Teksty na stronach www

Teksty na stronach www

Traktuj stronę www jak książkę. Twórz teksty na stronach www, styluj je, dziel, zarządzaj paragrafami, zarządzaj nagłówkami. Tak samo jak chciałbyś wykorzystać teksty w książce. To jest podstawowa, główna zasada, która Ci towarzyszy wybierając i tworząc teksty strony www.

Teksty na stronie www, to nie tylko i wyłącznie content. To również wiele, różnych elementów, o których często się zapomina. Głównym źródłem rozwiązań obecnie stosowanych na stronach www jest drukarstwo. To tutaj przez wiele dziesiątków lat powstały i zostały przetestowane zasady. Zasady, które obecnie są powszechnie stosowane na stronach www.

Strony www i internet mają swoją specyfikę. W wielu wypadkach twórcy i właściciele stron www muszą iść na skróty. Wybierać tylko te rozwiązania, które mogą zastosować. Warto żebyś wiedział, jakie są zasady. Warto stosować zasady tworzenia tekstów na stronach www. Przynoszą one wymierne korzyści w postaci przywiązania użytkowników do treści, które publikujesz.

Teksty na stronach www, czcionki stron www

Istotą typu czcionki jest maksymalne ułatwienie użytkownikom zapoznanie się z treścią. Typ czcionki stanowi tło, dla tego, co jest najważniejsze na stronie www, treści. Liczba wielkości i krojów czcionek jest bardzo bogata. Czcionki, które się sprawdzają na stornach www jest znacznie mniej. Liczba czcionek na jednej stronie www nie powinna być większa niż trzy.

Tworząc stronę www zastanów się nad użytkownikami. Kim oni są, z jakimi, innymi treściami mogą oni się spotykać? Gdzie, w jakich sytuacjach czytają treści na stronie www? Jakich używają najczęściej urządzeń? Te wszystkie elementy wpływają na dobór czcionki.

Liczba czcionek na stronie www, zależy też od wielkości strony www. Małe strony www, będące tylko wizytówkami firmowymi mogą zadowolić się jednym krojem czcionki i wyróżnikami w postaci pogrubionej czcionki lub tej samej czcionki różnej wielkości.

Strony www zawierające więcej tekstów dłuższych mogą łączyć różne kroje czcionek. Ważne, aby strona posiadała jedną, dominującą czcionkę na całej stronie www. Kolejna czcionka jest stosowana w określonych sytuacjach. Całość jest spójna graficznie. Tak, że użytkownik czytając różne artykuły ma pewność, że znajduje się na tej samej stronie www.

Łącząc kroje czcionek zadbaj to to by pasował do siebie. Prościej jest połączyć czcionkę szeryfową z czcionką bez-szeryfową niż dwie czcionki takiego samego typu.

Na stronie www możesz zastosować wiele, różnych czcionek. Zadbaj o taką, która posiada polskie znaki diakrytyczne.

Teksty na stronach www, szerokość tekstu na stronach www

Szerokość tekstu na stronie www nie powinna przekraczać 9 – 11 wyrazów. Stanowi to 66 – 72 znaki. Taka szerokość bloku tekstu na stronie www pozwala użytkownikom w sposób najbardziej ergonomiczny czytać go. Użytkownicy mogą w prosty sposób skupić się na treści. Czytanie treści o szerokości wiersza 9 – 11 wyrazów jest najbardziej komfortowe. Również justowanie treści, bez dzielenia wyrazów pozwala ładnie graficznie je rozplanować. Czytając tekst o szerokości 9 – 11 wyrazów, użytkownik nie musi wodzić oczami za nim, może skoncentrować wzrok w jednym miejscu.

Teksty na stronach www, nagłówki stron www

Tworząc tekst dziel go na paragrafy. Paragrafy łącz w większe bloki oznaczone tytułami. Wszędzie, gdzie jest to uzasadnione stosuj oznaczniki H tytułów. Stosuj zasady pozycjonowania. Tylko jeden tekst na stronie może posiadać oznaczenie H1. Zastosuj słowa kluczowe w tekstach oznaczonych H. Gdy używasz tagów do oznaczenia tekstu, możesz zastosować np. styl H3.

Nie przesadzaj z liczbą H użytych w jednym tekście. Styluj wyróżniki w sposób, który jednoznacznie pokaże użytkownikom różnice pomiędzy nimi.

Teksty na stronach www, tło stron www

Kolejny raz skup się na użytkownikach. Sprawdź, jakie inne strony oglądają osoby, które czytają Twoją stronę www. Zapoznaj się z treściami, jakie znajdują się na stronach www, sposobem formatowania tekstu, tłem. Tło stanowi istotny wyróżnik strony www. Szczególnie obecnie. W czasie responsywnych stron www oraz bardzo szerokich ekranów 4k. Wybierając tło, jedna zasada Ci towarzyszy, zachowaj kontrast i czytelność tekstu. Tło, jak sama nazwa mówi, jest tłem, czymś, co otacza, wzbogaca treść. Tylko w drugim, dalszym planie. Niech tło będzie tłem, niczym więcej.

Na koniec jedna najważniejsza uwaga. Zanim opublikujesz stronę www testuj. Testuj jej wygląd, funkcjonalność, działanie linków, przycisków formularzy. Z pewnością wiele błędu wykryjesz. O niektórych dowiesz się od klientów.

Strony internetowe Warszawa. To nasza specjalność. Tworzymy strony internetowe dla firm zlokalizowanych w Warszawie i okolicach. Stąd pochodzi większość naszych klientów.

Jednym z najważniejszych aspektów współpracy w branży IT jest zaufanie. Oferta pod nazwą: Tworzenie stron WordPress Warszawa jest bardzo popularna wśród przedsiębiorców, ale zawsze oceniamy, czy będzie odpowiednia dla danego zastosowania. Jeśli okaże się, że w konkretnym przypadku należy zastosować inną technologię, nie tylko poinformujemy o tym firmę, ale także wskażemy alternatywne rozwiązanie, odpowiednie do jego potrzeb. Tworzenie stron WordPres w Warszawie jest odpowiednią opcją w zdecydowanej większości zastosowań. Inne technologie rekomendujemy w branżach opisanych w powyższym artykule.

W Conor bardzo często projektujemy landing page właśnie w wykorzystaniem narzędzi WordPress. Usługa taka stanowi część kompleksowej oferty tworzenia stron WordPress Warszawa. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań marketingowych, o przetestowanej skuteczności, możemy wpływać na odbiór landing page przez użytkowników, a tym samym na ich działania po otwarciu strony. Najpopularniejszy na świecie CMS dostarcza wiele skutecznych rozwiązań, ale trzeba wiedzieć, jak dobrać je i połączyć, by uzyskać oczekiwany efekt. Podczas tworzenia stron www WordPress w Warszawie bierzemy pod uwagę zarówno szerokie spektrum  dostępnych narzędzi, jak i naczelną zasadę prostoty landing page. W ten sposób zapewniamy naszym klientom oczekiwane rezultaty.

 

Zostaw kontakt

Image

Projektujemy efektowne strony www. Tworzymy sklepy internetowe generujące zyski dla klientów. Realizujemy systemy dedykowane usprawniające pracę użytkowników.

POCZTA

SERWER

Twój adres IP:

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.