Projekt strony internetowej Warszawa

Projekt strony internetowej Warszawa

Projekt strony internetowej, to lista punktów, na które możesz zwrócić uwagę, aby Twoja strona była lepsza. Na pewno znasz powiedzenie: tylko ten nie robi błędów, który nic nie robi. W tym artykule podzielę się z Tobą naszym doświadczeniem w projektowaniu stron www. Na przestrzeni lat udało się nam wdrożyć setki, różnych stron www. Poczynając od bardzo prostych stron, po rozbudowane serwisy, z których korzysta miesięcznie dziesiątki tysięcy użytkowników.

Projekt strony internetowej to działania, których celem jest stworzenie strony internetowej.

Projekt strony internetowej

Proces realizacji projektu strony internetowej

Proces projektowania strony internetowej ma swój początek w spotkaniu, rozmowie telefonicznej. W czasie, której klient opisuje swoje oczekiwania, potrzeby. Przygotowaliśmy brief strony internetowej, aby lepiej, szybciej odbyć spotkanie czy przeprowadzić rozmowę. Zawiera on pytania, które klientowi pomagaj artykułować swoje potrzeby i oczekiwania.

Z naszego doświadczenia wynika, że rozmowa z klientem bez breifu, dokumentu może w przyszłości przyczynić się do wielu nieporozumień i niejasności. Zadaniem briefu jest usystematyzowanie oczekiwań klienta. Spisanie ich w jednym dokumencie, do którego zawsze możemy wrócić i się odnieść tworząc projekt strony internetowej ułatwia pracę.

Proces tworzenia projektu strony internetowej można podzielić na cztery główne etapy:

 • Pozyskanie informacji. Określenie celu strony www, głównych założeń.
 • Projektowanie. Projekt strony internetowej, wile, różnych działań mających na celu stworzenie strony www. Działania są wykonane przez różnych członków zespołu.
 • Testowanie. Najczęściej wykonane przy udziale przedstawicieli klienta.
 • Publikacja Udostępnienie sprawdzonej, dobrze funkcjonującej strony www w internecie.

Typy stron www

Jest wiele rodzajów stron. Pomiędzy nimi istnieją istotne różnice, które wpływają na projekt strony internetowej. Poniżej przedstawiamy główne z nich:

 • Wizytówka. Prezentacja firmy w internecie. Strona www zawiera klika podstron i podstawowych danych. Firmy tworzą dla flagowych produktów tego typu strony www. Bardzo często wizytówka jest w postaci strony one page. Celem strony wizytówka jest prezentacja elektroniczna firmy.
 • Blog. Blog, to strona www z rozbudowanym menu w obszarze publikowania artykułów. Celem bloga jest poprzez dzielenie się własnymi treściami uzyskanie korzyści, na których zależy właścicielowi. Twórca, publikujący treści na blogu udostępnia je tworząc i publikując artykuły. Przez treści rozumiemy nie tylko tekst, ale również grafiki, filmy, podcasty.
 • Firmowa. Strona www wizytówka, z rozbudowanym menu, większą liczbą podstron pogrupowanych w kategoriach menu. Posiada rozbudowany dział produkty oraz baza wiedzy, w których publikowane są artykuły eksperckie. Może posiadać kalendarz wydarzeń, z listą aktywności przedstawicieli firmy. Strona, conor.pl jest typową stroną firmową.

Zespół odpowiedzialny za projekt strony internetowej Warszawa

Stronę internetową nie tworzy jedna osoba. Czasy omnibusów już dawno minęły. Role i obowiązki osób biorących udział w realizacji projektu strony internetowej:

Projekt manager

Osoba odpowiedzialna za cały projekt. Skupiająca w swoich rękach całą odpowiedzialność za realizację projektu w ustalonym budżecie i czasie. Koordynuje współpracę pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. Wyznacza priorytety, przydziela i rozlicza zadania. Projekt manager odpowiada również za zapewnienie uzyskania wysokiej, jakości wszystkich elementów projektu strony. Projekt manager wraz z klientem ustala elementy strony www:

 • Logikę strony internetowej.
 • Sposób korzystania ze strony.
 • Liczbę, treść i zawartość menu.
 • Funkcje, jakie spełnia strona www.
 • Połączenia strony www z innymi aplikacjami.
 • Terminy i zwroty, jakie muszą być użyte na stronie.

Copywriter

Osoba odpowiedzialna za wszystkie treści, które znajdują się na stronie internetowej. Współpracuje ściśle z klientem oraz analitykiem SEO. Tworzy propozycje bloków tematycznych, opisów produktów, treści. Odpowiada za dobranie treści do charakteru strony www i celu, jaki ma ona osiągnąć.

