanego firma przechodzi z modelu funkcjonowania i rozumienia firmy "in the box" na model "out of the box".

systemy dedykowane, zmiana sposobu funkcjonowania firmy

Wdrażając systemy dedykowane w swoim własnym środowisku oraz udostępniając ja swoim partnerom biznesowym – zarówno klientom jak i dostawcom – firma zyskuje nowe możliwości. Możliwości korzystania z wiedzy, doświadczeń i zasobów osób, które do tej pory nie były jej znane.

W naszym rozumieniu systemy dedykowane to nie tylko i wyłącznie możliwość zamawiania towarów przez internet. To nie tylko komunikacja w jedną stronę od klienta – zamówienie – do dostawcy – realizacja zamówienia. system dedykowany to integracja platform informatycznych i zmiana sposobu komunikacji pomiędzy niezależnymi podmiotami. Firmami, które sobie ufają i które chcą osiągnąć nowe, większe korzyści biznesowe. Korzyści biznesowe poprzez ściślejszą integrację środowisk informatycznych. Należy podkreślić fakt, że sam system dedykowany jest tylko i wyłącznie narzędziem, które usprawnia i reguluje komunikację pomiędzy firmami.

systemy dedykowane, korzyści

 • Obniżenie kosztów transakcyjnych.
 • Lepsze dostosowanie produktów do wymogów klientów.
 • Szybsza reakcja na pojawiające się pytania i sugestie.
 • Tworzenie wiedzy poprzez wspólne rozwiązywanie problemów.

Użyteczność systemów dedykowanych opiera się na przemyślanej architekturze i zaprojektowaniu jej z uwzględnieniem zarówno wymogów klienta jak również jego partnerów biznesowych. Duża użyteczność systemów dedykowanych przekłada się na zdolność użytkowników do skutecznego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów przy minimalnym obciążeniu jego użytkowników.

Użyteczność systemu dedykowanego umożliwia każdemu jej użytkownikowi w samodzielny sposób korzystanie z niego w sposób intuicyjny w całym procesie jej eksploatacji. Komunikacja między systemem dedykowanym a użytkownikiem za pomocą interface'u jest dla użytkownika intuicyjna.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.