Analityk SEO

Osoba odpowiedzialna za wybór fraz na stronę internetową. Fraz, które zostaną użyte: w opisach produktów, tytułach głównych artykułów, artykułach wspierających. Wybór fraz ma na celu pozyskanie klientów. Analityk SEO odpowiada również za układ treści na stronie www. Jest odpowiedzialny za analizę stron internetowych konkurencji pod względem ruchu, użytych fraz, linków do nich prowadzących. To on sprawdza narzędzia statystyczne w obszarze popularności, trudności fraz.

Grafik

Osoba odpowiedzialna za wizualny aspekt strony www. Grafik tworzy układ strony www. Ustala dominujące kolory, dobiera zdjęcia. Tworzy szablony poszczególnych sekcji strony www. Tworzy wzory stron www: produkty, informacje prasowe, baza wiedzy, formularz kontaktowy, strona główna. Grafik w swoich realizacjach uwzględnia wytyczne klienta w zakresie:

 • Ikon – wybiera ikony przycisków, wyróżników.
 • Przesłanie – określa, jakie emocje ma budzić projekt strony www.
 • Kolorów – zgodny z kolorami użytymi w logo strony internetowej.
 • Nawigacji – rekomenduje sposób poruszania się klientów po stronie www.
 • Grafik – określa kolory, charakter, emocje, które mają przedstawiać sobą.
 • Typografii – wybiera rodzaje czcionek, jakie będą używane na stronie internetowej.
 • Menu – kolory, czcionki, położenie oraz sposób oznaczenia wybranego menu. Wygląd pozycji menu głównego, podmenu, menu stopki.

Programista

Osoba odpowiedzialna za dostosowanie kodu informatycznego do oczekiwań klienta i zaakceptowanego projektu strony internetowej. Przygotowuje środowisko informatyczne strony internetowej.

 

Zostaw kontakt

Projekt strony internetowej Warszawa, zagadnienia, na które powinieneś zwrócić uwagę

Projekt strony internetowej Warszawa, Testuj strony www

Już na bardzo wczesnym etapie tworzenia strony www sprawdzaj i testuj to, co zrobiłeś. Udostępnij jak największej liczbie użytkowników wewnętrznych tworzoną stronę www. Wczesne testy pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłków w późniejszych etapach tworzenia strony www. Przy prostej stronie www testy polegają na sprawdzeniu przekierowań, linków, formularzy oraz wyświetlania się. Przy bardziej skomplikowanych stronach www, które korzystają z innych serwisów internetowych, testom powinny podlegać wszystkie połączenia i ich wyniki.

Projekt strony internetowej Warszawa, liczba funkcji strony www

Nasuwa się stwierdzenie ‘prostota głupcze’. Użytkownicy pragną otrzymać tylko tą informację, której szukają. Jak najszybciej jest to możliwe. Jak najprościej jest to możliwe. Do dodawania funkcji, przycisków, dodatkowych pól zachęca łatwość, z jaką się to obecnie wykonuje. Wystarczy przecież kilka kliknięć już można opublikować dodatkową funkcjonalność na stronie www. Pytania, jakie powinieneś sobie zadać:

 • Jaki cel chcesz osiągnąć poprzez dodanie dodatkowych funkcji?
 • Komu i czemu mają służyć dodatkowe funkcje?
 • Czy ktoś będzie korzystał z tych dodatkowych funkcji?
 • Ile procent użytkowników korzysta z nowych funkcji?

Tworząc stronę www nie kieruj się możliwościami technologii. Są one dużo większe niż to, co wykorzystujesz. Możliwościami coraz większymi, szybszymi i prostszymi tworzenia stron www.

Tworząc stronę www kieruj się prostotą. Dobry projekt strony www to taki, w którym odjęcie jakiegoś elementu spowoduje ograniczenie jego funkcjonalności.

Pamiętaj również, że każde dodanie kolejnej funkcji obciąża serwer i szybkość wyświetlania się strony www.

Zastanów się również nad faktem, że tworzenie stron www, z określoną funkcjonalnością, to dopiero początek Twojej przygody w internecie. Dużo trudniej zapełnić stronę www treściami, które są interesujące dla użytkowników. Zastanów się, czy w przyszłości będziesz miał czas i środki, aby aktualizować stronę www, która posiada wiele, różnych funkcji.

Projekt strony internetowej Warszawa, różni użytkownicy strony www.

Zadbaj o sposób wyświetlania się strony www na różnych urządzeniach. Obecnie większość ruchu w internecie odbywa się poprzez urządzenia mobilne. Ale to nie znaczy, że wszyscy użytkownicy korzystają z telefonów komórkowych, aby przeglądać stronę www. Różni użytkownicy to nie tylko różne urządzenia, ale również różne systemy operacyjne i różne przeglądarki www. Warto, abyś poświęcił czas i sprawdził sposób wyświetlania i działania funkcji na wszystkich urządzaniach i systemach.

Mimo faktu, że ja używam monitora 4K, mam świadomość, że tylko nieliczni użytkownicy posiadają takie monitory. Strona www powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł ją obejrzeć, w jakości, która pozwala zainteresować go Twoją ofertą.

Tworząc stronę www sprawdź również kolory. Jak wyświetlają się kolory na różnych wyświetlaczach i przy różnym nasłonecznieniu?·Aby przeprowadzić test nie wystarczy tylko wykorzystać aplikacje, które symulują zachowanie różnych urządzeń. Warto wykonać testy na fizycznych, realnych telefonach, tabletach, komputerach.

Projekt strony internetowej Warszawa, landing page, strona główna, strona docelowa strony www.

Wszystko zależy od tego, co przyciąga internautów na Twoją stronę www? Czy jest to tekst zamieszczony na stronie głównej, czy artykuł w dziale aktualności, czy opis usługi w dziale oferta? Zastanów się i sprawdź wykorzystując Google dla Web Masterów. Artykuł, który jest najbardziej interesujący dla internautów na stronie www zmienia się. Nigdy to nie będzie ciągle i przez cały czas ta sama podstrona na stronie www.

Warto abyś wiedział na bieżąco, który tekst generuje największy ruch na stronie www. Warto abyś wiedział, w jaki sposób widzą go użytkownicy

Obecnie większość wizyt na stronach www firm trwa bardzo krótko. Użytkownicy nie czytają tekstów, tylko skanują oczami w celu znalezienia informacji, której szukają. Sposób prezentacji informacji jest bardzo istotny, aby użytkownik chciał zapoznać się z treściami, które dla niego przygotowałeś. Stworzenie sposobu prezentacji informacji, a jednocześnie zachęcenie użytkownika do zapoznania się z ofertą firmy jest sztuką.

Ty tworzysz teksty, których zadaniem jest pozyskanie użytkowników na stronie www. Z drugiej strony użytkownicy nie czytają długich tekstów. Jak to pogodzić? Rozwiązaniem może być połączenie strony landing page ze stroną zawierającą treści. Obszar strony www landing page przedstawia ofertę, sam tekst znajduje się poniżej. W taki właśnie sposób została przygotowana strona www Conor. Conor świadczy usługi projektowanie landing page.

Projekt strony internetowej Warszawa, zmiany, zmiany, zmiany strony www.

Stworzenie strony www to dopiero początek, najprostszy początek aktywności w internecie. Dużo więcej czasu, energii i zaangażowania wymaga tworzenie nowych treści, wprowadzanie zmian, aktualizacji. Chcąc naprawdę odnieść korzyści z posiadania sprzedającej strony www, powinieneś dokonywać na niej zmian. Liczba i zakres zmian zależy od branży, użytkowników, konkurencji, rodzaju strony www. Nie ma właściwie obecnie branży, w której nie istnieje konkurencja.

Oprócz wprowadzania aktualnych treści powinieneś wprowadzać i testować nowe mechanizmy, funkcje. Funkcje, które mają na celu zwiększenie konwersji, na której Ci bardzo zależy.

Projekt, który realizujesz pod nazwą ‘strona www’, nigdy nie jest ukończony. Ponieważ, życie się zmienia, konkurencja wprowadza nowe rozwiązania, użytkownicy oczekują zmian.

Projekt strony internetowej Warszawa, sprawdzaj strony www.

Zastosuj miary, które pozwolą Tobie sprawdzić czy to, co robisz przyczynia się do celu, który sobie postawiłeś. Aby cokolwiek sprawdzić, musisz:

 • Określić cel,
 • Określić czas, w którym chcesz zmierzyć efekty zmian
 • Poznać wartość początkową,
 • Wybrać narzędzie, którym będziesz mierzył, oraz
 • Zmierzyć wartość w określonym czasie.

Wskaźniki efektywności strony www, które możesz zastosować:

 • Liczb zapisów na newsletter,
 • Liczba zamówień
 • Liczba kont na stronie www
 • Średni czas wizyty na stronie www
 • Średnia liczba odwiedzanych stron w tkacie jednej wizyty

Projekt strony internetowej Warszawa, teksty marketingowe, tekst strony www.

Tekst musi być czytelny. Tekst powinien wyróżniać się w istotny sposób od tła. Czcionka wybrana na stronę www powinna zawierać polskie znaki diakrytyczne. Odstępy między liniami oraz akapitami powinny czytelnikowi jednoznacznie pokazywać wyodrębnione części. Teksty marketingowe powinny być podzielone na akapity. Rodzaj czcionki tekstu jest bardzo istotny, proponuję nie eksperymentować w tym obszarze.

Wszystkie teksty powinny być napisane tą samą czcionką. Inną możesz użyć do tytułów artykułów. W menu powinieneś zastosować czcionkę z tekstu, może być pogrubiona.

Na jednej podstronie:

 • Liczba typów czcionek nie powinna przekraczać dwóch.
 • Liczba odmian czcionek nie powinna przekraczać trzech.

Odmiana czcionki to ten sam jej krój, który posiada inne cechy:

 • Pogrubiony,
 • W innym kolorze,
 • Kursywa.

Postaraj się ograniczyć możliwości, jakie oferuje obecnie każdy edytor tekstu. Pamiętaj, że tekst strony www stanowi tło dla treści, które się na niej znajdują.

Szerokość tekstu powinna wynosić pomiędzy 66 a 72 znaki w wierszu. Ta liczba znaków odpowiada 9 – 11 wyrazom umieszczonym w jednej linii. Taka właśnie szerokość przyczynia się do łatwego obcowania z Twoim tekstem przez internautów. Wielkości znaków i wyrazów wynikają z liczby ich w książkach, które jeszcze niektórzy z nas czytają.

Projekt strony internetowej Warszawa, język strony www.

Teksty marketingowe zamieszczone na stronie www powinny być napisane w języku polskim. Sam mam z tym wielki problem. Wiele osób udziela mi bardzo cennych uwag, że jestem mało precyzyjny, chaotyczny, niekiedy używam zbyt technicznych fraz. Tych cech nie powinien mieć Twój tekst na stronie www. Pamiętaj piszesz dla ludzi, którzy w większości przypadków nie posiadają takiej wiedzy jak Ty.

Tekst powinien być dostosowany do grupy docelowej. Inny tekst możesz zamieścić na stronie www, inny na sklepie www, na którym sprzedajesz specjalistyczne produkty dla pasjonatów modelarstwa. Oni mogą wręcz oczekiwać od Ciebie specjalistycznej wiedzy. W ten sposób postrzegają pozytywnie Ciebie i Twój sklep www. poprzez treść tekstu budujesz wizerunek firmy w internecie.

Pisząc dla ludzi szanuj ich czas i oczy. Tekst na stronie www powinien być dobrze sformatowany, czytelny, spójny pozbawiony błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych. To są drobne elementy, które wpływają na całość. Wpływają na odbiór Twojej strony, a przez nią produktów.

Najczęstsze błędy, menu strony www

Intuicyjne menu strony www w wielu wypadkach to klucz do tego, aby inne treści niż tylko strona wejścia była przeglądana. Typowym miejscem umieszczenia menu jest belka główna, tuż pod menu. Rzadziej prawa lub lewa kolumna.

Menu w formie belki ma kilka przewag. Główna jest dobre wyświetlanie się na telefonach komórkowych. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników mobilnych rośnie znaczenie i powszechność menu górnego. Menu, które w wersjach mobilnych zmienia się na hamburger menu. Użytkownicy są przyzwyczajeni do określonego układu menu. Lepiej abyś zastosował powszechnie wykorzystywane i przyjęte wzorce. Typowymi rozwiązaniami zastosowanymi w menu są:

 • Link do strony głównej poprzez kliknięcie logo,
 • Krótkie paski menu, zamiast pod-menu,
 • Mniejsza liczba przycisków menu niż 7 w jednej linii,
 • Nie stosuj ikon w menu zamiast tekstu [poza ikoną dom prowadzącą do strony głównej].

Grafika na stronie www

Grafika pełni coraz bardziej istotną rolę. Jest to związane z faktem, że coraz mniej osób czyta teksty, szczególnie dłuższe teksty. Grafika powinna korespondować z tekstem.

Logotyp firmy, na stronie www powinien być umieszczony w lewym, górnym rogu. Dotyczy to wszystkich stron, w językach, w których czyta się od lewej do prawej. Brak logotypu w istotny sposób podważa wiarygodność strony www. Kolory użyte w logotypie powinny być dominujące w kolorach zastosowanych na stronie, menu, stopce.

Układ strony www w projekcie strony www

Użytkownicy przyzwyczajeni są do pewnego sposobu ułożenia, prezentacji informacji na stronie www. Warto abyś go znał i umiał go zastosować na stronie www.

Szczególną uwagę poświęć stronie głównej. Jest to bardzo istotne w sytuacji, w której to ona przyciąga najwięcej użytkowników. Generuje największy ruch. Postaraj się, aby było na niej jak najmniej treści, a jak najwięcej prostego, czytelnego przekazu. Zadbaj o przycisk Call to Action, czyli działanie, jakie byś chciał, aby wykonali użytkownicy.

Projekt strony internetowej Warszawa, powitalna strony www

Stosowanie strony powitalnej ( potocznie zwanej stroną intro ) nie jest akceptowalne. Użytkownicy nie chcą czytać informacji o fakcie, że im dziękujesz za wejście na stronę www. Stosowanie strony powitalnej denerwuje użytkowników. W większości wypadków trafili na Twoją stronę www, ponieważ kliknęli na link w wynikach wyszukiwarki. Wyszukiwarki, w której napisali frazę, informacji, o której szukają. Użytkownicy, Ci, którzy trafili na stronę www poprzez wyszukiwarkę, nie znają strony www. Nie znają firmy. Nie znają Twojej oferty.

Projekt strony internetowej Warszawa, technologia

Wydaje się, że nie jest to istotne, ale jednak. Zapomnij o technologii Flash. Już kilka lat temu firma Apple zblokowała możliwość wyświetlania animacji przygotowanych w tej technologii na jej urządzeniach. To był początek. Obecnie tylko na bardzo starych i nieaktualizowanych strona www możesz spotkać materiały przygotowane w technologii Flash.

Nie stosuj na stronie www apletów Java. Aby użytkownik mógł z nich korzystać musi posiadać zainstalowaną wirtualną maszynę Java.

My dla naszych klientów tworzymy strony internetowe wordpress, Joomla!. systemy dedykowane tworzymy w Zend Framework. 

Projekt strony internetowej Warszawa, wielkość

Wielkość pojedynczej strony www nie powinna przekraczaj 200 KB. Zadbaj o to, aby zamieszczone na stronie grafiki i wielkość tekstu nie powodowały, że użytkownik czeka na pojawienie się wszystkich elementów strony www dłużej niż kilka sekund.

Wielkość strony www ma szczególne znaczenie dla użytkowników. Użytkowników, którymi są osoby korzystające z telefonów komórkowych. Korzystają oni z internetu w miejscach, w których przepustowość łącza może być bardzo ograniczona.

Projekt strony internetowej Warszawa, reklamy

Posiadasz stronę firmową. Nie możesz publikować na niej żadnych reklam. Żadnych wtyczek, które pochodzą od dostawcy darmowego szablonu strony www. Takie grafiki wyglądają i są bardzo nieprofesjonalne. Chyba już lepiej abyś nie posiadał w ogóle strony www. Posiadanie własnej strony www nie stanowi dzisiaj aż tak dużego wydatku, na który nie możesz sobie pozwolić. Poszukaj właściwego rozwiązania dla siebie.

Inaczej jest, w sytuacji, w której prowadzisz serwis ogłoszeniowy, sklep. W takiej sytuacji możesz publikować reklamy.

Jeżeli musisz i chcesz stosować reklamy nie używaj

 • Pop-up’ów – wyskakujących okienek z reklamami,
 • Całych obszarów strony www składających się tylko z grafik – reklam.

Projekt strony internetowej Warszawa, strona 404

Nawet największe i najlepsze strony www mogą posiadać błędy. Przygotuj dedykowaną stronę typu landing page, która będzie się wyświetlała w sytuacji pojawienia się błędu. Zamieszczony tekst na stronie 404 może przysporzyć Ci ciekawych komentarzy. Tekst powinieneś dostosować go do grupy docelowej. strony internetowe wordpress Warszawa to usługa, którą oferujemy. Projektowanie stron internetowych, to kolejna nasza usługa.

Skontaktuj się z nami i zamów projekt strony www, który nie tylko estetycznie i nowocześnie wygląda, ale także spełnia potrzeby zarówno użytkowników, jak i administratorów. Przekonaj się, o ile łatwiejsza staje się dobra komunikacja marketingowa w Internecie, gdy firma projektująca stronę www pamięta zarówno o klientach, jak i o Twojej firmie, która nieustannie rozwija się i zmienia.

 

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.